Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.
Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.
Ці діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.
Спалювання рослинних залишків суворо заборонене.
13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким зокрема внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:
— для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
— для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
Що робити, якщо у вас утворилися відходи рослиного походження?
Є декілька варіантів:
— створити на власному подвір’ї майданчик для приготування компостів;
— якщо у вас є договір на вивезення тпв, спакувати відходи у пакети для сміття та виставити біля будинку у відповідний день;
— замовити послугу з вивезення великогабаритного сміття в ТОВ «Еко-комунтранс» (м. Павлоград, вул. Центральна, 19/37, т. 050-320-00-54);
— замовити послугу з вивезення сміття та гілок, послугу з подрібнення гілок у КП «Затишне місто» (м. Павлоград, вул. Центральна, 77, т. 066-085-35-77).
І наостанок, полюбіть природу! Так, ви захочете захищати її і зрозумієте, що кожна наша дія має силу! А наші діти і онуки скажуть нам: «Дякую, що зробив світ кращим».