8 травня в Павлограді відзначався День пам’яті і примирення. У міській святковій урочистості взяли участь голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації В.Резніченко, міський голова І. Метелиця його заступники, ветерани Другої світової війни, керівники підприємств та установ міста, демобілізовані учасники АТО, представники волонтерських, громадських та релігійних організацій, школярі, студенти та журналісти регіональних й обласних ЗМІ.
У своїй промові Валентин Резніченко звернувся до павлоградців з такими словами: «Павлоград — форпост Дніпропетровщини. Саме павлоградці почали будувати блокпости, щоб ворог не прийшов на нашу землю. Сьогодні, в День пам’яті і примирення, пропоную вшанувати хвилиною мовчання і військовим салютом пам’ять всіх Героїв».
«Ми безмежно вдячні ветеранам війни, трудівникам тилу, всім, хто пройшов через ворожий полон, голод і окупацію, наближаючи довгоочікувану перемогу. Ваш внесок у повалення нацизму нічим не виміряти, і ми в неоплатному боргу перед ветеранами та учасниками великої війни. Але в наших силах не забувати цих людей, шанобливо ставитися до їх сивині, піклуватися про тих, хто боровся з нацизмом, відновлював країну після війни, і тих, хто відстоює мир в Україні сьогодні…» — подякував міський голова Іван Метелиця усім ветеранам та учасникам бойових дій в зоні АТО.
Факельною ходою, хвилиною мовчання, покладанням квітів до Вічного вогню та запаленими свічками павлоградці вшанували пам’ять загиблих у роки війни й тих, хто загинув на Сході країни.
Наступного дня, 9 травня 2015 року, у центральній частині міста – на Алеї Слави та на Соборній площі проведені святкові заходи присвячені 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. Учасники заходу пройшли святковою ходою, поклали квіти до пам’ятних знаків на Алеї Слави та вшанували пам’ять загиблих бійців хвилиною мовчання.
По завершенні офіційної частини свята усіх присутніх було запрошено на традиційну «солдатську кашу», яка проходила у сквері ім. Шевченка та на фасаді МКДЦ «Мир».
На жаль, з кожним роком все менше залишається живих свідків тих страшних подій. Все менше ветеранів та учасників війни мають можливість взяти участь у таких заходах. Але молодь зберігає традиції, шанує історію та подвиг своїх дідів й батьків. У міських заходах 8 та 9 травня прийняли участь понад 10 тисяч павлоградців та гостей нашого міста.
Тож цінуймо життя, цінуймо спокій та пам’ять про тих, хто подарував нам мир.