Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

13 травня – Всеукраїнський день меланоми

Май 13th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

10 травня 2019 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ
«Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» було проведено прес-конференцію на тему:
«До Всеукраїнського дня меланоми».

CROqfgPjFTM2У роботі прес-конференції взяв участь зав. шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Боровик Микола Іванович.
Шкіра людини є природним живим бар’єром, яка захищає організм від впливу несприятливих екологічних та професійних факторів.
Складна структура шкіри включає в себе клітини різних тканин, кожна із яких може піддатися злоякісній трансформації. Цим пояснюється велика кількість різних типів пухлин, які можуть виникати в шкірі. Але більшість із них представлена трьома видами злоякісних новоутворень: базально-клітинний рак (базаліома), плоскоклітинний рак шкіри (сквамозно-клітинна карцинома) і меланома.
Лікар розповів присутнім журналістам, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях.
Меланома — це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин. Вона зустрічається значно рідше інших видів раку шкіри, але є самою злоякісною пухлиною шкіри і має тенденцію до швидкого метастазування.
Боровик М.І. повідомив, що у місті Павлограді за перший квартал 2019 року виявлено 10 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. За той же період 2018 року було виявлено 5 випадків раку шкіри, з них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
На самому початку рак шкіри непомітний, він може з’явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частини органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.
Лікар наголосив, що основним фактором, який сприяє виникненню злоякісних новоутворень шкіри, є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру, тому у спекотні дні він порадив уникати перебування на сонці у період з 10:00-16:00, носити закритий одяг та користуватися сонцезахисними засобами.
Міський дерматовенеролог інформував, що найчастіше ризику захворіти на меланому піддаються люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Також фактором впливу на розвиток цього захворювання є спадковість. Таким людям необхідно особливо захищати шкіру.
Фахівець акцентував увагу, що на сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.
Боровик Микола Іванович звернувся до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження