Щоб наші діти були здоровими
02 грудня 2015 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулась прес-конференція за участю головного лікаря цього закладу Дуднікової Олени Іванівни на тему: «Про хід імунізації дитячого населення м. Павлограда проти поліомієліту».
Дуднікова О.І. повідомила, що поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне уражати центральну нервову систему, з виникненням парезів і паралічів. Хвороба може закінчитись смертю.
Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами, особливо через заражену їжу та воду.
З метою профілактики поліомієліту Олена Іванівна закликала батьків вести здоровий спосіб життя та навчати своїх дітей дотримуватись особистої гігієни в першу чергу якісно мити руки.
Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти тільки шляхом вакцинації. Вакцина від поліомієліту вводиться декілька разів і захищає дитину на все життя. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.
Фахівець повідомила, що в нашому місті та по всій Україні одночасно розпочалася додаткова вакцинація.
Для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ) та ін’єкційно. У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.
Лікар зазначила, що діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації. Вакцинація проводиться безкоштовно.
За словами головного лікаря, імунізація проходить у дошкільних закладах, школах та амбулаторіях для дітей, які не відвідують ці заклади
Вакцина має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. Ця французька вакцина використовується протягом багатьох років, майже не має протипоказань та ускладнень. Якщо після щеплення з’являється почервоніння — це нормальна реакція імунітету.
«Ми не повинні допустити спалаху поліомієліту та зробити все, щоб наші діти були здоровими», — підкреслила головний лікар.
Головний лікар інформувала населення про проведення медичних профілактичних оглядів для учасників АТО та осіб з інвалідністю та запросила їх пройти медичне обстеження. Олена Іванівна зазначила, що учасники АТО безкоштовно зможуть отримати якісну фахову допомогу психологів, терапевтів та вузьких спеціалістів.
Дуднікова О.І. інформувала журналістів про стан захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції дитячого та дорослого населення та наголосила, що спостерігається незначне підвищення простудних захворювань. Порадила у випадку захворювання звертатись до фахівців і ні в якому разі не займатись самолікуванням та не купувати ліки без призначення лікаря.
Павлоградський міський центр здоров’я