Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Нирки виконують життєво важливі функції організму

Март 12th, 2016 Охорона Здоров'я Вывести на печать

Нирки виконують життєво важливі функції організму

До Всесвітнього дня захворювання нирок в КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» проведена прес-конференція з участю зав. відділенням гемодіалізу, лікаря-нефролога лікарні Каменської Юлії Володимирівни.
Фахівець повідомила журналістам про те, що глобальна ініціатива «Всесвітній день нирки» Міжнародного товариства нефрологічних федерацій і Міжнародної спілки нефрологів існує з 2006 року. Її метою є попередження прогресивного зростання кількості хронічних захворювань нирок, які призводять до гемодіалізу та трансплантації.
Нирки – один з найважливіших парних органів людини, який виконує цілий ряд життєво важливих функцій, а саме: фільтрує та очищує від непотрібних та шкідливих речовин більше 200 літрів крові на добу, бере участь в регуляції артеріального тиску, продукції червоних кров’яних клітин, регулює водно-сольовий обмін. У нирках відбувається дві групи процесів, що забезпечують підтримку сталості внутрішнього середовища: сечоутворення і вивільнення в кров гормонів, ферментів, біологічно активних речовин і сполук. Захворювання нирок надзвичайно поширені – ті чи інші проблеми з функціонуванням органу має приблизно кожен 10 мешканець Землі. Підступність ниркової патології полягає в тому, що в багатьох випадках хвороба виникає миттєво або проявляє себе на пізніх стадіях, коли виникає хронічна ниркова недостатність і тоді єдиним методом порятунку для пацієнта є замісна ниркова терапія або трансплантація органу. На хронічні захворювання нирок страждають близько 10% населення, більше 70% захворювання нирок діагностуються несвоєчасно, бо на ранніх стадіях захворювання майже не проявляється, що може призвести до втрати до 90% функції нирок.
Каменська Ю.В. зазначила, що найважливішими факторами ризику захворювання нирок є гострі та хронічні джерела інфекції в організмі – карієс, часті ангіни, хронічний тонзиліт, грип та ін., вроджені аномалії, схильність до алергійних та аутоімунних реакцій, спадковість, вживання алкоголю, куріння. До групи ризику виникнення ниркової патології відносяться і хворі на артеріальну гіпертензію (АГ) та цукровий діабет. Ці захворювання потенціюють розвиток і ускладнюють перебіг одне одного.
Фахівець акцентувала увагу присутніх, що чинниками ризику щодо виникнення ниркової патології є й вагітність, вплив хімічних речовин, важких металів та їх сполучень (ртуть, свинець, кадмій, літій), органічних розчинників (етиленгліколь) гемолітичних отрут, тривалий безконтрольний прийом медикаментів, зокрема, антибіотиків, знеболювальних, протизапальних тощо. Існують ендемічні ризики, тобто пов’язані з місцевістю проживання: хімічний склад води, ґрунту. Це передусім стосується півдня України й регіону Карпат, де люди частіше хворіють на сечокам’яну хворобу.
Каменська Ю.В. розповіла про симптоми які повинні спонукати хворого звернутися на обстеження. Найчастіше це набряки обличчя, нижніх кінцівок, усього тіла, підвищення артеріального тиску, біль у поперековому відділі спини, внизу живота, затримка сечовипускання, підвищення температури тіла. Але, на жаль, часто хвороби нирок виявляють тоді, коли становище вже є загрозливим, розвивається хронічна ниркова недостатність. Лікування пацієнтів на цьому етапі проводиться двома основними методами – гемодіалізом (підключення до апарату «штучна нирка») та трансплантацією.
В нашому місті за ініціативи народного депутата А.В. Мартовицького відкрито відділення гемодіалізу на базі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», яке обладнане 4 апаратами («штучна нирка»). Пацієнти в термінальній стадії захворювання мають можливість отримувати спеціалізовану допомогу. В нашому місті таку допомогу отримують 13 пацієнтів. Лікування одного пацієнта протягом місяця обходиться в 25 тис. гривень, які надуються місцевим та обласним бюджетами.
Каменська Ю.В. порадила мешканцям міста та регіону, при наявності симптомів, які можуть свідчити про захворювання нирок, звернутись до сімейних лікарів та лікаря-нефролога КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР».
В багатьох випадках своєчасна діагностика та адекватне лікування дозволяють попередити хронізацію процесу та звести до мінімуму ускладнення.

Павлоградський міський центр здоров’я

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту