Виконавчий комітет Павлоградської міської ради Дніпропетровської області повідомляє про оприлюднення проекту документа державного планування, звіту про стратегічну екологічну оцінку та порядок громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації та складання звіту про стратегічну екологічну оцінку, а саме : «Детального плану території кварталу, обмеженого вулицею Дніпровська, високовольтними лініями електропередач та межею з Павлоградським районом для розміщення автомийки самообслуговування».
Мета заходу при розробці містобудівної документації, створити правові умови для відновлення процесу містобудівного освоєння території шляхом можливого розміщення автомийки самообслуговування. Розробник документації — ТОВ «Архрозвиток», смт. Слобожанське, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область.
Загальна площа території в межах проектних робіт: 1,58 га.
Розподіл території проектування за функціональним використанням фактично залишається не змінним відповідно раніше прийнятим рішенням.
В межах детального плану території з південного боку, відповідно до генерального плану території, залишається зона озеленення загального користування. Проектними рішеннями передбачається доповнити її новими групами високорослих дерев. Передбачити загальний благоустрій для можливості відпочинку населення. Наразі територія фактично вільна від високорослих насаджень.
Більша частина території детального плану території, розташована вздовж вулиці, залишається не змінною, передбаченою для громадської зони. Фактично проектний офісно-торгівельний центр, котрий був передбачений проектними пропозиціями генерального плану, можливо віднести до об’єктів періодичного відвідування, розташованими за межами зручної нормативної пішохідної досяжності. Майданчик для його перспективного розміщення залишається вільним.
Проектним рішенням детального плану території не вноситься жодних змін до планувальної структури суміжних земельних ділянок та земельних ділянок, які потрапляють до 50-метрової зони огляду за межами проектних робіт.
Проектом передбачається будівництво автомийки самообслуговування з західного боку детального плану території, фактично вздовж зовнішнього боку охоронної зони ВЛ 150кВ.
Автомийка самообслуговування контейнерного типу створюється на основі швидко зведених-конструкцій (каркаса мийки) і приміщення для обладнання.
В межах проектної ділянки передбачаються:
— Будівля мийки з технічно-адмін. приміщеннями;
— Бокси мийки з навісом;
— Підземний резервуар води;
— Локальна очисна споруда для господарських стоків ( типу «Біолідер»);
— Резервуари для очищених стоків;
— Локальні очисні споруди закритого типу для очищення стоків;
— Допоміжні майданчики (пило смок, електрозаправка);
— Трансформаторна підстанція.
Пряме скидання стоків з автомийки в міські мережі засмічують каналізацію, негативно впливають на навколишнє середовище і здоров’я людей. Скидати неогені відпрацьовані стоки в каналізацію забороняє законодавство.
Відповідно до задумів замовника, передбачається очищення стічних вод від ПАР (поверхнево-активних речовин) для чого на ділянці будуть встановлені локальні очисні споруди, закритого типу.
Локальні очисні споруди, які встановлюються для автомийок дозволяють очищати стічні води від ряду забруднень.
Використана на автомийці вода потрапляє у ЛОС для механічного очищення. З неї виділяються великі забруднення і пісок, а також вода очищається від нафтопродуктів. Після цього проводиться очистка води для автомийки в спеціальному пристрої, де вона очищається від інших домішок, далі проходить додаткові фільтри, перш ніж замкнений цикл поверне її на повторне використання.
Для механічної очистки води на автомийці замкнутого циклу в підлозі облаштовуються стоки, по яких середовище перетікає до передбачених ЛОС (спеціальних відстійників) і пісколовок. Вони встановлюються нижче рівня підлоги. У них вода відстоюється, а забруднення осідають на дні резервуарів, у кількості до 90% домішок. Це забруднення і мінерали, розмір яких коливається в межах 50-200 мікрон. Після цього вода самопливом або за допомогою дренажних насосів подається на подальшу обробку.
Вибір очисного обладнання для автомийки здійснюється в процесі проектування (наступний етап розроблення документації). При цьому важливо враховувати, якщо мийка будується в межах міста, в стоках буде більше технічної солі або реагентів.
Планований об’єкт буде розміщено поза межами об’єктів природно-заповідного фонду .
Транскордонні наслідки для довкілля відсутні.
Склад проекту містобудівної документації:
-пояснювальна записка;
-розділ «Охорона навколишнього природного середовища», який згідно п.3. ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» є звітом про стратегічну екологічну оцінку у складі містобудівної документації;
— графічні матеріали.
Підстава для розроблення – рішення сесії Павлоградської міської ради від 29.09.2020 р. № 2305-73/VII «Про дозвіл на розроблення детального плану території».
Громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Усі зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду замовником. За результатами розгляду замовник враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Дата початку та строки здійснення процедури, строки подання зауважень і пропозицій – з 26.04.2021 по 25.05.2021 р. Пропозиції та зауваження, подані після встановленого строку, не розглядаються.
Орган, від якого можна отримати інформацію та до якого подаються зауваження і пропозиції щодо звіту про стратегічну екологічну оцінку та проекту документа державного планування; адреса, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування – відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Павлоградської міської ради. Адреса: 51400 Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Соборна,95.
Відповідальна особа: начальник відділу містобудування та архітектури — головний архітектор міста Коценко В.В. тел. (095) 694-29-57, email: arhitektura_pvlg@i.ua.
Громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації та звіту про стратегічну екологічну оцінку (Детального плану території кварталу, обмеженого вулицею Дніпровська, високовольтними лініями електропередач та межею з Павлоградським районом для розміщення автомийки самообслуговування) відбудуться 28 травня 2021 року о 14.00 год. за адресою: Дніпропетровська область, Павлоград, вул. Центральна № 49 (в міському палаці культури).
Виконавчий комітет Павлоградської міської ради