Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Правила паркування транспортних засобів

Май 28th, 2013 ОголошенняТранспорт Вывести на печать

Правила паркування транспортних засобів у м. Павлоград (затвердженні рішенням міської ради від 14.02.2012 р. № 460-19/VI)

I. Загальні положення
1.1. Цими Правилами визначається єдиний порядок організації та функціонування платних місць для паркування транспортних засобів на території м. Павлограда з метою:
 забезпечення належного благоустрою, в тому числі і благоустрою автомобільних доріг;
 збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста (особливо його центральної частини);
 підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;
 впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та майданах міста;
 переходу до безготівкової автоматизованої системи оплати за користування місцями паркування;
 посилення контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують Правила паркування;
 підвищення культури паркування;
 підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до міського та районних бюджетів.
1.2. Правила паркування транспортних засобів у м. Павлоград розроблені відповідно до чинного законодавства та з метою впровадження у системі автоматизованого платного паркування міста єдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.

II. Основні терміни, використані в цих Правилах.
Паркування автотранспорту — тимчасова стоянка автотранспорту у відведених або спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту, визначених органами міської влади, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місць для паркування необхідним обладнанням.
Відведені місця — це місця для паркування транспортних засобів, визначені дорожніми знаками, можуть мати дорожню розмітку і бути оснащені пристроями для контролю часу паркування.
Спеціально обладнані місця — це місця для паркування транспортних засобів, розміщені за межами смуг руху проїжджої частини доріг та обладнані дорожніми знаками, мають розмітку, обладнані спеціальними технічними пристроями /огорожею, в’їзними та виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для охоронців тощо/, які можна використовувати для запобігання викраденню транспортних засобів.
Спеціально обладнаний майданчик — майданчик, призначений для забезпечення повного зберігання автотранспортних засобів, до яких застосовано примусове переміщення.
Місце для службового платного паркування — спеціально визначене оператором місце для тимчасової стоянки транспортних засобів підприємств, організацій, установ тощо.
Збір за паркування автотранспорту — обов’язкова оплата, яка згідно із законом запроваджується і зупиняється Павлоградською міською радою на території міста Павлоград та зараховується до його бюджету.
Платники збору за паркування автотранспорту — водії чи відповідні юридичні особи, що паркують транспортні засоби у відведених або спеціально обладнаних для цього місцях.
Паркувальний автомат (паркомат) — лічильник, призначений для обліку часу стоянки автотранспортного засобу, який показує час, до якого сплачено тривалість стоянки транспортного засобу, і забезпечує зворотний облік часу.
Платне автоматизоване паркування — місце для паркування, обладнане паркоматами.
Паркувальний талон, квитанція — платіжні документи, які посвідчують сплату за паркування автотранспорту.
Пластикова чіп-картка, смарт-картка — багаторазові платіжні засоби, які забезпечують оплату вартості паркування транспортних засобів.
Абонементний талон — документ, який дає право на безоплатне паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.
Інвестиційний конкурс (тендер) — визначення на конкурсних засадах іноземного або вітчизняного інвестора, який запропонує кращу інвестиційну програму впровадження автоматизованої системи паркування, що відповідає вимогам, встановленим тендерним комітетом, та гарантує її виконання.
Пристрій блокуючий (блокіратор) — спеціальний механічний пристрій, який встановлюється на колесо автомобіля і перешкоджає його руху.
Блокування — встановлення на колесо автомобіля блокуючого пристрою (блокіратора) на відведених місцях парковки з метою затримки автомобіля.
Розблокування — зняття з колеса автомобіля блокіратора.
Примусове переміщення — переміщення транспортних засобів за допомогою евакуаторів з проїзної частини вулиць, тротуарів та місць паркування на спеціально обладнаний майданчик.
Евакуатор — спеціально обладнаний автомобіль, який використовується для примусового переміщення транспортних засобів.
Оператори (уповноважені організації) — підприємства, визначені міською владою здійснювати організацію і експлуатацію місць платного паркування згідно з діючим порядком.
Резиденти (мешканці будинків, що знаходяться у зонах парковки) — жителі м. Павлоград, які проживають у будинках, що знаходяться в зонах паркування (до 200 метрів), та які одночасно є водіями транспортних засобів.

