Будьте особливо уважними до свого здоров’я
24 червня 2015 року в приміщенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №4»
було проведено прес-конференцію з питань профілактики та надання першої допомоги при укусах отруйних комах, кліщів та профілактики сказу. У заході брали участь завідуючий приймальним відділенням МЛ№4 Фадєєв Максима Олегович
та завідуючий цілодобовим травмпунктом МЛ№4 Нігай Віктор Петрович.
Максим Фадєєв детально розповів про укуси змій та отруйних комах. За словами спеціаліста, в нашому регіоні не водяться змії, отрута яких може завдати істотної шкоди людині. Тому у випадку, якщо ви отримали укус плазуна, не слід впадати в паніку. Але звертатися до лікарів все одно потрібно, адже шкідливі для людини речовини можуть містися не лише в отруті. Окрім того, змії не чистять зубів, тому в рану можуть проникнути часточки їжі, що може привести до нариву та нагноєння.
У випадку укусів комах також не можна панікувати. Якщо після прогулянки на природі ви виявили кліща, не слід знімати його пальцями – ймовірність інфікування підвищиться, якщо голова кліща відірветься і залишиться в місці укусу. Фахівець порадив не займатися самолікуванням й не намагатися самостійно знезаразити рану, а якнайшвидше звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.
Завідуючий цілодобовим травмпунктом Віктор Нігай розповів, що в середньому щомісячно до травмпункту звертається 40-45 чоловік із травмами від укусів тварин. В найкоротші терміни після звернення рани обробляють та знезаражують. У випадку, якщо постраждалий нехтує допомогою медиків та намагається лікуватися самостійно, можливі летальні випадки. Фахівець привів приклад, коли досвідчений мисливець на полюванні постраждав від укусу скаженої лисиці, не звернувся до лікарів та за деякий час помер. Тож при будь-яких ранах, завданих тваринами, слід негайно звертатися до медичних працівників, навіть якщо на перший погляд рана не викликає занепокоєння.
Незважаючи на те, що в останні роки у місті проводиться стерилізація та прищеплювання бродячих собак, кількість заражених сказом тварин залишається високою. Тому бродячих тварин потрібно сторонитися. Слід уважно ставитися до свого здоров’я та максимально огородити себе від можливості заразитися. Але у випадку укусу із порушенням цілісності шкірних покривів необхідно терміново звертатися до цілодобового травмпункту МЛ№4, де фахівці зроблять висновок про необхідність прищеплювання проти сказу.
Павлоградський міський центр здоров’я