20 лютого 2013 року в відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради проведена прес – конференція, в якій взяли участь: головний лікар КЗ «Павлоградська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» Зайчикова С.А. та головний лікар КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова О.І., які повідомили представникам регіональних засобів масової інформації про надання екстреної та невідкладної медичної допомоги в умовах реформування медичної галузі.
Павлоградська станція швидкої медичної допомоги надає екстрену медичну допомогу мешканцям міста Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського, Юріївського, Петропавлівського, Покровського та Васильківського районів. У структурі станції швидкої медичної допомоги працюють 30 бригад, які базуються в місцях, наближених до міст та районів, що дає можливість доїхати до пацієнта району протягом 20 хвилин, а в містах – протягом 10 хвилин та надати екстрену допомогу. У Павлограді працюють тимчасові пункти базування машин «швидкої» у міській лікарні №4 та в пологовому будинку, що також дає можливість своєчасно надати екстрену допомогу пацієнту.
Зайчикова С.А. розповіла журналістам про основні задачі служби швидкої медичної допомоги по наданню екстреної медичної допомоги у відповідності із Законом України «Про екстрену медичну допомогу» та структуру підрозділів швидкої медичної допомоги, яка тісно співпрацює з службою по попередженню надзвичайних ситуацій в місті та лікувальними закладами міст та районів станції швидкої медичної допомоги.
При втіленні реформі покращена якість надання медичної допомоги населенню міста та регіону. Павлоградська станція швидкої медичної допомоги отримала дванадцять нових сучасних автомобілів марки «Пежо» та «Форд». Завдяки сучасним автомобілям та новому діагностичному обладнанню, яке тепер є в нових автомобілях станції швидкої допомоги, фахівці «швидкої» мають можливість підвищити якість надання медичних послуг та забезпечити своєчасний доїзд швидкої допомоги на виклик пацієнта. Крім того, пацієнтам може надаватися екстрена медична допомога та реанімаційні заходи вже під час транспортування до лікувального закладу. Дуже важливим нововведенням є апарат моніторингу стану хворого, при допомозі якого фахівець може відслідковувати всі життєво важливі показники пацієнта прямо під час руху. Фахівці станції швидкої допомоги забезпечені у повному обсязі медикаментами для надання екстреної допомоги та паливно-мастильними матеріалами.
Головний лікар КЗ «Павлоградська станція швидкої медичної допомоги» ДОР»Зайчикова С.А. звернулась з проханням до водіїв, щоб не перешкоджали руху машини швидкої медичної допомоги з включеними світловими та звуковими сигналами та не ігнорували прохання пропустити, тому що дійсно в автомашині «швидкої» перебуває пацієнт, який потребує негайної допомоги в спеціалізованому медичному закладі, а також з проханням нанести назви вулиць та номери будинків на своїх будівлях, а в віддалених місцевостях та неосвітлених місцях виходити зустрічати бригаду «швидкої» для оперативного доїзду до пацієнта та термінового надання медичної допомоги.
Зайчикова С.А. наголосила на необхідності розподілу звернень залежно від стану пацієнта на екстрені, які потребують негайного надання невідкладної допомоги та ті, при яких можливо відстрочити час надання медичної допомоги (такі як вимірювання артеріального тиску, незначне підвищення температури, біль в попереку, суглобах, наркотичному, алкогольному або токсичному синдромі). Диспетчер оперативно – диспетчерської служби станції швидкої медичної допомоги направляє бригаду для надання екстреної медичної допомоги, а в разі не екстреного виклику, перенаправляє звернення до служби невідкладної допомоги центру первинної медико – санітарної допомоги, або надає невідкладну допомогу бригада «швидкої» протягом години.
Головний лікар КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова О.І. розповіла про надання невідкладної допомоги фахівцями амбулаторій центру первинної медико – санітарної допомоги. З метою зменшення кількості викликів бригад станції швидкої медичної допомоги до хворих з хронічними захворюваннями проводиться активний патронаж диспансерної групи хворих для надання консультативної допомоги хворим та їх рідним по корекції лікування та попередження ускладнень хронічних захворювань. Проводиться активно роз’яснювальна робота з мешканцями міста про те, що створені можливості надання невідкладної допомоги сімейними лікарями, лікарями терапевтами пацієнтам з хронічними захворюваннями.
Для надання невідкладної допомоги мешканцям міста та регіону фахівцями ЦПМСД використовуються 124 сумки укладки, які оснащені всім необхідним, фахівці центру «озброєні» 9 портативними електрокардіографами, 6 пульсоксиметрами, 81 глюкометром.
В ЦПМСД працює денний стаціонар на 12 ліжок, який надає медичну допомогу пацієнтам в 3 зміни. В разі необхідності для тяжко хворих з хронічними захворюваннями створюється стаціонар на дому з щоденним відвідуванням лікаря та медсестри, та виконання призначених процедур та маніпуляцій.
Для надання невідкладної допомоги з місцевого бюджету виділені 72 тис. грн. для придбання медикаментів.
Дуднікова О.І. повідомила номери мобільних телефонів для оперативного надання консультативної допомоги мешканцям міста та регіону фахівцями ЦПМСД, наголосила, що можна визвати невідкладну допомогу за телефоном 6-25-08.
Головний лікар ЦПМСД звернулась до мешканців міста з проханням своєчасно звертатись за медичної допомогою при артеріальній гіпертензії, контролювати свій артеріальний тиск, постійно лікуватися при підвищених цифрах артеріального тиску для попередження загрозливих ускладнень гіпертонічної хвороби інсульту та інфаркту. Запросила відвідати фахівців, отримати консультацію та виписати рецепти на гіпотензивні препарати, які продаються в аптечній мережі за зниженими цінами.
Павлоградський міський центр здоров’я