Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Результати оцінки ефективності бюджетних програм за 2023рік , аналіз стану виконання результативних показників та звіт про використання бюджетних коштів по КПК 071«Охорона здоров’я»

Январь 31st, 2024 Охорона Здоров'я Вывести на печать

Результати оцінки ефективності бюджетних програм за 2023 рік , аналіз стану виконання результативних показників та
звіт про використання бюджетних коштів
по КПК 071 «Охорона здоров’я»

Відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради здійснює свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 14.02.2012 року № 466-19/VІ, рішення міської ради від 15.11.2022р. №784-29/VІІІ «Про бюджет Павлоградської міської територіальної громади на 2023 рік» (зі змінами) та міської програми «Здоров’я павлоградців на 2023-2025 роки», затвердженої рішенням сесії від 30.08.2022р. № 708-27/VIІІ (зі змінами).
В 2023 році відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради був головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем по наступним бюджетним програмам:
— 0710160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах»;
— 0710170 «Підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування»;
— 0712010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню»;
— 0712111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»;
— 0712152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я»;
— 0717322 «Будівництво медичних установ та закладів»;
— 0719750 «Субвенція з місцевого бюджету на співфінансування інвестиційних проектів»;
— 0719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету».
У зв’язку з відсутністю бюджетних призначень пов’язаних з воєнним станом одна бюджетна програма була скасована за кодом програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів 0710170 «Підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування».
Відповідно до п.1.2 Правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 26.08.2014 №836, головні розпорядники бюджетних коштів складають паспорта бюджетних програм та звіти про їх виконання за кожною бюджетною програмою, крім з перерахування міжбюджетних трансфертів (субвенцій). Тому, аналіз стану виконання результативних показників та аналізу ефективності здійснювався по п’яти бюджетним програмам, за результатами якого високу ефективність має 1 програма та середню ефективність – 4 програми. Середній результат оцінки п’яти програм становить 208,1 балів, що підвереджує ефективність програм у 2023 році. Бюджетні програми є актуальними для подальшої їх реалізації в наступні роки.
Ефективність бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення відділом охорони здоров’я Павлоградської міської ради виконання наданих законодавством повноважень у сфері охорони здоров’я.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на створення належних умов для діяльності працівників та функціонування відділу охорони здоров’я. Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2023 рік, касові видатки за 2023 рік по загальному фонду склали 2300,3 тис. грн. та по спеціальному фонду – 24,96 тис.грн. Виконання касових видатків до планових скали майже 98%. Незначне відхилення виникло за рахунок отриманої економії коштів по видаткам: «Нарахування на оплату праці» при наявності працівника з інвалідністю (наявність вакантної посади), «Видатки на відрядження» (проведення нарад в режимі онлайн, які не потребували оформлення відряджень), «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» за рахунок вжиття заходів з енергозбереження, які дозволили зменшити споживання комунальних послуг та енергоносіїв. Штатна чисельність відділу охорони здоров’я 7 штатних одиниць, з них посадових осіб — 6 штатних одиниць. Станом на 01.01.2024 року фактична чисельність по відділу становить 6 осіб, з них 5 посадови особи. Під час виконання покладених на відділ завдань спеціалісти плідно та ефективно взаємодіяли з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету, в межах своїх повноважень координували роботу лікувальних підприємств міста та здійснювали фінансування заходів міської програми «Здоров’я павлоградців». Протягом 2023 року спеціалістами відділу було підготовлено 743 листа, з них 502 листа, які потребували відповіді (з них на звернення громадян — 211), листів за підписом мера або заступників міського голови — 40, листи на лікувальні та інші установи — 201. За 2023 рік було підготовлено 73 нормативно-правових акти: рішення міської ради та виконкому, розпорядження міського голови. Було укладено 3 договори з територіальними громадами про передачу міжбюджетних трансфертів на загальну суму 707,8 тис. грн.
Виконання бюджетної програми в 2023 році сприяло здійсненню відділом охорони здоров’я Павлоградської міської ради наданих законодавством повноважень у сфері охорони здоров’я, а саме: координувати роботу трьох лікувальних підприємств міста (КНП «ЦПМСД м. Павлограда», КНП «Павлоградська міська лікарня №1», КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування»); проводити організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності у сфері охорони здоров’я; здійснювати своєчасне фінансування лікарень для забезпечення пацієнтів медикаментами, лікувальними та молочними сумішами, для створення комфортних умов перебування в лікарнях та амбулаторіях, для оновлення матеріально-технічної бази; забезпечувати соціальну підтримку пільгової категорії населення та соціально-незахищених верств населення міста; координувати роботу заходів направлених на попередження поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), ВІЛ/СНІД, туберкульозу та інших інфекційних хвороб; координувати роботу щодо отримання безкоштовних ліків по пільговим рецептам та безоплатного забезпечення медичними виробами та іншими засобами осіб з окремих груп населення за певними категоріями захворювань; здійснювати роботу по укладанню договорів з територіальними громадами на оновлення матеріально-технічної бази лікарень м. Павлограда; поліпшувати обізнаність населення з питань формування здорового способу життя та його збереження шляхом розповсюдження брошур з актуальних питань у сфері охорони здоров’я та шляхом інформування населення через засоби масової інформації та соціальні мережі; здійснювати фінансовий контроль за використаням бюджетних коштів лікарнями міста.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів становить 194,4 (середня ефективність). Бюджетна програма є актуальною для подальшої її реалізації в наступних роках.

Загальні касові видатки на виконання бюджетних програм в галузі охорони здоров’я за 2023 рік по загальному фонду та бюджету розвитку склали 90648,5 тис. грн., з них на заходи міських програм «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки» спрямовано 90378,5 тис. грн. та «Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Павлоград на 2021-2023 роки» — 270,0 тис. грн. Виділені бюджетні кошти були направлені на утримання 2 спеціалізованих лікарень та 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, а саме: на оплату праці – 2,7% від загальної суми використаних коштів, на придбання медикаментів та харчування (лікувальні та молочні суміші) – 3,5 %, на оплату комунальних послуг – 29,7 %, відшкодування вартості лікарських засобів для пільгової категорії громадян та пільгове зубопротезування – 1,6 %, виплату пільгової пенсії медичним працівникам (список 1,2) – 1%, бюджет розвитку (придбання обладнання, капітальні ремонти) – 21 %, інші видатки (проведення поточних ремонтів, протипожежні заходи тощо) – 12,8 %, надання субвенцій обласному бюджету – 27,7% . Порівняно з попереднім роком видатки збільшилися на 35524,9 тис. грн. або на 65,5 %.
Всі медичні установи міста отримують фінансування з державного бюджету через Національну службу здоров’я України за договорами про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій. У 2023 році лікарні м. Павлоград підписали договори з Національною службою здоров’я на наступні медичні послуги:
— первинна медична допомога;
— супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги;
— хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
— хірургічні операції дорослим та дітям у умовах стаціонару одного дня;
— стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
— медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах;
— медична допомога при пологах;
— медична допомогу при гострому інфаркті міокарда
— медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах;
— стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах (діти та екстрена допомога);
— ведення вагітності в амбулаторних умовах;
— мамографія;
— гістероскопія;
— езофагогастродуоденоскопія;
— колоноскопія;
— цистоскопія;
— бронхоскопія;
— лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах;
— стаціонарна психіатрична допомога;
— психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я;
— діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ);
— стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
— мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
— медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя;
— реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах;
— реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах;
— готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
— лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії;
— секційне дослідження (проведення патологоанатомічних розтинів тіл померлих);
— забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів;
— медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Порівняно з попереднім роком кількість медичних послуг, які можна отримати в спеціалізованих лікарнях та амбулаторіях м. Павлограда, збільшилася до 31 (у 2022 році було 25).
