Програма житлових субсидій є ефективною формою адресної матеріальної підтримки малозабезпечених категорій громадян. Якщо Ваших доходів недостатньо для оплати нарахованих комунальних послуг, Вам, безумовно, допоможе програма житлових субсидій.
За яких умов необхідно звертатися за субсидіями? Якщо загальна сума оплати за житло в межах норм користування перевищує 15%, а для сімей непрацездатних громадян (пенсіонерів) – 10% середньомісячного сукупного доходу сім’ї, Ви маєте право на отримання житлової субсидії. Також самостійною можливістю оплати на рівні 10% від середньомісячного доходу можуть скористатися громадяни, чиї доходи на кожного члена сім’ї не перевищують 100% прожиткового мінімуму, тобто 1108 грн. При розрахунку субсидії враховуються доходи всіх членів сім’ї, які зареєстровані за даною адресою, за попередні шість місяців, які передують місяцю звернення. В сукупний доход сім’ї включаються всі види грошових і натуральних доходів, які носять систематичний характер виплат і підлягають оподаткуванню. Це нарахована заробітна платня, всі види соціальних виплат, пенсії, стипендії, регресні виплати, доходи від підприємницької діяльності, одержані аліменти, доходи від земельного паю та інші. Необхідно звернути увагу на те, що громадяни несуть персональну відповідальність за надання документів з недостовірними відомостями, невірною або неповною інформацією про доходи. До винних в надмірному нарахуванні субсидії вживаються заходи, передбачені законодавством.
Яким чином можна одержати субсидію? Перш за все, необхідно заповнити заяву і декларацію про доходи і майновий стан сім’ї, бланки яких можна отримати у відділі субсидії. До заяви додаються довідки про доходи членів сім’ї за шість останніх місяця. Заява з усіма необхідними документами подається до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
При визначенні права отримувати субсидії є ряд обмежень, які значно звужують кількість отримувачів субсидії:
— якщо у володінні сім’ї є додаткове житло;
— якщо житлове приміщення придбано не більше року тому;
— якщо серед зареєстрованих в житловому приміщенні є працездатні громадяни, які не працюють, не навчаються, не зареєстровані у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу;
— якщо житлове приміщення здається в найм або в оренду.
Враховуючи конкретні обставини, які склалися в сім’ї на даний момент, на підставі рішень комісії із спірних питань при виконкомі, субсидії можуть бути оформлені, як виняток. Рішення про призначення (відмову) субсидій в таких випадках приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
Звертаємо увагу громадян, які отримали субсидії, на необхідність в обов’язковому порядку проводити щомісячну оплату за спожиті комунальні послуги (за воду, тепло, газ, електроенергію, квартплату). У разі несплати щомісячного обов’язкового платежу згідно наданих відомостей від комунальних підприємств буде припинено фінансування призначених субсидій, за виключенням випадків, пов’язаних із затриманням виплати заробітної плати, пенсії, якщо вони підтверджені відповідними документами.
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. Субсидії призначаються на опалювальний (жовтень-квітень) і неопалювальний (травень-вересень) сезон. Всім отримувачам субсидій під час змін цін і тарифів на житлово-комунальні послуги гарантується автоматичний перерахунок раніше призначених субсидій із збереженням оплати обов’язкового платежу.
Кожна сім’я має право скористатися державною підтримкою при оплаті за житло шляхом оформлення житлових субсидій. Підрахуйте свій сімейний дохід і негайно звертайтеся за субсидією!
З питань отримання житлових субсидій необхідно звертатися за адресою: м. Павлоград, вул. К.Маркса,47, каб. №1,4.
Телефон для довідок 6-28-57
Начальник управління праці та Л.В.Бобровницька
соціального захисту населення
Павлоградської міської ради