Поради сімейного лікаря щодо попередження розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення 7 лютого 2018 року в актовій залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Як попередити розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення». У заході взяв участь сімейний лікар амбулаторії ЗПСМ №1 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Павлограда» ПМР» Шум Олександр Вікторович.
Шум О.В. інформував журналістів, що за тиждень з 19 по 25 січня у ЛПЗ міста Павлограда було зареєстровано 627 випадків захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. З них 484 – діти до 17 років. Госпіталізовано в стаціонарне відділення лікарень було 15 пацієнтів (7 – діти). А за минулий тиждень з 26 січня по 2 лютого за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів Павлограда з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу звернулося 852 пацієнта, з них 663 – діти до 17 років. Було госпіталізовано 19 хворих, з них 15 — діти. Рівень захворюваності на ГРВІ кожен тиждень зростає на 25-30%.
Також у зв’язку з ускладненням епідситуацію на ГРВІ станом на 07.02.2018 року призупинені заняття у 12 класах шкіл м. Павлоград.
Сімейний лікар надав поради мешканцям міста та регіону щодо профілактики гострихреспіраторних вірусних інфекцій:
1. Уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини.
2. Запобігати тісному контакту з хворими у яких нежить, кашель, гарячка тощо.
3. Регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою кватиркою, уникати протягів.
4. Тепло вдягатися.
5. Кожні 2-3 години мити руки та обличчя з милом.
6. Використовувати одноразові рушники.
7. Повноцінно харчуватися, включаючи в раціон м’ясо, зелень, фрукти, овочі.
8. Не займатися самолікуванням.
Лікар зазначив, що особливо небезпечний грип та ГРВІ для вагітних, людей старше 65 років, дітей до 2 років, людей, які страждають на цукровий діабет, людей з діагнозом туберкульоз, ВІЛ, гепатит, хворих на серцево-судинні захворювання та ін. Задля уникнення
ускладнень, необхідно зробити щеплення проти грипу. Тільки вакцина може уберегти від захворювання на 70-90%.
При перших ознаках захворювання необхідно серйозно поставитися до проблеми, залишитися вдома та викликати лікаря. Важливо дотримуватись постільного режиму. Також в обов’язковому порядку – рясне тепле пиття і їжа, багата вітамінами та мікроелементами.
Фахівець звернувся з проханням не купувати медикаменти без призначення сімейного лікаря. Лише після ретельного огляду, лікар може поставити точний діагноз та призначити необхідне лікування. Самолікуванням ви ускладнюєте роботу лікаря, тим самим він не зможе поставити вам правильний діагноз.
Відділ охорони здоров’я
Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»