20 квітня 2017 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію до Всеукраїнського дня меланоми.
У роботі прес-конференції взяли участь лікарі дерматовенерологи шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Єрьоміна Вікторія Вікторівна та Мартієнко Тетяна Борисівна.
Єрьоміна В.В. розповіла журналістам про те, що меланома є одним з найнебезпечніших різновидів раку шкіри. Новоутворення може з’являтись як на місці вродженого невуса (родимої плями), так і на незміненій шкірі. Зовні це злоякісне новоутворення від звичайної пігментної плями можна відрізнити за рядом зовнішніх ознак: меланома має асиметричні краї, нерівномірну пігментацію, може зростати у розмірах та змінювати колір, підвищуватись над рівнем шкіри.
Дерматовенеролог наголосила та тому, що захворюваність на меланому у місті Павлограді має тенденцію до зростання. Так у 2015 році було виявлено 7 випадків, у 2016 – 11, а на початок 2017 року вже зареєстровано 2 випадки. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
Мартієнко Т.Б. повідомила, що основним фактором, який сприяє виникненню злоякісних новоутворень шкіри, є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру. На думку спеціаліста, на появу новоутворень також може впливати щорічне зменшення товщини озонового шару.
Лікар звернула увагу, що найчастіше ризику захворіти на меланому піддаються люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Також фактором впливу на розвиток цього захворювання є спадковість. Таким людям необхідно захищати шкіру одягом, носити капелюхи із широкими полями та користуватися сонцезахисними кремами (SPF не менше 50).
Фахівець застерегла, якщо родимка змінила свій початковий вигляд, набрякла, почала свербіти та лущитись в жодному разі не потрібно займатися самолікуванням. Необхідно мінімалізувати ризик зовнішнього впливу на новоутворення та, тим більше, уникати травмувань.
Лікар-дерматовенеролог рекомендувала при найменшій підозрі змін на шкірі не панікувати, а терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга дерматовенеролога або онколога.
Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР