Вже багато років жителі міста висловлюють своє незадоволення діяльністю державного підприємства «Науково – виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод». Недостатній рівень інформованості, домисли створили серед людей атмосферу напруги.
Минулого тижня з метою ознайомлення з виробничою діяльністю даного підприємства відбувся виїзний семінар депутатів Павлоградської міської ради.
Перед присутніми виступив Генеральний директор — головний конструктор РДТП ДП НВО “Павлоградський хімічний завод” Шиман Л.М. Він розпочав з історії створення підприємства, зупинився на участі заводу в двох міждержавних та 7 державних програмах, розповів про основні види виробничої діяльності заводу тощо.
З 1999р. на ДП «НВО« ПХЗ» розроблена й активно впроваджується Програма енергозбереження підприємства. В рамках «Програми ….» на підприємстві проведені: децентралізація системи опалення підприємства та системи постачання стисненим повітрям з встановлення локального обладнання; оптимізація системи електропостачання підприємства; удосконалення систем обліку енергоносіїв. Здійснюється локалізація енергоресурсів в рамках виробництва шляхом використання багаторівневих систем розподілу тепла та через отримання енергії з альтернативних джерел: створення когенераційної газопоршневої станції для забезпечення технологічного процесу, використовується багаторівневі системи розподілу тепла, теплові насоси, сонячні колектори, фотоелементи тощо.
При збільшенні об’ємів виробництва відбувається зменшення енерговитрат: споживання газу зменшено в 8 разів у порівнянні з 2000р., електроенергії в 1,15 раза (обсяг виробництва робіт та послуг збільшився в 17,5 рази до 2000р.)
На ДП «НВО «ПХЗ» впроваджена та сертифікована відповідно до вимог міжнародного стандарту МС ISO 14001 система управління навколишнього природного середовища (СУОС); ідентифіковані екологічні аспекти діяльності підприємства; підприємство має усі дозвільні документи для здійснення господарської діяльності в області охорони навколишнього природного середовища, які узгоджені з державними органами нагляду та контролю ( на викиди від стаціонарних джерел, на скидання поворотних вод з очисних споруд в водний об’єкт р.Кочерга, розміщення виробничих відходів); стратегія підприємства спрямована на створення та впровадження ресурсоповоротних та ресурсозберігаючих технологій.
Депутати міської ради також мали змогу ознайомитися з процесом виробництва промислових вибухових речовин, систем ініціювання неелектричних приладів, утилізації ТРП та забезпечення безпеки зберігання СКД і ТРП від МБР РС 22.
Високий рівень новітніх технологій, всебічний глибокий багаторівневий екологічний моніторинг надали депутатам міської ради впевненості в безпечності діяльності державного підприємства «Науково – виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод».