Павлоградська міська територіальна громада продовжує здійснювати заходи щодо справедливої трансформації громади та поступової адаптації до нових реалій в частині поступового закриття шахт до 2035 року.
Про зелений перехід та відмову від використання вугілля на державних електростанціях до 2035 року Україна вперше оголосила напередодні кліматичної конференції у ґлазґо ще у 2021 році.
Водночас активні військові дії та знищення державних електростанцій фактично прискорило ці процеси.
Результати дослідження, яке проводилось громадською організацією «Центр міжнародного співробітництва і впровадження проєктів» в п’яти шахтарських громадах Дніпропетровщини, серед них і в Павлоградській, показали високу потребу цих громад уже сьогодні у перекваліфікації працівників, у створенні додаткових освітніх програм та навчальної бази, у запровадженні нових місцевих програм з підтримки запровадження власної справи, створення нових підприємств та робочих місць.
Розвиток інших галузей у шахтарських регіонах також сприятиме справедливій трансформації громад. Шахти не можна просто закрити, залишивши людей без роботи і доходу, а поступова адаптація громад до нових реалій – це і є справедлива трансформація.
Дослідження на Дніпропетровщині виявило, що в регіоні не вистачає вчителів, психологів, юристів, менеджерів, управлінців, сімейних лікарів та медичного персоналу, працівників сфери культури, представників робітничих професій: столярів, слюсарів, спеціалістів-будівельників, сантехніків, малярів, електриків та фахівців сільськогосподарської галузі: агрономів, водіїв, трактористів, а також спеціалістів дорожнього та комунального господарств. Найбільш затребуваними гірничими спеціальностям сьогодні є електрослюсар підземний, машиніст підземних установок, машиніст електровозу. Саме за цими спеціальностями випускники професійних ліцеїв мають найвищий відсоток працевлаштування.
Про справедливу трансформацію та результати дослідження більш детально за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3923974-ani-prestizu-ani-grosej-molod-dnipropetrovsini-gotova-vidmovitisa-vid-vugilnih-saht.html