Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Стихійна торгівля – реальна загроза життю і здоров’ю людей

Ноябрь 18th, 2024 Новини Вывести на печать

Павлоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області наголошує, що єдиними законними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки.

Харчові продути і продовольча сировина, які надходять в торгівельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх безпеку та якість. Відповідальним за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть суб’єкти господарювання.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних документів про якість та безпеку харчових продуктів, у невстановлених місцях  (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на безпеку продукції, а саме на те, щоб продукція за звичайних умов її використання, зберігання і транспортування була безпечною для його життя, здоров’я. Нажаль, споживач не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, надаючи перевагу харчовим продуктам, придбаним на стихійних ринках, про їх безпеку та умови в яких вони були виготовлені, де зберігалися та як транспортувалися.

Не звертаючи уваги на бруд, пил, що летить на харчові продукти з вулиці з-під колес автотранспорту та з-під ніг перехожих, на повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові інфекції серед тих осіб, які вживали харчові продукти придбані на стихійних ринках,  споживач тим самим бере на себе відповідальність та повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров’я.

Необхідно усвідомлювати, що особи, які реалізують харчові продукти  в місцях на призначених для цього не проходять медичних обстежень та можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, а саме: туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо.

При відсутності документів, не можливо встановити виробника продукції, умови зберігання, транспортування, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка несе високий ризик для здоров’я людей.

Також, реалізація в невстановлених місцях м’яса та м’ясопродуктів, отриманих поза межами бойні та без проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним  лікарем є ризиком розповсюдження Африканської чуми свиней. Вірус не становить загрози для людей, але визиває високу смертність серед тварин, що несе за собою негативний  вплив. на продовольчу безпеку країни.

Епізоотична ситуація з АЧС в Україні значно ускладнилась, при цьому відмічається збільшення реєстрації захворювання серед домашніх свиней. Так, станом на 03.11.2024 року зареєстровано 74 випадки захворювання свиней на АЧС, серед яких 66 – домашних тварин, а за аналогічний період 2023 року — 33 та 22 відповідно.

Відповідно до Законів України «Про національну поліцію» та «Про місцеве самоврядування» недопущення торгівлі у невстановлених місцях відноситься до компетенції органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування. Згідно із статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля з рук у невстановлених місцях тягне за собою накладання штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Слід пам’ятати, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит.

Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування!

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Вітання з Днем енергетика
  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»
  • У бою з ворогом загинув павлоградець Олексій ЛЕБІДЬ
  • У Павлограді триває реалізація проєкту з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб
  • Про надання ФОП Беленбаші М. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті