Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

13 травня – Всеукраїнський день меланоми

Май 13th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

10 травня 2019 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ
«Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» було проведено прес-конференцію на тему:
«До Всеукраїнського дня меланоми».

CROqfgPjFTM2У роботі прес-конференції взяв участь зав. шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Боровик Микола Іванович.
Шкіра людини є природним живим бар’єром, яка захищає організм від впливу несприятливих екологічних та професійних факторів.
Складна структура шкіри включає в себе клітини різних тканин, кожна із яких може піддатися злоякісній трансформації. Цим пояснюється велика кількість різних типів пухлин, які можуть виникати в шкірі. Але більшість із них представлена трьома видами злоякісних новоутворень: базально-клітинний рак (базаліома), плоскоклітинний рак шкіри (сквамозно-клітинна карцинома) і меланома.
Лікар розповів присутнім журналістам, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях.
Меланома — це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин. Вона зустрічається значно рідше інших видів раку шкіри, але є самою злоякісною пухлиною шкіри і має тенденцію до швидкого метастазування.
Боровик М.І. повідомив, що у місті Павлограді за перший квартал 2019 року виявлено 10 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. За той же період 2018 року було виявлено 5 випадків раку шкіри, з них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
На самому початку рак шкіри непомітний, він може з’явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частини органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.
Лікар наголосив, що основним фактором, який сприяє виникненню злоякісних новоутворень шкіри, є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру, тому у спекотні дні він порадив уникати перебування на сонці у період з 10:00-16:00, носити закритий одяг та користуватися сонцезахисними засобами.
Міський дерматовенеролог інформував, що найчастіше ризику захворіти на меланому піддаються люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Також фактором впливу на розвиток цього захворювання є спадковість. Таким людям необхідно особливо захищати шкіру.
Фахівець акцентував увагу, що на сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.
Боровик Микола Іванович звернувся до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

PCSIMG-a73098c4dbd71227fc49c71b395be756

Останні надходження

  • Про присвоєння поштової адреси
  • Про внесення змін до розпорядження міського голови від 06.05.2019р. № 127-р «Про скликання 51 сесії міської ради VIІ скликання»
  • Проведення семінару-практикуму для опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів
  • Проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини
  • Павлоградські учні знайомилися із професією «архіваріус»
  • У липні відбудуться установчі збори для формування нового складу громадської ради
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 13.03.2019р. № 181 ”Про внесення змін до рішення виконкому від 26.12.2018р. № 930 ”Про порядок надання адресної матеріальної допомоги”
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 13.03.2019р. № 181 ”Про внесення змін до рішення виконкому від 26.12.2018р. № 930 ”Про порядок надання адресної матеріальної допомоги”
  • Перелік вільних земельних ділянок
  • Реалізовано проект «Шкільний дворик «Екодрайв: Міссія-перезавантаження»
  • Вдячність за благодійність!
  • Федерація футболу м.Павлограда посіла І місце
  • Павлоград гостинно приймав дітей з Мар’їнки
  • У Павлограді провели патріотичний флешмоб
  • «Екоравлик» за чисте довкілля