III. Організація міських платних місць для паркування
3.1. Платні місця для паркування (майданчики для платного паркування) призначені для тимчасової стоянки транспортного засобу зі стягненням плати за час паркування у відведених або спеціально обладнаних місцях без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місця для паркування необхідним обладнанням.
3.2. Організація місць для платного паркування у м. Павлограді здійснюється на підставі загальноміської схеми місць для паркування транспортних засобів та проектно-кошторисної документації, які затверджуються у встановленому порядку.
3.3. Загальноміська схема місць для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні місця для паркування — шляхом встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.
Розробку схем організації дорожнього руху та розміщення паркувальних дільниць за окремими адресами здійснює Оператор сумісно з відділом архітектури та містобудування за погодженням з управлінням ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району, а в випадках необхідності їх розміщення:
— в межах шляхопроводів, на тротуарах (при заниженні їх бордюрного каменя) — з управлінням комунального господарства та будівництва;
— на вулицях та в районі об’єктів відповідно постійного руху та відвідування осіб, яких охороняють відповідно до чинного законодавства — з Управлінням державної охорони.
3.4. Забороняється:
3.4.1. Паркування транспортних засобів у заборонених для цього місцях, з порушенням цих Правил, визначених дорожніми знаками.
3.4.2. Організація платних місць паркування на проїжджих частинах вулиць в межах, прилеглих до закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та міських кладовищ.
3.5. Паркування автомобілів підприємств, організацій, великих торговельних закладів (ринків, універсамів, універмагів, супермаркетів), розважальних закладів (ресторанів, нічних клубів, казино, барів та ін.) біля свого місця розташування здійснюється на підставі рішення Павлоградської міської ради та відповідного договору з оператором.
3.6. На майданчиках платного паркування 5 % місць паркування виділяється для пільгового розміщення транспортних засобів, які позначаються при нанесені дорожньої розмітки або іншими інформаційними покажчиками.
3.7. Режим роботи майданчиків для платного паркування (крім цілодобових) визначається оператором.
3.8. Контроль за здійсненням платного паркування оператором покладається на управління комунального господарства та будівництва.

IV. Система управління місцями для платного паркування, координація та контроль
4.1. Система автоматизованого платного паркування включає:
• місця для паркування з дорожньою розміткою та дорожніми знаками;
• автоматизовану систему оплати паркувального часу, яка складається з паркувальних автоматів, що працюють від чіп-карток, безконтактних смарт-карток;
• пластикові чіп-картки, смарт-картки, квитанції, абонементні талони;
• блокіратори, евакуатори, спеціально обладнані майданчики для примусового переміщення автомобілів; пункти для оплати штрафів водіями автотранспортних засобів;
• групу контролерів, які здійснюватимуть контроль за сплатою платниками збору та послуг за парковку;
• працівників ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району, які контролюють дотримання Правил паркування, здійснюють разом з оператором функції щодо примусового переміщення транспортних засобів тощо;
• технічну службу з обслуговування паркоматів та автопарку;
• технічну службу, яка забезпечує радіозв’язок з центральним комп’ютером, статистичну обробку даних з паркоматів та штрафних санкцій;
• мережу розповсюдження чіп-карток через магазини, кіоски та інше.
4.2. Організація та експлуатація (тобто, безпосереднє управління) автоматизованої системи платного паркування, облаштування місць для платного паркування, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора або інших суб’єктів, визначених оператором на конкурсних засадах у встановленому порядку.
4.3. Оператор у своїх діях керується порядком, затвердженим виконавчим комітетом Павлоградської міської ради.
4.4. Оператор здійснює, за власний рахунок, оснащення (встановлює паркувальне обладнання, проводить ремонт, облаштовує майданчики для паркування транспортних засобів, проводить монтаж дорожніх знаків тощо), експлуатацію і утримання місць для платного паркування, взаємодіє з працівниками ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району, виконує функції примусового переміщення транспортних засобів, блокування коліс та контролю на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями збору та послуг за паркування.
4.5. Контроль за паркуванням автотранспорту з порушенням вимог чинного законодавства (на тротуарах, зелених зонах, під забороняючими дорожніми знаками тощо) здійснюється працівниками ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району сумісно з Інспекцією з благоустрою.
4.6. Контроль за неорганізованим паркуванням автотранспорту на територіях гаражно-будівельних кооперативів, автостоянок та прилеглих до них територіях здійснюється ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району, відділом архітектури та містобудування, Інспекцією з благоустрою.
4.7. Функція контролю за дотриманням оператором та його філіалами податкової дисципліни здійснюється Західно-Донбаською об’єднаною податковою інспекцією.
4.8. Контроль сплати збору за парковку автомобілів, що належать юридичним та фізичним особам на проїжджих частинах біля своїх офісів, де функціонують місця платного паркування, здійснюється Західно-Донбаською об’єднаною податковою інспекцією на підставі інформаційних даних оператора та облікових даних ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району.

V. Форми оплати та порядок розрахунків за користування місцями платного паркування
5.1. Система оплати за користування місцями платного паркування у м. Павлоград включає безготівкові та готівкові форми розрахунків, а саме:
— квитанції (чеки) на паркування автотранспорту;
— абонементні талони на паркування автотранспорту (місячні, квартальні та ін.);
— безготівкова передоплата за місця для паркування автотранспорту підприємствами, організаціями та установами;
— пластикові чіп-картки, смарт-картки.
5.2. Квитанції (чеки) на паркування автотранспорту, розрахунок за яку здійснюється в готівковій формі власником автомобіля на місці паркування, а також абонементні талони використовуються виключно у місцях, що не обладнані паркувальними автоматами.
5.3. На майданчиках для паркування, де встановлені паркувальні автомати, оплата в межах їхньої дії здійснюється тільки за пластиковими чіп-картками в безготівковій формі.
5.4. Придбання фізичними і юридичними особами абонементних талонів та пластикових чіп-карток, смарт-карток на паркування автотранспорту здійснюється у безготівковій формі або за готівку через мережу торговельних пунктів, розташованих поблизу майданчиків для паркування.
5.5. Квитанції, чеки, абонементні талони, чіп-картки, смарт-картки на паркування надходять в обіг із зазначенням оплаченого часу знаходження транспортного засобу на місці паркування.
5.6. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно з укладеним з платником договором, умови якого не можуть суперечити цим Правилам і законодавству України.

VI. Тарифи на паркування транспортних засобів
Єдині тарифи на користування місцями для платного паркування на території міста Павлоград, які включають в себе ставку збору за паркування та плату за послуги платного паркування, запроваджуються оператором за погодженням з економічним відділом виконавчого комітету Павлоградської міської ради.
6.1. Ставка збору за парковку.
6.1.1. Збір за парковку встановлюється з розрахунку за 1 годину паркування у таких розмірах:
— 3 % від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян — у спеціально обладнаних місцях;
— 1 % від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян — у відведених місцях.
6.1.2. Паркування автотранспорту терміном до 5 хвилин здійснюється безкоштовно.
6.1.3. Після закінчення оплаченого часу знаходження транспортного засобу на майданчику для паркування допускається безкоштовна пільгова стоянка протягом 5 хвилин для того, щоб водій сплатив або забрав транспортний засіб з місця парковки.
6.1.4. Збір за паркування надходить у повному обсязі до міського бюджету.
6.1.5. Збір за паркування перераховується оператором до 20 числа місяця, наступного за звітним, до місцевого бюджету.
6.1.6. За несвоєчасне перерахування збору оператор сплачує фінансові санкції та пеню відповідно до чинного законодавства.
6.2. Плата за послуги паркування:
6.2.1. Є платою за утримання та обслуговування місць для платного паркування (встановлення та експлуатації паркувальних автоматів, дорожніх знаків, табличок, нанесення дорожньої розмітки, прибирання території тощо).
6.2.2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину парковки згідно із затвердженою калькуляцією витрат оператора з експлуатації одного місця парковки.
Калькуляція повинна відповідати умовам цих Правил та іншим нормативним документам, які регулюють діяльність з експлуатації парковок.
6.2.3. Сплачується водіями на місцях для платного паркування одночасно зі збором за парковку з отриманням єдиного платіжного документа про сплату (чек, квитанція, пластикова чіп-картка, смарт-картка тощо).
6.2.4. Може стягуватися як готівкою, так і у безготівковій формі.
6.3. Для мешканців жилих будинків (резидентів), що прилеглі до місць платного паркування, встановлюється пільговий тариф.

VII. Блокування коліс транспортних засобів на відведених місцях для паркування
7.1. Блокування коліс транспортних засобів застосовується, якщо:
• водії припаркованих транспортних засобів не сплатили місцевий збір та послуги за паркування;
• місцевий збір та послуги за паркування сплачені не в повному обсязі або з порушенням порядку оплати;
• прострочено час дозволеного (сплаченого) паркування;
• порушено режим роботи місць платного паркування.
7.2. Блокування (розблокування) коліс транспортних засобів, водії яких порушили Правила паркування, здійснюється оператором.
7.3. Блокування здійснюється шляхом встановлення на будь-яке колесо транспортного засобу блокуючого пристрою (блокіратора).
7.4. Оператором, який здійснює блокування, складається акт про блокування (затвердженої форми).
Акт складається у 2-х примірниках і містить:
— дані оператора, який встановлює блокіратор;
— ім’я, прізвище та особистий підпис оператора, який здійснює блокування;
— координати оператора, до якого треба звернутись для зняття блокіратора;
— час і причину встановлення блокіратора.
Один примірник акта розміщується на видному місці на транспортному засобі, другий — залишається у оператора.
7.5. Розблокування транспортного засобу здійснюється за умови повної сплати водієм збору та послуг за паркування і виконані роботи з блокування і розблокування коліс у розмірах, визначених та затверджених у встановленому порядку.
У разі відмови водія від сплати зазначених вище коштів оператор в присутності понятих складає акт про порушення водієм встановленого порядку паркування, вказує розмір збору та послуг за паркування, виконані роботи з блокування та розблокування транспортного засобу, після цього проводиться розблокування коліс. Акт направляється до суду для стягнення зазначених вище коштів з порушника в примусовому порядку.
7.6. Оплата робіт з блокування (розблокування) коліс транспортних засобів:
7.6.1. Особи, які порушили Правила паркування і до транспортних засобів яких застосовані заходи з блокування коліс, повинні сплатити за послуги паркування, роботи з блокування і розблокування, штраф, пеню у повному обсязі.
У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їх розмір стягується в судовому порядку відповідно до законодавства України.
7.6.2. Сплата за роботи з блокування (розблокування) коліс транспортних засобів не звільняє власників транспортних засобів від сплати послуг за паркування.
7.6.3. Роботи з блокування (розблокування) коліс транспортних засобів сплачуються власником транспортного засобу або особою, яка має право на користування транспортним засобом.
Оплата здійснюється:
— шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованих банків і Ощадного банку України на рахунок оператора, що надає послуги паркування, виконує роботи з блокування (розблокування) коліс транспортних засобів;
— шляхом готівкового розрахунку з працівником оператора, який здійснює зазначені роботи, з оформленням розрахунку у встановленому порядку (касовий чек, квитанція суворої звітності про оплату робіт та послуг, журнал (книга) обліку квитанцій, зареєстрована у відповідному податковому органі, зберігання у встановленому порядку корінців квитанцій про сплату звітних документів для перевірки та контролю тощо).
7.6.4. Тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) коліс автотранспортних засобів узгоджуються з економічним відділом виконавчого комітету Павлоградської міської за поданням оператора.
7.6.5. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разі зміни курсу національної валюти, встановленого Національним банком України, рішеннями Уряду щодо індексації платежів, росту інфляції тощо.
7.7. Матеріальну відповідальність за можливі механічні пошкодження транспортних засобів при блокуванні (розблокуванні) коліс згідно з чинним законодавством несе оператор.

VIII. Примусове переміщення транспортних засобів та тимчасова затримка номерних знаків
8.1.Примусове переміщення транспортних засобів застосовується в разі їх залишення водієм на порушення правил зупинки і стоянки, якщо при цьому вони створюють загрозу безпеці дорожнього руху, а також виконанню робіт з утримання доріг, зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги.
8.2. При наявності вказаних у п. 8.1 цих Правил порушень працівник ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району чи оператор повідомляє чергову частину ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району про наявність порушення та необхідність примусового переміщення транспортного засобу.
8.3. Рішення про примусове переміщення транспортного засобу приймає працівник ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району.
8.4. Примусове переміщення транспортних засобів на спеціально обладнаний майданчик здійснює обслуговуючий транспортування підрозділ оператора.
8.5. Примусове переміщення транспортних засобів виконується за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами у супроводженні працівника оператора.
При цьому:
• в чергову службу ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району повідомляється марка, державний реєстраційний номер та адреса знаходження транспортного засобу — «порушника»;
• здійснюється огляд транспортного засобу;
• складається протокол, який містить:
— дату, час, адресу порушення і підстави примусового переміщення транспортного засобу;
— тип, марку, державний реєстраційний номер та особисті прикмети транспортного засобу, що евакуюється, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на ньому;
— посаду, ім’я, прізвище та підпис особи, яка приймає рішення про примусове переміщення транспортного засобу;
— найменування, адресу та номер телефону оператора, посаду, прізвище, ім’я та підпис особи, яка здійснює примусове переміщення транспортного засобу;
— адресу місця зберігання транспортного засобу;
— посаду, ім’я та прізвище особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її погодження (з особистим підписом) з переліком візуальних недоліків та пошкоджень на цьому транспортному засобі;
— відстань перевезення транспортного засобу з місця порушення до місця зберігання.
8.6. У разі звернення власника примусово переміщеного транспортного засобу до ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району з питанням про місцезнаходження його транспортного засобу черговий ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району повідомляє власника про місцезнаходження транспортного засобу.
8.7. Евакуйований транспортний засіб приймається на спеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленням прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації.
8.8. На спеціально обладнаному майданчику примусово переміщений транспортний засіб утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 115 «Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках»
8.9. Транспортний засіб видається (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання адміністративного протоколу по факту вчиненого ним порушення Правил дорожнього руху, за умови оплати ним робіт з примусового переміщення, зберігання транспортного засобу, а також збору та послуг за паркування (у разі їх необхідності та попередньої несплати).
8.10. У разі якщо транспортний засіб не затребуваний із спеціально обладнаного майданчика протягом 6 місяців, він може бути реалізованим відповідно до чинного законодавства. При його реалізації у встановленому законом порядку відшкодовуються всі витрати з його транспортування і зберігання.
8.11. Оплата робіт з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів:
8.11.1. Особи, які порушили Правила паркування і до транспортних засобів яких застосовані заходи з примусового переміщення, повинні сплатити за послуги паркування, транспортування, зберігання, штраф, пеню у повному обсязі.
У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їх розмір стягується в судовому порядку відповідно до законодавства України.
8.11.2. Сплата за роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, власники яких порушили Правила паркування в м. Павлоград, не звільняє їх від сплати послуг за паркування при необхідності, а також штрафів за порушення Правил дорожнього руху та інших штрафів.
8.11.3. Роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, що порушили Правила паркування у м. Павлоград, сплачуються власником транспортного засобу або особою, яка має відповідне право на користування транспортним засобом.
Оплата здійснюється:
— шляхом перерахування коштів через установи спеціалізованих банків і Ощадного банку України на рахунок оператора, що виконує роботи примусового переміщення, зберігання транспортних засобів;
— шляхом готівкового розрахунку з працівником оператора, який здійснює зазначені роботи, з оформленням розрахунку у встановленому порядку (касовий чек, квитанція суворої звітності про оплату робіт та послуг, журнал (книга) обліку квитанцій, зареєстрована у відповідному податковому органі, зберігання у встановленому порядку корінців квитанцій про сплату як звітних документів для перевірки та контролю тощо).
8.11.4. Тарифи на платні послуги з транспортування автотранспортних засобів до спеціально обладнаних майданчиків та утримання на них узгоджуються з економічним відділом виконавчого комітету за поданням оператора.
8.11.5. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разі зміни цін на пально-мастильні матеріали, курсу національної валюти, встановленого Національним банком України, рішень Уряду щодо індексації платежів, росту інфляції тощо.
8.13. Матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством за збереження та неушкодження транспортних засобів при транспортуванні на спеціально обладнані майданчики та утриманні на них несе оператор, який безпосередньо здійснює зазначені роботи.

