9 березня Павлоградський письменницький Дім «Дивосвіт» організував відзначення 199-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря. Свято відбулося в Українській Світлиці міського Центру української культури.
Цьогорічний березневий Шевченківський захід «Дивосвіту» мав і тематичне спрямування: «Жіноча доля в творчості Тараса Шевченка».
Слухацька аудиторія, яку ледве вмістило приміщення Української Світлиці, як завжди на Шевченкових святах у «Дивосвіті», адекватно сприймала кожен Кобзаревий рядок, актуальність якого в умовах драматичного становлення нового українського суспільства, є безперечною. Шевченкові образи Оксани, Катерини, Марії і Марини, удовиць, наймичок, покриток, безбатченків і круглих сиріт в обставинах сучасного різкого зменшення природного відтворення українського етносу не є тільки вражаючими карбами історичного минулого… А проте, «І буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». Цим лейтмотивом повнилися душі усіх присутніх на Шевченковому вечорі у «Дивосвіті».
Кобзареві поезії на святі лунали із вуст Алли Степаненко, Леоніда Романюка (вони читали і власні твори, присвячені Кобзареві), Ольги Карплюк-Янчук, Світлани Кузіної, Олександра Вітковського, Станіслава Дзюби, Сергія Урсуляка. Жанна Арішака-Трубаровська, окрім того, що читала вірші Т.Г. Шевченка, виконала в супроводі гітари шість власних пісень на його слова. Свою пісню на Тарасові слова проспівала Марина Урсуляк, акомпануючи собі на піаніно. Актори фольклорно-обрядового театру «Вертеп Марії» Галина Базарова, Руслана Шевченко та Андрій Кустов показали невеличкий фрагмент вистави «Наймичка» у постановці режисера Марії Кравченко. Зворушливо прочитали уривок з поеми «Марія» Лідія Ларікова та Леонід Романюк.
Стисло розкрив тематику жіночої долі в творчості українського Кобзаря і Пророка Георгій Люлько. Вела програму Олександра Скора-Люлько, звукорежисер урочистостей – Сергій Урсуляк. На відкритті свята прозвучала пісня «Думи мої…» а завершилося свято «Заповітом» Батька української нації. Всі присутні співали стоячи.