У 2023 року лікарні міста отримали фінансування від НСЗУ на загальну суму 560,2 млн. грн., що на 10,8% більше ніж у 2022 році, з них на первинну медичну допомогу – 73,9 млн. грн. (зменшення на 4,4% це обумовлено відсутністю пакету на медичні послуги з вакцинації від COVID-19), на вторинну спеціалізовану медичну допомогу – 486,3 млн. грн. (збільшення на 13,5% за рахунок надання нових медичних послуг).
Загальна штатна чисельність працівників комунальних підприємств охорони здоров’я м. Павлограда станом на 31.12.2023 року складає 1595,75 шт. од., кількість фактично зайнятих ставок – 1506,5 шт. од. Фактична середньомісячна заробітна плата в лікувальній установі первинної медичної допомоги становить 16201,81 грн. (збільшення на 3,5 % до 2022 року) , в лікувальних установах вторинного рівня надання медичної допомоги – 20199,45 грн. (збільшення на 7,7% до 2022 року).
Протягом 2023 року утримувалися за рахунок міського бюджету 36,25 шт. од., а саме: відділення медичної допомоги підліткам та молоді, відділення по залученню до медичної комісії при Центрі комплектування та соціальної підтримки, патологоанатомічного відділення та частково клініко-діагностична лабораторія. На кінець звітного періоду штатна чисельність зменшилась та становить 2 шт. од. (відділення медичної допомоги підліткам та молоді). Так, у січні 2023 року чисельність патологоанатомічного відділення в кількості 12,5 шт. од. перейшла на фінансування від отриманих коштів з НСЗУ за рахунок підписання КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» пакету медичних послуг «Секційні дослідження». З квітня чисельність КНП «Павлоградська міська лікарня №1» в кількості 13,75 перейшла на фінансування за власні надходження лікарні (оплата за профілактичні медичні огляди бюджетних установ). З липня 2023 року 10,0 шт. од. перейшли на фінансування від отриманих коштів з НСЗУ за рахунок підписання КНП «Павлоградська міська лікарня №1» пакету медичних послуг «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки». Фактична середньомісячна заробітна плата за рахунок міського бюджету – 14553,54 грн.
Первинну медичну допомогу дорослому та дитячому населенню надає КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда». До складу Центру входить 9 амбулаторій ЗПСМ. Станом на 01.01.2024 обрали свого лікаря первинної медичної допомоги та підписали декларації 95401 мешканців міста, що становить 94% від загальної кількості наявного населення (згідно даних державної статистики, наявне населення м. Павлограда станом на 01.01.2022 становить 101430 осіб).
За 12 місяців 2023 року в рамках державної програми «Доступні ліки» лікарями первинної та вторинної медичної допомоги було виписано 62179 рецептів (збільшення на 1,5% в порівняння з 2022 роком) на отримання лікарських засобів безкоштовно або з частковою оплатою, з них пацієнтам: на серцево-судинні захворювання – 33709 рецептів, для профілактики інфарктів та інсультів – 8951 рецепт, хворим на цукровий діабет ІІ типу – 8258 рецептів, хворим на діабет (інсулінозалежний) – 6521 рецепт, з хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів – 3400 рецептів, з психічними розладами та епілепсією – 998 рецептів, з хворобою Паркінсона – 314 рецептів, хворим на нецукровий діабет – 28 рецептів.
Безкоштовна вторинна спеціалізована медична допомога мешканцям міста надається за електронними направленнями лікарів та пацієнтам, що потребують невідкладної медичної допомоги. За 2023 рік лікарями міста Павлограда створено 4 802 788 електронних направлень на різні види медичних послуг, з них лікарями первинної медичної допомоги – 223 843. Виконаних електронних направлень 4 656 309 (97%).
Вторинна медична допомога пацієнтам надавалась у клініко-діагностичних відділеннях в обсязі 470204 відвідувань до лікарів, з них 49626 до лікарів стоматологів. Фактичні витрати на медикаменти за рахунок державного бюджету (НЗСУ) на 1 лікарське відвідування до вузьких лікарів склали 16,9 грн. (в порівнянні з попереднім роком збільшилося на 196%), стоматологічного відвідування – 7,8 грн. (на рівні попереднього року).
В стаціонарних відділеннях лікарень на 460 ліжках пацієнтами проведено 160085 ліжко/днів, з них на реанімаційних ліжках – 6673 ліжко/дня. В денних стаціонарах на 60 ліжках проведено 24173 ліжко/дня. Фактичні витрати на медикаменти на 1 ліжко/день лікування пацієнтів в стаціонарі за рахунок державного бюджету (НЗСУ) склали: звичайні ліжка – 399 грн. (в порівнянні з попереднім роком збільшилося на 28%) , реанімаційні ліжка – 1114 грн. (на рівні попереднього року). Витрати на харчування пацієнтів на 1 ліжко/день за рахунок державного бюджету (НЗСУ) склали 20,5 грн. (в порівнянні з попереднім роком збільшилося на 25%).
В клініко-діагностичних відділеннях лікувальних закладів було проведено 2010492 діагностичних та 14143 патологоанатомічних досліджень. Фактичні витрати за рахунок державного бюджету (НЗСУ) на одне дослідження склали 8,8 грн. (на рівні попереднього року), на патологоанатомічні дослідження – 48,8 грн. (в порівнянні з попереднім роком збільшилося у 3,4 рази).
У 2023 році лікарями-акушерами прийнято 1028 пологів. Кількість новонароджених дітей становить 1018, у порівнянні з 2022 роком зменшилась на 145 малюків.
В багатопрофільних лікарнях у стаціонарах проведено 7956 операцій (у порівнянні з попереднім роком збільшення на 74%), з них в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» — 5401 операція, в КНП «Павлоградська міська лікарня №1» — 2555. Проведено 9686 операцій в умовах стаціонару одного дня, з них в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» — 7116 операцій, в КНП «Павлоградська міська лікарня №1» — 2570. У відділенні гемодіалізу КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» отримували замісну ниркову терапію методом гемодіалізу 33 пацієнта з хронічною нирковою недостатністю. Протягом року пацієнтам проведено 5218 процедур.
Показник летальності в стаціонарних відділеннях лікарень в порівнянні з попереднім роком зменшився: у 2023 році – 2,8%, проти 3,5% у 2022 році. Це обумовлено зменшенням смертності внаслідок ускладнень після гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Система фінансування медичної галузі через Національну службу здоров’я України діє уже п’ятий рік поспіль і дає свої результати: лікарні почали отримувати більше коштів за виконану роботу та стають більше орієнтованими на потреби пацієнта. А пацієнти отримують чіткий перелік безоплатних медичних послуг та фінансові гарантії від держави. Тепер лікарні спрямовують всі зусилля на створення належних умов для діагностики та лікування людей за Програмою медичних гарантій, а за міською радою, як власником комунальних підприємств, залишається утримання будівель, оплата комунальних послуг, інші поточні видатки які не входять до Програми медичних гарантій та відповідальність за розвиток лікарень – як гарантія якісних медичних послуг для мешканців.
Відповідно кошти Павлоградської міської територіальної громади по бюджетним програмам КПКВК 0712010, 0712030, 0712111, 0717322, 0719750, 0719770 були направлені на створення умов для надання населенню належної стаціонарної та консультативно-діагностичної медичної допомоги у багатопрофільних лікарнях, оновлення матеріально-технічної бази, фінансову підтримку, проведення поточних та капітальних ремонтів в лікарнях та амбулаторіях ЗПСМ, забезпечення потреб населення у первинній медичній допомозі та створення комфортних умов перебування в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань.
Ефективність бюджетної програми «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги, забезпечення оновлення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я та забезпечення проведення капітального ремонту об’єктів охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» фінансування отримували дві багатопрофільні лікарні: КНП «Павлоградська міська лікарня №1» (далі ПМЛ №1) та КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» (далі ПЛІЛ). Лікарні надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу, розраховані на 460 ліжок (ПМЛ №1 — 185 ліжок, ПЛІЛ — 275 ліжок). Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2023 рік, касові видатки по загальному фонду склали 34498,5 тис. грн. та по спеціальному фонду 17827,7 тис. грн.
Виконання касових видатків по загальному фонду до планових за 2023 рік скали 94,3 %. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. Відхилення по загальному фонду виникло по видаткам: «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» невикористані кошти у зв’язку з відсутністю на ринку України імунобіологічних препаратів для лікування сказу; «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» були вжиті заходи з енергозбереження та зменшення споживання комунальних послуг, що дало змогу отримати економію.
Виконання касових видатків по спеціальному фонду до планових за 2023 рік скали майже 80 %. По КНП «Павлоградська міська лікарня №1» виконання становить майже 99% (залишки асигнувань — отримана економія бюджетних коштів за рахунок проведення закупівель через електронну систему ProZorro). По КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» освоєно лише 79% бюджетних коштів. Залишилися незавершені роботи по капітальному ремонту травматологічного відділення. Продовжено дію договору до 30.04.2024р.
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі дозволили: створити комфортні умови перебування в стаціонарних відділеннях та денному стаціонарі для 28149 пацієнтів (в ПМЛ №1 проліковано 9713 пацієнтів, в ПЛІЛ — 18436 пацієнтів), забезпечити у І кв.2023р. безоплатними профілактичними медичними оглядами 361 працівника бюджетних закладів (у тому числі освіти); забезпечити молочними сумішами 12 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок; забезпечити безоплатним зубопротезуванням 164 особи пільгової категорії населення; забезпечити 30 осіб окремих груп населення за певними категоріями захворювань безкоштовними ліками відповідно до постанови КМУ від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» та виписати 80 рецептів. Утримувати протягом поточного року за рахунок бюджету Павлоградської міської територіальної громади 36,28 штатних одиниць. На кінець року на фінансуванні з міського бюджету залишилися 2 шт. од. відділення медичної допомоги підліткам та молоді, в якому були надані медичні послуги із надання психологічної допомоги при станах душевної кризи 2407 особам, з них 1063 чоловікам та 1344 жінкам. Також, з міського бюджету виділялася фінансова підтримка на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на оплату пільгових пенсій, на проведення поточних та капітальних ремонтів, укріплення матеріально-технічної бази. В ПМЛ №1 у 2023 році був завершений поточний ремонт приміщень під розміщення консультативно-діагностичного відділення. За рахунок загального фонду для ПМЛ №1 придбана та замінена рентген трубка, комплектуючі для лапароскопічного набору; для ПЛІЛ – медичні меблі та устаткування для травматологічного відділення. За рахунок бюджету розвитку для ПЛІЛ придбані два реєстратори добові ЕКГ за Холтером (за рахунок обласної субвенції) та медичні меблі для травматологічного відділення, виконані роботи по об’єкту «Капітальний ремонт із заміною пасажирського ліфта на 3 зупинки в будівлі головного корпусу Блок В – поліклініка …», розпочаті роботи з капітального ремонту травматологічного відділення та виконані на 78% (об’єкт буде завершений у 2024 році). Капітальний ремонт травматологічного відділення частково фінансувався за рахунок отриманих субвенцій від Богданівської, Троїцької та Новопавлівської громад. Для ПМЛ №1 був зроблений перерахунок проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту в будівлі акушерсько-гінекологічного підрозділу по заміні дерев’яних вікон на енергозберігаючі, виплачена кредиторська заборгованість за 2022 рік, за роботи з реконструкції ліфта, придбані три операційні лампи та аудіометр для дослідження слуху у немовлят (частково субвенція від Троїцької громади).
