16 листопада 2012 року в КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4» ДОР» до Всесвітнього Дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень та Міжнародного Дня не куріння проведена прес – конференція за участю міського профпатолога Семенченко О.Л.
Фахівець повідомила про мету проведення заходу:
Звернути увагу мешканців міста, як дорослих, так і підлітків, на дві тісно пов’язані між собою проблеми: легеневу патологію та куріння.
Наголосила на тому, що куріння це головний фактор в виникненні та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), для яких характерно запалення бронхів, яке проявляється порушенням прохідності бронхів і зміною структури легеневої тканини. Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно, її першими симптомами можуть бути задишка під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту, на що людина не завжди звертає увагу. Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі тяжких змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на важкість дихання виникають, як правило, при розгорнутій картині захворювання — через багато років після його початку, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цього захворювання.
Виникнення і прогресування ХОЗЛ обумовлено, перш за все, курінням.
Як повідомила фахівець, за думкою експертів ВООЗ у найближчому майбутньому, здоров’я населення буде залежати від інтенсивності відмови від куріння. Припинення куріння розглядають як одне із ефективних і перспективних напрямків оздоровлення населення і збільшення тривалості життя.
Профілактика хронічних обструктивних захворювань легень повинна бути спрямована на відмову від куріння, підвищення імунітету, додержання правил здорового способу життя.