Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Июль 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Корисна інформація

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ЗАСМАГУ!

Июль 10th, 2025 Новини Вывести на печать

960=649d89f68ae7f

     Липень — пора відпусток та літнього відпочинку як для дорослих, так і для дитячого населення! Це пов’язано з тим, що другий місяць літа найбільш спекотний. Саме зараз кожен намагається отримати від природи найбільше, щоб загартувати себе на цілий рік.

Саме населення Павлограда та прилеглих населених пунктів  не є виключенням. Попри всілякі заборони, спостерігається масовість відпочивальників на пляжах, у  лісосмугах, скверах. Люди не тільки приймають водяні процедури, але й довготривалі – сонячні. Але, саме в цей період, насолода від засмаги може бути найбільш безпечною.

     Засмагазахисна реакція шкіри, потемніння кольору шкіри під впливом ультрафіолетового випромінювання, внаслідок якого в нижніх шарах епідермісу шкіри відкладається пігмент меланін.

Засмага розвивається поступово після повторних опромінень невеликої інтенсивності. Найбільш інтенсивна і стійка засмага виникає після тривалого перебування на сонці, що часто шкідливо позначається на стані здоров’я.

Образно кажучи, заcмага — це «парасолька», яку шкіра «відкриває» для захисту від ультрафіолетових променів. Ось так шкіра і захищає себе.

    Чи шкідлива засмага?

Сама засмага – це, реакція шкіри на ультрафіолетове випромінювання, яке починається із запалення. Перш ніж потемніти, шкіра рожевіє або червоніє. При запаленні більш високого ступеня з’являється сонячний опік, а разом з ним пухирці й пігментні плями.

Під впливом сонячних променів може розвинутись захворювання — фотодерматоз (сонячний дерматит). Сонячні дерматози бувають гострі і хронічні. Гострий дерматит проявляється через 2-4 години після засмаги у вигляді почервоніння і запалення шкіри. Більш сильне запалення проявляється через 10-12 годин і тримається 4-5 днів — це опік першого ступеню. Його симптоми: почервоніння і запалення шкіри, жар, свербіж, біль в області почервоніння, загальна слабкість, головний біль, безсоння, втрата апетиту.

Засмага необхідна для утворення вітаміну D. Тільки під час прийому сонячних ванн, у людини виробляється найважливіший вітамін D, нестача якого може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наприклад, ламкості кісток, порушення сну, депресії. В той же час, вітамін D можна отримати вживаючи рибу, водорості, риб’ячий жир, сир, вершкове масло.

Засмагання може призвести до опіків І-ІІІ ступенів. У такому випадку погіршується загальний стан організму, а сильні опіки можуть призвести навіть до омертвіння шкіри. Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри. Виходить, сама по собі засмага безпечна, проте вона, як правило, проходить через стадію сонячного опіку, а опіки, безсумнівно, дуже шкідливі.

Якщо сонячний опік проявляється тільки почервонінням шкіри, можна обробити пошкоджену ділянку термальною водою з подальшим нанесенням засобів на основі пантенола. Якщо після опіку сформувалися пухирці необхідно звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога в медичний заклад.

Хто у групі ризику

Деяким людям засмаги взагалі заборонено. А саме: людям похилого віку, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи.

Також у зоні ризику – люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 мм; ті, хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці, люди, в чиїх сім’ях у одного з прямих родичів була діагностована меланома.

Як правильно засмагати

Якщо ви мрієте про гарну здорову засмагу, то повинні знати кілька простих правил. Отож, найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 вранці, та з 16 до 19 ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечнішим варіантом залишається не засмагати.

Найбільше шансів згоріти в обідній час, коли сонячні промені особливо сильні. Тому, якщо саме в цей період ви опинились на пляжі, безпечніше буде розташуватись в тіні або під парасолькою. Також не забувайте про використання сонцезахисного крему, капелюхів та окулярів. Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.

Під час загоряння не можна спати і не рекомендується читати. Коли ви засмагаєте, змінюйте положення тіла кожних 10-15 хвилин, та робіть це не довше, ніж 1 годину. Якщо після засмаги ваша шкіра почервоніла, змастіть її спеціальним кремом або сметаною. Як тільки почервоніння зійде, можете знову засмагати.

Також від прямих сонячних променів варто оберігати дітей до 3-річного віку. Навіть якщо дитина перебуває в тіні, слід наносити кожні 2 години на шкіру малюка сонцезахисний крем.

Вода виконує функцію лінзи — підсилює сонячне світло. Причому, сонячне випромінювання проходить у воду на глибину одного метра. Особливо легко згоріти, якщо залишатися на сонці відразу ж після купання. Тоді вода утворює на шкірі маленькі лінзочки, які підвищують можливість отримання сонячного опіку.

І пам’ятайте, все повинно бути в міру. Розумна кількість сонячного світла корисна для організму, тому, щоб уникнути небажаних наслідків, не перевищуйте допустимий час перебування на сонці.




































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Як правильно пити воду у спеку?
  • Інформація щодо роботи зі зверненнями громадян, які надійшли до виконавчого комітету Павлоградської міської ради за перше півріччя 2025року
  • 130557
  • ро створення місцевої комісії з питань розподілу публічних інвестицій та затвердження «Положення про комісію з питань розподілу публічних інвестицій»
  • Про передачу майна
  • Про передачу матеріальних цінностей та грошових коштів
  • Про передачу матеріальних цінностей та грошових коштів
  • Про передачу матеріальних цінностей та грошових коштів
  • Про передачу матеріальних цінностей
  • про відбір кандидатів до складу конкурсної комісії розгляду конкурсних пропозицій
  • Про відбір кандидатів з числа представників інститутів громадянського суспільства, наукових установ і фахівців до складу конкурсної комісії
  • Міський голова прозвітував про роботу міської влади за I півріччя 2025 року
  • Оновлені графіки руху на 11 липня
  • ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ЗАСМАГУ!
  • Про затвердження Порядку використання у 2025 році Субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області)