Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

Октябрь 27th, 2015 Охорона Здоров'я Вывести на печать

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначається 29 жовтня, проведено круглий стіл. З журналістами місцевих засобів масової інформації спілкувались Ременчус О.І. – регіональний невропатолог та Гацько Ю.В. – завідуюча поліклінікою СМСЧ №7.

9wuZBGo7tnQ
Гацько Ю.В. розповіла про гіпертонічну хворобу, як один із основних факторів ризику виникнення таких тяжких ускладнень, як інсульт та інфаркт та зробила акцент на необхідність своєчасного проходження обстеження у лікаря, тому що раннє виявлення та постійне лікування артеріальної гіпертонії сприяє попередженню прогресування захворювання та розвитку ускладнень.
Фахівець розповіла мешканцям міста про фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та артеріальної гіпертензії та переконливо порадила як запобігти захворюванням:
— Відмовитись від куріння; — Не зловживати алкоголем;
— Підтримувати активний спосіб життя; — Стежити за рівнем холестерину;
— Берегти психічне здоров’я та уникати стресів; — Слідкувати за масою тіла;
— Раціонально харчуватись; — Постійно приймати ліки
— Регулярно вимірювати артеріальний тиск; при гіпертонічній хворобі.
Ременчус О.І. повідомила що за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптова поява симптомів порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини. Смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної локалізації. Інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності.
Мозковий інсульт є досить поширеною патологією головного мозку, щорічно у світі реєструється близько 6 млн. випадків. В Україні щорічно реєструється більш ніж 100 тис. випадків цієї хвороби. Після перенесеного інсульту інвалідами стають 80% хворих, при цьому майже 25% потребують сторонньої допомоги. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної локалізації.
Результати досліджень INTERSTROKE показали 5 факторів, які відповідають за 80% ризику розвитку інсульту – артеріальна гіпертензія, куріння, абдомінальне ожиріння, нераціональне харчування, низька фізична активність.
Фахівці розповіли, що фактори ризику поділяють на ендогенні — стать і вік понад 60 років, спадкова схильність, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, ожиріння; та екзогенні — куріння, зловживання алкоголем, гіподинамія.
Куріння — один із факторів ризику щодо виникнення атеросклерозу аорти і коронарних артерій. Доведено, що куріння підвищує ризик субарахноїдальних крововиливів: серед чоловіків — у 3 рази, серед жінок — у 4,7 рази. Якщо зловживання нікотином поєднується з артеріальною гіпертензією, вірогідність розвитку інсульту зростає в 15 разів порівняно з тими, у кого ці фактори ризику відсутні.
Розповсюдженість цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується, за останні 15 років цей показник виріс майже в 4 рази. В Україні щорічно реєструється – близько 130 тис. випадків інсультів.
Лікарі наголосили, що найчастішою причиною виникнення мозкових інсультів є артеріальна гіпертензія і атеросклероз та їх поєднання та звернулись до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу, таких як нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу або звернутися у міську лікарню №4, яка є центром по наданню екстреної та невідкладної допомоги і створені всі можливості діагностики мозкових інсультів на ранньому етапі (працює комп’ютерний томограф) при своєчасному зверненні та застосувати сучасні методики їх лікування. Фахівці міської лікарні №4 визначать можливість застосування системної тромболітичної терапії, яка може бути ефективною тільки у перші 3-4 години від початку захворювання.
Гацько повідомила, що для тривалого лікування хворих, які перенесли інсульт реабілітаційне лікування необхідно проводити активно протягом першого року 3-4 курсами в умовах стаціонару (через 1-3 місяці після гострого порушення мозкового кровообігу, через 6 місяців і через 1 рік), оскільки максимальна ефективність реабілітаційних заходів щодо відновлення неврологічного дефіциту можлива.

Павлоградський міський центр здоров’я

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту