У консультативно-діагностичному відділенні міської лікарні №1 відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня раціонального харчування.
Прес-конференцію провела міський фахівець з гастроентерології відділу охорони здоров’я Новобранець Олена Миколаївна. Як наголосила гастроентеролог, харчування є одним із найголовніших факторів забезпечення та покращення здоров`я населення. Здоров`я людини на 70% залежить від характеру харчування. Це основний фактор, яким людина може керувати та забезпечувати високу якість життя, працездатність та активне довголіття.
Раціональне та збалансоване харчування відіграє важливу роль у зниженні ризику захворювань на серцево-судинні, онкологічні захворювання, цукровий діабет та шлунково-кишкові захворювання.
Новобранець О.М. розповіла про 12 принципів раціонального харчування , які визначила Всесвітня організація охорони здоров’я:
1. Ваше харчування повинно бути різноманітним, переважно рослинного походження.
2. Вживайте хліб, зернові продукти, макаронні вироби, рис, картоплю в обмеженій кількості. Дуже корисні каші, тому що вони є джерелом рослинних волокон та речовин, які нормалізують роботу кишковика, підшлункової залози, печінки, жовчного міхура та активно виводять з організму токсини, шлаки під час процесу обміну речовин.
3. Вживайте від 400 до 600 г за добу різноманітних овочів та фруктів, бажано вирощених у даній місцевості.
4. Підтримуйте масу тіла в рекомендованих межах з допомогою низькокалорійних продуктів.
5. Контролюйте вживання жирів, перевагу віддавайте рослинним жирам та маргарину.
6. Замінюйте жирне м’ясо та м’ясопродукти на квасолю, боби, рибу, птицю.
7. Щодня вживайте молочні та кисломолочні продукти, вони є найціннішим джерелом біологічно активних речовин.
8. Вживайте продукти з низьким вмістом цукру.
9. Віддавайте перевагу продуктам з низьким вмістом солі (6 г на добу).
10. Ведіть здоровий спосіб життя , намагайтесь позбавитись шкідливих звичок.
11. Готуйте страви на пару, в мікрохвильовій печі, варіть, тушіть, але не піджарюйте.
12. Дітей до 6-місячного віку годуйте виключно материнським молоком.
Новобранець О.М. рекомендувала дотримуватись режиму харчування : їсти треба 3-4 рази на день, за сніданком з’їдати приблизно 25-30% добового раціону, в обід – 35-40%, в полудник – 10-15%, за вечерею (не пізніше за 2-3 години до сну) – 25 %. Необхідно вживати воду в достатній кількості (1,5-2 літри).