Виконання бюджетної програми в 2023 році сприяло: забезпеченню умов для надання медичної допомоги мешканцям міста, евакуйованому населенню з зони бойових дій, військовослужбовцям Збройних Сил України у період запровадження воєнного стану в країні; покращенню медичних послуг з надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги за рахунок придбання сучасного обладнання; забезпеченню життєнеобхідним харчуванням та покращенням якості життя дітей, які народилися від ВІЛ інфікованих жінок; забезпеченню лікарськими засобами окремих груп населення за певними категоріями захворювань; наданню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (профілактичні огляди для працівників бюджетних закладів, огляди військовою лікарською комісією кандидатів на військову службу та військовозобов`язаних, психологічна допомога при станах душевної кризи в Клініці дружньої до молоді); покращенню якості життя пацієнтам пільгової категорії населення за рахунок забезпечення безоплатним зубопротезуванням; покращенню умов перебування пацієнтів в багатопрофільних лікарнях міста за рахунок проведення поточних ремонтів; створенню для маломобільних груп населення доступності та безбар’єрності до будівлі ПЛІЛ; покращенню умов перебування пацієнтів в травматологічному відділенні ПЛІЛ.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 210 (середня ефективність). Бюджетна програма є актуальною для подальшої її реалізації в наступних роках.
Ефективність бюджетної програми «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення надання населенню первинної медичної допомоги за місцем проживання (перебування) та оновлення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» фінансування отримувало КНП «ЦПМСД м. Павлограда». Станом на 01.01.2024 з лікарями первинної медичної допомоги укладено декларацій з населенням в кількості 95401 особа, з них чоловічої статі 42746 осіб, жіночої — 52655 осіб, що становить 94 % від наявного населення міста (на 01.01.2022р. — 101430 осіб). Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2023 рік, касові видатки по загальному фонду склали 11996,8 тис. грн. та по спеціальному фонду – 89,9 тис. грн.
Виконання касових видатків до планових по загальному фонду за 2023 рік становлять 92,3 %. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. Відхилення по загальному фонду виникло за рахунок видатків: «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» (85,4%) — вжиті заходи з енергозбереження та зменшення споживання комунальних послуг, що дало змогу отримати економію; «Інші виплати населенню» (82,5%) — у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України значно зменшилися звернення пацієнтів (окремих груп захворювань) до лікарів за отриманням пільгового рецепту, що призвело до неосвоєння планових призначень. Виконання касових видатків по спеціальному фонду до планових за 2023 рік скали 99,9 %. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. За рахунок проведення закупівель через електронну систему ProZorro отримана економія бюджетних коштів по спеціальному фонду по видаткам «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі на виконання заходів міської програми «Здоров’я павлоградців» дозволили КНП «ЦПМСД м. Павлограда»: придбати 18012 доз туберкуліну та оглянути профілактично 7745 дітей з метою виявлення хворих на туберкульоз; забезпечити лікувальною сумішшю Comida в кількості 64 банки одну дитину хвору на фенілкетонурію. На підставі індивідуальної програми реабілітації забезпечити безоплатними медичними виробами (калоприймачі, підгузки, урологічні прокладки, сечоприймачі, слухові апарати) 183 особи з інвалідністю та діти з інвалідністю. Забезпечити 94 пацієнта безкоштовними лікарськими засобами для купірування хронічного больового синдрому у онкологічних хворих, які потребують постійного знеболення. Забезпечити 345 осіб окремих груп населення за певними категоріями захворювань безкоштовними ліками відповідно до постанови КМУ від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» та лікарями ЦПМСД було виписано1850 рецептів. З бюджету Павлоградської міської територіальної громади виділялася фінансова підтримка на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на оплату пільгової пенсії, на проведення поточних ремонтів, покращення матеріально-технічної бази. Для амбулаторій ЦПМСД придбані екранні опромінювачі, камертони та комплектуючі для ЕКГ. За рахунок коштів бюджету розвитку встановлені два автоматичні шлагбауми на території амбулаторій № 7, 8.
На виконання заходів програми «Захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Павлоград» у поточному році встановлена система противопожежної сигналізації, система оповіщень при пожежі, система передачі тривожних сповіщень в службових приміщеннях амбулаторій ЗПСМ №7,8 по вул. Нова,1-а.
