Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Роль родини у грудному вигодовуванні

Август 8th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

Rol_rodini_u_grudnomu_vigodovuvannі7 серпня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» було проведено прес-конференцію на тему: «1-7 серпня — Тиждень підтримки грудного вигодовування». У роботі прес-конференції взяла участь лікар-неонатолог КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР» Михайленко Оксана Анатоліївна.
Михайленко Оксана Анатоліївна розповіла журналістам про те, що в місті Павлограді дуже активно впроваджується грудне вигодовування, тому майже 98% жінок, виходячи із пологового будинку вміють правильно прикладати дитину до грудей та мають налагоджену лактацію. За 6 місяців поточного року в Павлограді народилося 626 дітей. При цьому 76,9% пологів в Павлограді — партнерські, причому найчастіше на пологах присутні чоловіки породіль.
Тема цьогорічного Тижня підтримки грудного вигодовування дуже актуальна: «Роль родини у грудному вигодовуванні», тому що часто зустрічаються випадки, коли на консультації приходять жінки з дітьми віком 4-5 місяців, яких вже відлучили від грудей. Це трапляється через велику кількість обов’язків, що покладаються на плечі матері у побуті та немає належної підтримки з боку родини – у жінки не залишаються ні часу, ні сил.
Нерідко на третьому місяці годування стається лактаційна криза – в цей час фізично виробляється менше молока, і саме в цей період жінки кидають годування грудьми. Члени родини, які бачать, що жінці важко дається годування, наполягають на тому, щоб перейти на суміші. Але для того, щоб подолати лактаційну кризу необхідно просто заспокоїти жінку, підтримати та залишити наодинці зі своєю дитиною. Тісний контакт, часті прикладання малюка до грудей, розширення та вдосконалення раціону харчування жінки, відсутність стресів та емоційний спокій – це все допоможе минувати кризу.
У пологовому будинку навчають мам, як зберегти своє грудне молоко – консервувати в морозильній камері. Сціжене молоко є стерильним і зберігається до 3 до 6 місяців при температурі -20°C. Тобто виходячи із пологового будинку, жінка розуміє, що у разі лактаційної кризи можна скористатися таким запасом грудного молока.
Лікар закликала мешканок міста вчасно робити щеплення, бо грудне молоко та вчасна вакцинація – запорука здоров’я дитини (до двох років точно) і в першу чергу це відповідальність батьків. Тому родині, особливо чоловікам, необхідно підтримувати жінку.
Про цінність грудного молока та правильні способи годування грудьми можна дізнатися під час навчання в «Школі відповідального батьківства» на базі клініко-діагностичного відділення Павлоградського пологового будинку. Навчання проводять лікарі та акушерки згідно графіків та плану навчання. Графік навчання можна дізнатися у лікаря, реєстратора звернувшись до реєстратури або за телефоном 095 939 28 50. Психолог Павлоградського пологового будинку Мутрук Ганна Олексіївна також допоможе отримати певні знання. Присутність чоловіка на таких заняттях вітається. Розклад занять можна дізнатися за телефоном 050 58 52 022 та на стенді біля реєстратури.
Як посилити лактацію у разі кризів:
— зробіть тест на мокрі пелюшки: порахуйте їх під час кризу і через декілька днів, коли збільшиться кількість молока;
— постарайтеся з’ясувати причину, що призвела до нестачі молока, і усунути її;
— забезпечте собі повноцінний відпочинок на декілька днів /ніякої важкої роботи, домашніх прибирань, приготувань їжі тощо/; якщо дитина заснула, подрімайте разом з нею;
— зберігайте душевну рівновагу, не хвилюйтеся і відкладіть усі сумніви на потім; сконцентруйте свої думки на дитині — і Вам усе вдасться;
— збільшіть частоту годувань до 12—18 разів на добу /якщо дитина дуже спокійна і спить по 3—3,5 год, то будіть її кожні 1 —1,5 год і прикладайте до грудей/;
— під час кожного годування давайте маляті обидві молочні залози; наступне годування розпочинайте із груді, яку дитина смоктала останньою;
— тимчасово введіть нічні годування /якщо їх не було/ для кращої стимуляції вироблення пролактину;
— практикуйте тісний контакт з дитиною: постарайтеся перебувати з нею в ліжку не менше 12 год на добу;
— використовуйте методи стимуляції окситоцинового рефлексу;
— перегляньте свій раціон харчування: він повинен бути збалансованим, містити достатню кількість повноцінного білка тваринного походження; кількість рідини повинна становити до 2 л на добу;
— якщо виконання попередніх пунктів не дало за 2—3 дні бажаного результату, зціджуйте молоко з обох молочних залоз після кожного годування; у разі потреби догодуйте цим молоком дитину з ложечки, шприца або піпетки.

Якщо ситуація не налагодиться упродовж кількох днів, обов’язково зверніться до консультанта із грудного вигодовування!

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про надання матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про надання матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 12.06.2024 №781/0/3-24 «Про утворення груп оповіщення на території Павлоградської міської територіальної громади»
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 12.06.2024 №781/0/3-24 «Про утворення груп оповіщення на території Павлоградської міської територіальної громади»
  • Оголошено конкурс з визначення проєктів, розроблених міськими громадськими організаціями!