6 липня 2016 року напередодні Всесвітнього дня боротьби з алергічними захворюваннями, який відзначається щороку 8 липня, в приміщенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» було проведено прес-конференцію У заході брала участь міський алерголог Панас Вікторія Василівна.
Алергічну хворобу називають хворобою цивілізації – адже найбільш розповсюдженні алергічні захворювання саме у містах із високим рівнем розвитку промисловості.
Панас В.В. розповіла, що в наш час на алергічні захворювання страждає від 10 до 30% дитячого населення, тобто кожна четверта дитина. За словами спеціаліста, важливо знати, що будь-який вид алергії носить хронічний характер і є захворюванням імунної системи. Саме тому виявлення захворювання на ранній стадії відіграє надзвичайно велику роль. В місті Павлограді, як по всій Україні, відзначається недостатня діагностика алергічних захворювань, оскільки перші ознаки гострих респіраторних вірусних інфекцій та прояви алергії схожі і батьки не звертаються до алерголога. Розповсюдженість бронхіальної астми в м. Павлограді складає 9,9 на 1 тис. дитячого населення, алергічних ринітів та полінозів – 12,7 на 1 тис. дитячого населення.
Найвідомішим в наш час алергічним захворюванням є поліноз. Ця хвороба викликана пилком рослин.
Міський алерголог повідомила, що повністю позбутись хвороби неможливо, але можна на років 10-15 про неї забути. На сьогоднішній день найбільш ефективним методом боротьби із алергією є специфічна імунотерапія (алерговакцинація). Алерговакцинація – найбільш дієвий метод лікування алергії. Це не новий метод. Йому уже багато років. Проводити лікування потрібно до початку сезону алергії – із жовтня по травень. На даний час є чимало вакцин, зручних для застосування в дитячому чи дорослому віці у вигляді крапель, горошин. Їх застосовують під контролем алерголога і призначаються після алергообстеження. Після проведення курсу лікування, трави, що раніше викликали алергію, тепер не вливають як алергени. Вона також додала, що навіть діти-астматики при проведенні 5-річних сеансів імунотерапії, 10-15 років не мають нападів задухи, обходяться без аерозолів, стаціонару, госпіталізації.
Досить важливим моментом для успішного лікування є своєчасне звернення до алерголога, коли алергія ще не має важких ускладнень (до 10 років захворювання).
За деякий час розпочнеться сезон цвітіння амброзії. За словами лікаря-алерголога, в цей період збільшується кількість звернень до фахівців. Але й в домашніх умовах можливо огородити себе від небезпеки захворіти на алергію – провітрювати житлове приміщення, проводити в ньому вологе прибирання. Також бажано виключити із свого раціону деякі продукти – насіння соняшника, соняшникову олію, халву, спеції. Вживання цих продуктів харчування у багатьох випадках може посилити алергію.
Щоб не допустити ускладнень алергічних захворювань, лікар порадила не займатись самолікуванням та при виникненні перших проявів алергії звернутись в міську лікарню №4 до міського алерголога в кабінет 218. Години роботи з 08:00 до 13:00, щодня.