17.02.2016р. у міськвиконкомі відбулося засідання Павлограської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під головуванням голови комісіїї – міського голови Вершини А.О. розглянуто питання «Про вжиття заходів щодо попередження задимленості міста Павлоград в пожежонебезпечний період та шляхи його усунення».
Як зазначив ВершинаА.О., основна причина виникнення задимленості міста — це пожежі на лиманах, які знаходяться на території Привовчанської сільської ради в районі вулиць Тімірязєва, Лиманської, Т. Федорової, Слов’янської. Ця земля в 2007 році була передана в оренду ТОВ «Шахтар Агро» ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля». Загальну ситуацію погіршує також велика кількість несанкціонованого спалювання в кінці літа та восени побутового сміття та листя в приватному секторі.
З метою запобігання задимленості міста розглянуто можливі шляхи вирішення проблеми:
1. Для забезпечення можливості проводити роботи по попередженню і ліквідації пожеж на прилеглих до міста лиманах Привовчанської сільської ради, продовжити роботу по узгодженню меж м. Павлоград і Павлоградського району та передачі цих земель Павлограду. У разі позитивного вирішення питання, буде розроблений проект з освоєння цих земель.
2. Щоб не допустити утворення в лиманах легкозаймистої сухої трави, рекомендовано орендарю земель — ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» організувати систематичний покіс трави (очерету) в лиманах і рекультивацію території.
3. З метою запобігання підпалу очерету, сухої трави та сміття сумісно з Павлоградським відділом поліції ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області здійснювати рейди з виявлення порушників.
4. Для недопущення спалювання сухої трави та сміття населенням приватного сектора проводити:
— інформаційно-роз’яснювальну роботу, шляхом доведення інформації за допомогою ЗМІ та розповсюдження буклетів;
— рейди з виявлення порушників;
— роботу зі складання адміністративних протоколів та притягнення порушників до відповідальності за такі дії;
— посилення роботи щодо підписання договорів на вивезення сміття;
— забезпечення централізованого вивозу побутового сміття, сухої трави та листя з приватного сектору.
5. Особисто під розпис попередити керівників дитячих садків, шкіл та медичних закладів про недопущення спалювання сухої трави та сміття.
6. Провести аналіз висотних зйомок та вивчення технічної можливості підтоплення лиману.
Відділ з питань НС та ЦЗН