Не дай СНІДу шанс!
26 листопада 2015 року у Павлоградському міському центрі здоров’я проведено круглий стіл в рамках Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, який в усьому світі відзначається 1 грудня.
В обговоренні проблеми розповсюдженості та шляхів протидії поширенню ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб взяли участь:
• Василенко Л.А. – зав. центром з профілактики та боротьби зі СНІДом КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1″ ДОР»;
• Савченко Т.С. – лікар акушер-гінеколог КЗ «Павлоградський пологовий будинок»ДОР»;
• Боровик М.І. – зав. шкірно-венерологічним диспансерним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1″ ДОР»;
• Лупова О.З. – завідуюча «Клінікою, дружньою до молоді», голова правління громадської організації «Клуб «Імпульс».
Учасники круглого столу наголосили журналістам регіональних засобів масової інформації, про те, що метою проведення заходів з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом є підвищення поінформованості населення з питань попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб. Всесвітній День боротьби зі СНІДом є одним із найбільш значних міжнародних днів здоров’я, який дає додаткові можливості донести до суспільства важливість проблеми поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та ще раз акцентувати на ролі заходів з профілактики цього захворювання та можливості безкоштовного лікування антиретровірусними препаратами.
Василенко Л.А. надала інформацію, що станом за 9 місяців 2015 року на диспансерному обліку в м. Павлограді перебуває 730 ВІЛ-інфікованих осіб у т.ч. 219 хворих на СНІД. Проводиться робота щодо розширення доступу ВІЛ-позитивних осіб до антиретровірусної терапії (АРТ), яка суттєво підтримує імунну систему та продовжує якісне життя людей з ВІЛ. На сьогодні всі хворі, які перебувають на антиретровірусній терапії забезпечені необхідними препаратами за рахунок Держаного бюджету та Глобального Фонду.
Лідія Антонівна повідомила про те, що ВООЗ розробила нові рекомендації по лікуванню ВІЛ-інфікованих, згідно яких антиретровірусні препарати повинні призначатися пацієнтам в найкоротші терміни після діагностики ВІЛ-інфекції. Рекомендації, запропоновані ЮНЕЙДС, підкреслили необхідність дотримання права кожної людини знати свій ВІЛ-статус та добровільно прийняти рішення по застосуванню антиретровірусної терапії.
Фахівці занепокоєні тим що, на сьогодні превалюючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий шлях, який становить більше 53,8%, що свідчить про вихід епідемії з традиційних груп ризику у широкі верстви населення. Тому сьогодні вкрай важливо кожному якнайбільше знати про ВІЛ-інфекцію та володіючи інформацією про шляхи передачі, вжити заходи по попередженню ВІЛ-інфікування. Особливо інфікування загрожує кожній особі, яка веде ризиковану сексуальну поведінку.
Савченко Т.С. повідомила, що завдяки впровадженню ефективного профілактичного лікування ВІЛ-позитивних вагітних та народжених ними дітей, ризик передачі вірусу знижує ймовірність передачі вірусу від матері до дитини та порадила вагітним своєчасно ставати на диспансерний облік та визначити свій ВІЛ-статус та своєчасно пройти профілактичний курс лікування.
Лупова О.З. наголосила що людям, які живуть з ВІЛ, важливо своєчасно звертатись за допомогою до медичних працівників, громадських організацій для отримання необхідної медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.
Фахівці підкреслили, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому в силах кожної людини захистити себе від цих захворювань.
Павлоградський міський центр здоров’я