Як діяти у випадку теракту, бомбардування або артобстрілу
Почувши звуки сирени необхідно:
1. Включити телевізор, радіоприймач, репродуктор. 2. Уважно прослухати повідомлення про обстановку, що склалася та порядок дій. 3. Тримати всі ці засоби оповіщення постійно включеними на весь період ліквідації надзвичайної ситуації 4. Діяти відповідно до отриманої інформації.
Якщо обстріл почався раптово:
1. Лягайте на підлогу або землю. 2. Ніколи не стійте біля вікон, навіть якщо вони зачинені. 3. Не піднімайтеся вище підвіконня. 4. Найнадійніше місце в квартирі — це ванна кімната. 5. На вулиці спробуйте знайти будь-яке найближче укриття. 6. Якщо не знайшли укриття — накрийте голову руками та ляжте на землю.
Найкращі для укриття місця:
Приватний сектор (підвальні приміщення будівель, погреба). Підвальні приміщення житлових будинків. Канава, траншея або яма. Підземне овочесховище або погріб. Підземні гаражі та автостоянки. Оглядова яма СТО або гаражу (підвал). Каналізаційний колодязь. Яма — «воронка», що залишилася від попереднього обстрілу. Захисні споруди (сховища, протирадіаційні укриття).
Не використовуйте для укриття:
Будь-які водойми. Під’їзди багатоповерхових будинків. Території, ближче 30-50 м. від багатоповерхових будинків. Стіни офісів чи вітрини магазинів.
У разі евакуації при собі мати:
паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження, гроші і цінності, продукти харчування і воду на 3 доби, постільну білизну, необхідний одяг і взуття, аптечку, засоби освітлення (загальною вагою не більш як 50кг на кожного члена сім’ї). Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові, домашня адреса, а також ім’я та по-батькові матері і батька. Бажано все це приготовити завчасно.
Перед виходом
з квартири необхідно:
1. Відімкнути електроживлення, газопостачання та воду. 2. Взяти з собою необхідні речі та документи. 3. Мати на поготові та взяти з собою пляшку з водою, запас їжі, теплі речі. 4. Зачинити вікна та двері в квартиру. 5. Перейти в найближче тимчасове укриття.
Телефони екстреної допомоги:
1. Служба НС — 101, 050-270-03-66; 2. Міліція – 102, 066-283-53-06; 3. СБУ в м. Павлограді – 6-01-20; 4. Медична допомога – 103;
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради