АЛЕРГЕННІ КЛІЩІ.
У теперішній час багато людей піддаються впливу алергічних реакцій. Причини алергії знаходяться у навколишньому середовищі. Будь-який домашній пил є комплексом алергенів. До його складу входять : книжковий пил, фрагменти пір`я, шерстяні волокна, волосся та епідерміс людини та ін. Все вищезгадане може бути причиною алергічного захворювання,але «головним» із побутових алергенів є кліщ домашнього пилу.
Домашні пилові кліщі (або алергенні кліщі) можна знайти у кожному помешканні,як в квартирах так і в закладах побутового обслуговування (перукарнях). Вони живляться рештками епідермісу людини, лусочками, волосинками. Не самі кліщі, а продукти їхньої життєдіяльності містять алерген, що є причиною астми, екземи, хронічних ринітів, дерматитів у людини.
Виявити кліщів можна в пороху з постільної білизни, з підлоги, в матрацах, подушках, ковдрах. Така діагностика проводиться в мікро —
біологічній лабораторії відокремленого структурного підрозділу «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень»
(м.Павлоград, вул. Дніпровська, 129-а, т. 63382).
З метою недопущення масового розмноження кліщів необхідно:
— проводити вологе прибирання приміщень, вимивати підлогу краще солоною водою (100-200 гр. кухонної солі на 10 л. води);
— регулярно чистити м’які меблі, ковдри, постільні речі пилососом;
— застосовувати пластикові чохли на матраци;
— термічна обробка подушок, матраців;
— підсушування на сонці теплих речей, ковдр та ін.;
— книги на полицях протирати вологою губкою, щіткою;
— прогрівати приміщення та підтримувати низьку вологість повітря.
Ентомолог
ВСП «Павлоградський міськрайонний
відділ лабораторних досліджень» Лаврова О.В.