Літо — пора літніх канікул та відпочинку дітей, цікавих мандрівок, нових справ і вражень. В цей час їх підстерігає підвищена небезпека як вдома, так і на дорозі, на відпочинку біля водойм, у лісі, на ігрових майданчиках, під час прогулянок. Цьому сприяє тепла погода, поїздки й допитливість дітей, наявність вільного часу і відсутність належного контролю з боку дорослих.
Шановні батьки! Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. Озброїти малечу необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного з нас, дорослих. Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Проводьте з дітьми цікаві і безпечні ігри. Зробіть все, щоб дитячі пустощі з вогнем стали неможливими. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
Щоб уникнути непередбачених ситуацій з дітьми, переконливо просимо Вас:
— суворо контролювати вільний час ваших дітей,
— дозволяти купання на водоймах тільки у встановлених місцях і у вашій присутності,
— плавання та ігри на воді, окрім задоволення, несуть загрозу життю і здоров’ю дітей. Коли дитина у воді, не спускайте з неї ока, не відволікайтеся — часом хвилина може обернутися трагедією,
— обов’язково поясніть дітям, що вони не повинні купатися самостійно, а також пірнати в незнайомому місці.
— дорослий, який наглядає за дітьми, що купаються, повинен сам уміти плавати та надавати першу домедичну допомогу.
— не дозволяйте дітям на велосипедах виїжджати на проїжджу частину дороги,
— проявляйте обережність і дотримуйтеся усіх вимог безпеки, знаходячись з дітьми на ігровому або спортивному майданчику, в поїздці або під час відпочинку на природі,
— не дозволяти дітям самостійно управляти авто- і мототранспортом,
— доведіть до своїх дітей правила пожежної безпеки, поведінці на природі (ліс, парк, річка) і на вулиці,
— навчіть надавати першу домедичну допомогу при нещасних випадках,
— контролюйте місце перебування дітей,
— навчить користуватися телефоном для виклику екстрених служб «101», «102», «103», «104», розкажіть їм про ці служби та в яких випадках необхідно телефонувати за цими номерами.
Пам’ятайте! Життя та здоров’я Вашої дитини залежить від Вашого постійного контролю, любові та турботи! Бережіть своїх дітей, не залишайте їх без нагляду, аби їх відпочинок приносив вашій родині лише позитивні емоції.
Павлоградське міськрайонне управління
Головного управління ДСНС України
у Дніпропетровській області