24 березня – Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом
19 березня 2015 року у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» проведено круглий стіл в рамках місячника по боротьбі з туберкульозом, який проходить в нашому місті з 27.02.2015р. по 03.04.2015 р..
У роботі круглого столу взяли участь: головний лікар КЗ «Павлоградський протитуберкульозний диспансер» ДОР» Харлап К.Я та зав. диспансерним відділенням Гриб О.Ю., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Гришина І.М. та міський епідеміолог Руденок Л.І.
Гриб О.Ю. розповіла про стан захворюваності на туберкульоз серед дорослого населення та відмітила про незначне зростання захворюваності. В 2014 році виявлено 96 нових випадків захворювання на туберкульоз, а в 2013 – 95. Також спеціаліст відмітила, що серед вперше захворілих високий рівень соціально незахищених громадян і складає 75% . Гриб О.Ю. повідомила, що завдяки доступності до лікування та проведеному комплексу лікувально-профілактичних заходів смертність від туберкульозу знизилась на 26%, але майже у половини із вперше захворілих виявлено одночасно й туберкульоз, й ВІЛ-інфекцію. ВІЛ-інфекція сприяє більш швидкому прогресуванню захворювання на туберкульоз.
Харлап К.Я. розповіла більш детально про аналіз захворюваності на туберкульоз серед дітей. В 2014 році захворіла 1 дитина, серед підлітків захворюваність не виявлена. Фахівець акцентувала увагу на факторах, які сприяють виникненню захворювання, про те, що ВІЛ-інфекція є небезпечною для хворих на туберкульоз як дорослих, так і дітей.. Та особливо важливу інформацію повідомила лікар-фтизіатр про засоби профілактики, в першу чергу дотримання здорового способу життя та значення ранньої діагностики туберкульозу. Дитячий фтизіатр Харлап К.Я. порадила батькам прислухатись до порад фахівця, і якщо призначається курс профілактичного лікування, то необхідно не відмовлятися від нього, а обов’язково пролікуватись, щоб застерегти від захворювання на туберкульоз.
Гришина І.М. повідомила представників ЗМІ про широку роз’яснювальну роботу на дільницях, яку проводять сімейні лікарі-терапевти та інші фахівці по ранній діагностиці туберкульозу та наголосила, що туберкульоз виліковний при своєчасній діагностиці на ранній стадії. Фахівець загострила увагу на тому, що у випадку наявності таких симптомів, як тривалий кашель (понад 3 тижні), підвищення температури тіла до 37-37,2 протягом місяця, нездужання, слабкість, втрата ваги, рясна пітливість, необхідно терміново звернутися до лікаря та порадила щороку проходити профілактичні огляди, в першу чергу флюорографічне обстеження. У кожному ЛПЗ міста працюють нові, сучасні цифрові флюорографи для діагностики туберкульозу та інших захворювань на ранній стадії.
Руденок Л.І. надала поради як можна захистити себе та своїх близьких від туберкульозу. В першу чергу це ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, дотримання принципів раціонального харчування, регулярні заняття фізичною культурою, виконання правил особистої гігієни, утримання житла в чистоті, відмова від безладних статевих стосунків. Все це допоможе вам підтримувати хороший стан імунітету та захистить від захворювання.
Місячник по боротьбі з туберкульозом проводиться з метою привернути увагу до проблеми туберкульозу та визначити шляхи його попередження серед дорослого населення та дітей. Протягом місячника на мікрорайонах міста пройдуть вуличні акції з участю волонтерів медичного училища та медичних працівників з роздачею пам’яток, інформування мешканців міста через засоби масової інформації, диктанти та бесіди з учнями навчальних закладів про заходи профілактики туберкульозу.
Павлоградскьий міський центр здоров’я