На засіданні комісії були заслухані 18 керівників підприємств, які за інформацією Павлоградського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області, протягом 2017 року, нараховували та отримували заробітну плату в межах встановленого мінімуму (з 01.01.2017- 3200грн.).
Крім того, на засіданні розглядались питання щодо дій суб’єктів господарювання міста Павлоград, які спостерігаються протягом 2017 року і ведуть до порушень трудового законодавства та навмисного ухилення від сплати (або зменшення сум сплати) податків, це:
— порушення законодавства в частині розміру мінімальної заробітної плати,
— переведення робітників на скорочений робочий час та ін..
Слід зазначити, що за таку «економію» для роботодавців передбачена відповідальність.
З 01.01.2017 року недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, і виплата зарплати без нарахування і сплати ЄСВ і податків загрожують роботодавцю штрафами на підставі ст. 265 КЗпП. — 96000 грн. за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.
Отримають своє й посадові особи такого роботодавця. Розмір адміністративного штрафу за «ігри» з фактичною тривалістю робочого часу — від 510 до 1700 грн. ( ч. 1 ст. 41 КпАП).
Шановні павлоградці, одержуючи зарплату «в конверті», Ви позбавляєте себе соціальних гарантій, гідної пенсії, оплати лікарняних, допомоги по безробіттю тощо.
Відділ з економічних питань
Павлоградської міської ради