IX. Звітність
9.1. Оператор надає щоквартально за встановленою формою звіт про свою діяльність до Західно-Донбаської об’єднаної податкової інспекції та щомісяця – до виконавчого комітету.
9.2. За несвоєчасне надання звіту до оператора застосовуються фінансові санкції згідно з чинним законодавством.
X. Пільги при користуванні місцями для платного паркування
10.1. Правом безкоштовного паркування користуються:
— спеціальний автотранспорт із службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків у зоні місць для платного паркування (МВС, СБУ, пожежна охорона, швидка допомога, аварійний спецтранспорт міських комунальних служб тощо);
— інваліди війни, інваліди з дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання.
10.2. Пільгами при користуванні місцями платного паркування користуються:
— ветерани Великої Вітчизняної та інших локальних воєн, а також громадяни, що користуються пільгами згідно з чинним законодавством України;
— мешканці будинків, прилеглих до паркувальних майданчиків, при умові, якщо в межах 200 метрів від будинку стоянка транспортних засобів неможлива або заборонена, крім як на території платної парковки.
10.3. Питання пільгового паркування службового автотранспорту центральних та місцевих органів влади та інших бюджетних організацій вирішується окремо виконавчим комітетом за погодженням з постійною комісією міської ради у встановленому порядку.
XI. Повноваження та обов’язки суб’єктів паркувальної діяльності на території міста Павлоград
11.1. Виконавчий комітет Павлоградської міської ради:
— затверджує загальноміську схему місць для платного паркування транспортних засобів;
— забезпечує ознайомлення власників транспортних засобів з порядком користування місцями для платного паркування через засоби масової інформації;
— контролює, координує і узгоджує роботу з усіма учасниками діяльності системи платного паркування.
11.2. ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району:
— узгоджує схеми паркування транспорту;
— контролює виконання встановлених у м. Павлограді Правил паркування транспорту у межах своєї компетенції;
— накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення законодавства у сфері паркування;
— приймає рішення про тимчасове затримання номерних знаків чи примусове переміщення транспортного засобу при виявленні фактів порушень встановлених правил зупинки і стоянки транспортних засобів в м. Павлоград.
11.3. Оператор:
— здійснює координацію та контроль за експлуатацією місць для платного паркування;
— надає якісні послуги з паркування автомобілів та здійснює контроль за повнотою і своєчасністю збору за паркування;
— забезпечує надходження визначеного місцевого збору за паркування;
— забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
— виконує функцію контролю на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями збору за паркування;
— виконує функції з блокування (розблокування) коліс та примусового переміщення транспортних засобів, які порушили встановлені Правила паркування;
— визначає, при необхідності, на конкурсних засадах інші суб’єкти для зазначеної діяльності згідно з цими Правилами;
— обладнує місця для паркування згідно із загальноміською схемою;
— здійснює за власні кошти впровадження, експлуатацію та належне технічне утримання засобів автоматизованої системи сплати за місця для платного паркування автомобілів у визначених у встановленому порядку місцях м. Павлограда та несе відповідальність зо х охорону;
— взаємодіє з працівниками ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району з питань організації паркування в місті та контролю за його дотриманням;
— забезпечує комплектацію місць для платного паркування технічними засобами;
— дотримується норм і вимог чинного законодавства з охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, екологічної безпеки;
— здійснює прибирання відведених територій та несе відповідальність за дотримання санітарного стану на місцях парковок;
— навчає персонал, який обслуговує місця для паркування;
— вживає заходи, передбачені цими Правилами, до водіїв транспортних засобів за перевищення часу (несплату) користування місцями для платного паркування;
— повідомляє чергову службу ВДАІ для обслуговування міста Павлограда та Павлоградського району про наявність порушення Правил паркування з боку водіїв та необхідність реагування з їх сторони;
— контролює правильність використання пільг, які надаються окремим категоріям громадян і організаціям, щодо користування платними місцями для паркування, та при необхідності реєструє транспортні засоби у журналі реєстрації з метою запобігання несплати за паркування;
— при наданні місця для паркування видає водіям квитанції встановленого зразка або інші платіжні документи, передбачені цими Правилами;
— забезпечує контролерів формою, нагрудними знаками та посвідченнями встановленого зразка;
— у доступній формі доводить до водіїв автотранспортних засобів, які користуються місцями платного паркування, ці Правила, а також додаткові умови (послуги) користування, якщо такі встановлюються;
— вимагає від водіїв виконання Закону України «Про дорожній рух» в частині дотримання водіями санітарного стану на місці платного паркування;
— не несе відповідальності за охорону транспортних засобів, припаркованих в місцях платного паркування, що ним експлуатуються, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються.
11.4. Водії транспортних засобів:
— дотримуються вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу платного паркування на території міста Павлоград;
— паркують транспортні засоби виключно у визначених місцях згідно з лініями розмітки або дорожніми знаками;
— своєчасно сплачують місцевий збір, послуги за паркування та інші фактично надані послуги у встановлених нормативними актами розмірах;
— дотримуються чистоти і порядку на території місць для платного паркування.
Водії, які порушують встановлені в м. Павлограді Правила паркування, відмовляються від виконання вимог працівників оператора, обумовлених цими Правилами, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством.
XII. Інші умови
12.1. При проведенні громадсько-політичних та інших масових заходів забороняється стоянка транспортних засобів в місцях їх проведення.
12.2. Функціонування автоматизованої системи платного паркування транспортних засобів повинно супроводжуватись широким інформуванням населення через засоби масової інформації про форми розрахунків за послуги паркування, пільги та санкції до порушників Правил паркування.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Оголошення про вакантну посаду