Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Новини Павлоградської міської санепідстанції

Июль 19th, 2012 Cанепідстанція Вывести на печать

Санітарно-епідеміологічна ситуація в місті Павлограді:

Спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь на 28-ому тижні 2012 року не зареєстровано. Епідеміологічна ситуація характеризується реєстрацією гострих респіраторних інфекцій, гострих кишкових інфекцій, вітряної віспи, вірусного гепатиту та туберкульозу.
Рівень захворюваності гострими респіраторними інфекціями в порівнянні з попереднім тижнем вище на 28,6%, вище середнього багаторічного показника на 17,6%. Всього захворіло 225 мешканців міста. Найбільше хворіють діти — 146 випадків або 64,9 % від загальної кількості захворілих. Найбільша питома вага (23,1%) серед вікової групи від 5ти до 9-ти років ( 52 випадки).
В місті зареєстровано 4 випадки захворювання на гострі кишкові інфекції, 2 вітряної віспи, 2 вірусного гепатиту, 1 туберкульозу.
Павлоградською міською санепідстанцією в порядку поточного санітарного нагляду на 28-ому тижні було дослідже но :
— води питної — 22 проб,
— води річкової – 3 проб,
— повітря робочої зони -96 проб,
— харчових продуктів – 36 проб,
— проведено вимірів фізичних факторів –7,
— гама-фону, радону- 2.
Рівень природного гама-фону в контрольних точках складає 11 мкР\год, що не перевищує середніх значень відповідних вимірів по Україні (6-25 мкР\год).
Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням чи з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання не зареєстровано.
За звітний тиждень СЕС проведено 17 перевірок виконання санітарного законодавства на об’єктах. Виявлено порушення на 4-х об’єктах, накладено 4 штрафних санкції, призупинена експлуатація одного об’єкту, по одному передані матеріали до прокуратури.

 Павлоградська міська санепідстанція надає рекомендації Державної санітарно-епідеміологічної служби України та відомих гігієністів населенню щодо для послаблення несприятливої дії високої температури.
У зв’язку зі спекотними погодними умовами не характерними для клімату України гігієністи-науковці та практики рекомендують для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях здійснення таких заходів:
— застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах (жалюзі, штори білих тонів);
— застосування вікон з тонованим сонцевідбиваючим (відзеркалючим) склом;
— застосування мобільних та стаціонарних кондиціонерів;
— застосування звичайних електричних вентиляторів.
Для недопущення надходження тепла в приміщення рекомендується кріпити сонцевідбиваючі плівки зовні вікон. Людям, які страждають на хронічні захворювання, особливо серцево-судинної системи, літнім людям та дітям рекомендовано обмеження фізичної активності та перебування на сонці. Необхідно проконсультуватися з лікарем, та виконувати його рекомендації.
У приміщеннях необхідно проводити вологе прибирання з метою збільшення вологості повітря та зниження його температури. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря. Найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.
Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим та, бажано, світлих тонів. З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем. Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі – ранкові та вечірні години.
При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на відкритому повітрі.
Власникам автомобілів, у яки не встановлені кондиціонери, необхідно максимально обмежити користування ними, особливо в період з 12 до 17 години.
Для попередження порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти. У такі дні категорично забороняється вживання алкогольних напоїв, куріння.
Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов`язано із недосконалістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної систем. Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового випромінювання та виділення поту. За рахунок виділення поту організм захищається від перегрівання в умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло наступає перегрівання. Якщо це супроводжується дефіцитом в організмі води (зневоднення), швидкість зростання температури тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару.
Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.
Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:
— уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин);
— носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів, на пляж одягати легке взуття;
— захищати голову від сонця панамами, хустками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки та окуляри від сонця;
— при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин – для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин – для дітей з 13 років і старше). У першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10-00 — 10-30, повторне купання у другій половині дня проводити з 16-00 до 19-00. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі широко використовувати тіньові навіси;
— поза межами пляжу необхідно чергувати перебування на сонці та у тіні дерев («сонячне мереживо» дерев – сонячні проміні, які пропущені через листя дерев);
— не організовувати у період з 10-00 до 16-00 тривалих екскурсій (автобусних, піших);
— проводити культурно-масові заходи після 18-00 на свіжому повітрі або залах з широким доступом свіжого повітря, виключаючи протяги. При проведенні масових заходів влаштовувати перерви через кожні 30 хвилин;
— проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10-00 і після 16-00;
— забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину), не дозволяти вживання холодної води;
— проводити під час перебування у приміщеннях обливання обличчя, рук до ліктів, до плечей, ніг до колін прохолодною проточною водою (починати з + 24–26 °С, кожні 2 дня знижати на 1°С і довести її до 16°С);
— організувати широкий доступ свіжого повітря до приміщень, де перебувають діти (широку аерацію), у тому числі під час денного та нічного сну, не допускаючи протягів. Сукупна тривалість денного та нічного сну не повинна бути менше 10-30-11-00 годин;
— за наявності у приміщеннях кондиціонеру, різниця між температурою цього приміщення та температурою на вулиці не повинна перевищувати +10 °С, для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером;
— не допускати перебування дитини ближче ніж 2 м від електричного вентилятора;
— дівчатам рекомендувати використовувати віяло, не носити у спеку прикраси;
— проводити щоденне вологе прибирання підлоги приміщень, де перебувають діти.

Бажаємо Вам здоров’я!

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • ЛЕПТОСПІРОЗ – ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №252 від 23.03.2022
  • Шановні керівники підприємств сфери торгівлі, послуг та ресторанного господарства!
  • ПАВЛОГРАДСЬКИЙ РТЦК ТА СП запрошує на військову службу за КОНТРАКТОМ
  • ОБЕРЕЖНО! ПЕРІОД АКТИВНОСТІ КЛІЩІВ!
  • Гуманітарна допомога медичному закладу міста від Агентства США з міжнародного розвитку USAID
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Про затвердження Плану заходів щодо складання прогнозу бюджету Павлоградської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
  • Виконком від 10.04.2024 р.
  • До уваги ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин!
  • Запрацювала «Єдина ветеранська лінія»
  • Інформація про використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб за 1 квартал 2024р.
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №253 від 23.03.2022 «Про скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами ФОП Шмідту С.А.
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №250 від 23.03.2022 «Про скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами ТОВ «Успіх»
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №1159 від 23.08.2023 «Про скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами у місті МПП «Елегія»