Виконання бюджетної програми в 2023 році сприяло: забезпеченню умов для надання медичної допомоги мешканцям міста, евакуйованому населенню з зони бойових дій, внутрішньо переміщеним особам у період запровадження воєнного стану в країні; покращенню медичних послуг з надання первинної медичної допомоги для пацієнтів за рахунок оновлення матеріально-технічної бази амбулаторій; забезпеченню життєнеобхідним харчуванням та покращенню якості життя дитини хворої на фенілкетанурію; проведенню туберкулінодіагностики серед дитячого населення; забезпеченню лікарськими засобами та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань; покращенню умов перебування пацієнтів в амбулаторіях КНП «ЦПМСД м. Павлограда» за рахунок проведення поточних ремонтів; вжиттю протипожежних заходів з улаштування службових приміщень амбулаторій системою противопожежної сигналізації, системою оповіщень при пожежі, системою передачі тривожних сповіщень.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 221,3 (висока ефективність). Бюджетна програма є актуальною для подальшої її реалізації в наступних роках.
Ефективність бюджетної програми «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення стимулювання праці кращих працівників галузі охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» в 2023 році кошти освоєні у повному обсязі. Касові видатки по загальному фонду на виконання програми склали 1,7 тис. грн. (100% від планових), які дозволили придбати квіти для привітання працівників медичної галузі з Днем медичного працівника. А, у зв’язку з військовим станом в Україні, було скасовано проведення урочистостей та нагородження преміями кращих працівників.
Виконання бюджетної програми в 2023 році сприяло: піднесенню ролі медичного працівника у суспільстві під час воєнного стану в Україні.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 200,0 (середня ефективність).
Ефективність бюджетної програми «Будівництво медичних установ та закладів» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення капітального ремонту об’єктів охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Будівництво медичних установ та закладів» в 2023 році фінансування отримали КНП «Павлоградська міська лікарня №1» та КНП «ЦПМСД м. Павлограда». Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2023 рік, касові видатки по спеціальному фонду склали 1083,8 тис. грн. Виконання касових видатків до планових за 2023 рік скали 100 %.
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі дозволили: виплатити ПМЛ №1 кредиторську заборгованість у сумі 83,8 тис. грн. по об’єкту «Реконструкція шахти та встановлення лікарняного ліфта на 2 зупинки, вантажопідйомністю 630 кг в консультативно-діагностичному відділенні по вулиці Шевченка в місті Павлоград Дніпропетровської області»; виготовити проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Будівництво амбулаторії №9 КНП «ЦПМСД м. Павлограда» по вул. Героїв України, 13 м. Павлоград Дніпропетровської області» на суму 1000,0 тис. грн..
Виконання бюджетної програми в 2023 році сприяло: погашенню у повному обсязі кредиторської заборгованості за 2022 рік за реконструкцію ліфта в КНП «Павлоградська міська лікарня №1»; виготовленню проектно-кошторисної документації для реалізації одного проєку з будівництва амбулаторії ЗПСМ.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 215,0 (середня ефективність). Бюджетна програма є актуальною для подальшої її реалізації в наступних роках при наявності об’єктів для проведення капітального ремонту.
По бюджетній програмі «Субвенція з місцевого бюджету на співфінансування інвестиційних проектів» була передана субвенція обласному бюджету у сумі 25 000 000 грн. для співфінансування інвестиційного проєкту «Реконструкція 2-го поверху головного корпусу Блок В КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» Павлоградської міської ради під реабілітаційне відділення». З 01 січня 2024 року фахівці реабілітаційного відділення розпочали приймати пацієнтів у оновлених відремонтованих приміщеннях, які оснащені сучасним обладнанням.
По бюджетній програмі «Інші субвенції з місцевого бюджету» була передана субвенція обласному бюджету у сумі 150 000 грн. на забезпечення поточного ремонту та технічного обслуговування автомобільного транспорту структурного підрозділу «Павлоградська станція екстреної медичної допомоги» КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР.

Начальник відділу
охорони здоров’я Юлія ДЕЙНЕЖЕНКО

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Від отриманих у бою за Батьківщину поранень помер наш земляк Усякий Олег
  • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на лікування
  • Проекти 50 сесії
  • Повідомлення про позачергову сесію
  • Відбувся фізкультурно-оздоровчий захід «Тато, мама, я – активна сім’я»
  • Виконком від 24.04.2024 р.
  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує