Апрель 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Корисна інформація

30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Май 30th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

29 травня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» було проведено прес-конференцію на тему: «30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії». У заході взяла участь міський алерголог Панас Вікторія Василівна.
30 травня відзначається Всесвітній день боротьби з алергічними захворюваннями та з бронхіальною астмою. Лікар акцентувала увагу присутніх журналістів на цій проблемі, тому що ріст алергічних захворювань вражає масштабами. У Європі від 30-50% населення мають алергічні захворювання. З них 10-15% страждають на бронхіальну астму.
По місту Павлограду 1% дитячого населення хворіє на бронхіальну астму, 2% — у групі ризику, 4% дитячого населення мають алергічний риніт.
Показники зростають щороку та турбує той факт, що пацієнти несвоєчасно звертаються до спеціалістів, тому залишається пізньою та низькою діагностика бронхіальної астми. Це обумовлено схожістю проявів цієї хвороби на ранніх етапах з респіраторними інфекційними захворюваннями та низькою поінформованістю батьків про симптоми алергії.
Панас В.В. наголосила, що всі алергічні захворювання мають спадковий характер і є хронічними. Характерним для дітей є перехід однієї алергічної хвороби в іншу. Наприклад харчова алергія у немовлят переходить у респіраторну у 2-3 роки. На зміну висипці на шкірі приходить хронічна закладеність носа, повторні епізоди нападів кашлю, зі свистячим диханням, що не піддаються лікуванню звичайними препаратами від застуди. Фахівець порадила у такому випадку обов’язково звертатися до алерголога. Алергічні хвороби мають хронічний перебіг, тому дуже важливою є рання діагностика і забезпечення гіпоалергенного устрою життя, що забезпечить успішне лікування.
Алерголог інформувала, що зараз в нашій країні діє програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти з бронхіальною астмою забезпечені доступною базисною терапією. Також на сьогодні є можливість проведення високоточної молекулярної алергодіагностики у приватних лабораторіях, що забезпечує точність рекомендацій пацієнту у лікуванні, дієті, прогнозі алергенспецифічної імунотерапії. Це дозволяє підібрати індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Фахівець розповіла, що завдяки проведенню молекулярної алергодіагностики можна назвати фактичну статистику по Україні. На першому місті знаходиться алергія на амброзію, на другому – алергія на епідерміс котів (рідше собак), на третьому — алергія на плісняву (альтернарія). Популярним є міф, що існує алергія на тополиний пух. Він не є алергеном, а просто переносить пилок рослин (тимофіївка, райграс, овсяниця та ін.), який подразнює слизову оболонку людини.
Лікар підкреслила, що актуальною проблемою на сьогодні є пилкова алергія на цвітіння газонних трав до середини літа, та цвітіння амброзії та полину з липня по жовтень. Для таких пацієнтів вона дала рекомендації:
— Дієта на основі обстеження (виключити мед, гомеопатію).
— Щоденно проводити вологе прибирання приміщення.
— Приймати препарати, які призначив алерголог.
— Приймати душ декілька разів на день.
— Мати при собі сонцезахисні окуляри.
Вікторія Василівна додала, що ні в якому разі хворі з алергією не повинні займатись самолікування. Шкідливими для здоров’я є системні глюкокортикостероїди, дипроспан, флостерон, кенолонг. Не можна користуватися препаратами на основі трав, меду, гомеопатії; виїжджати на природу у період загострення полінозу; зловживати антибіотиками.
Лікар наголосила, що будь-які прояви нежиті у літній період, повинні вас привести до алерголога, бо нелікована пилкова алергія може призвести до бронхіальної астми, або тяжких форм харчової анафілаксії.
Дитячий лікар-алерголог працює в міській лікарні №4 у кабінеті 218. Години роботи з 08:00 до 13:00, щодня.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження

 • Про присвоєння адреси магазину продовольчих та непродовольчих товарів
 • Шановні клієнти Павлоградського міськрайонного центру зайнятості
 • Укрпошта запровадила безкоштовну доставку засобів індивідуального захисту
 • Передбачені заходи щодо посилення контролю за використанням бюджетних коштів
 • Шановні клієнти Павлоградського міськрайонного центру зайнятості
 • Інформація щодо епідситуації в Україні та Дніпропетровській області на 09.04.2020 року
 • Увага! У місті буде проводитися дезінфекція!
 • Вітання з життєвим ювілеєм!
 • Інформація щодо епідситуації в місті 09.04.2020 року
 • Про внесення змін до розпорядження міського голови від 12.03.2020р. № 88-р (з урахуванням внесених змін)
 • Про заходи щодо економного і ефективного витрачання бюджетних коштів в період карантину
 • Інформація щодо епідситуації в Україні 08.04.2020 року
 • Вітаємо ромів м. Павлоград з Міжнародним днем ромів
 • Шановні батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі !
 • Інформація щодо епідситуації в місті 08.04.2020 року