Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Корисна інформація

Тютюнопаління обумовлює надзвичайно високий ризик для здоров’я

Ноябрь 16th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

15 листопада 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» до Всесвітнього Дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень та Міжнародного Дня відмови від куріння було проведено прес-конференцію.
У заході взяли участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» Гришина Ірина Миколаївна та лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Лебедєв Сергій Зіновійович.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю. Учасники прес-конференції звернули увагу на дві взаємопов’язані проблеми: легеневу патологію та куріння.
Гришина І.М. наголосила на тому, що куріння це головний фактор виникнення та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно, її першими симптомами можуть бути задишка під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту, на що людина не завжди звертає увагу. Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі тяжких змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на утруднене дихання виникають, як правило, вже при розгорнутій картині захворювання — через багато років після його початку, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цієї хвороби. Лише після перенесення тяжких ускладнень захворювань серцево-судинної системи, тютюнозалежні хворі відмовляються від шкідливої звички.
Фахівець повідомила, що в місті Павлограді хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень зареєстровано 1871 чоловік. Показник захворюваності на ХОЗЛ у Павлограді становить 301.0 на 10 000 населення, що значно перевищує обласний (126.0 на 10 000) у зв’язку зі значною кількістю працюючих мешканців міста у вугільній промисловості. На здоров’я шахтарів впливають не тільки несприятливі умови праці, а й небезпечна шкідлива звичка – тютюнопаління.
Лебедєв С.З. акцентував увагу на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.
Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.
Лікар-нарколог запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення (вул. Дніпровська, 241).

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуарний план на січень

Останні надходження

 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про підготовку і проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
 • ЗВІТ про витрачання коштів міського бюджету за 2018 рік відділом по обліку комунального майна та житлової площі Павлоградської міської ради
 • Оголошення Павлоградської загальноосвітньої школи I –III ступенів № 19
 • Святкуємо Водохреща безпечно
 • Павлоградські спортсмени стали переможцями чемпіонату Дніпропетровської області з дзюдо серед кадетів
 • Про засідання Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку міста Павлоград
 • Про стан організаційно-кадрової роботи відділу по роботі з персоналом та забезпечення діяльності виконкому у 2018 році
 • Виконком від 09.01.19р.
 • До побачення, ялинко!
 • Про надання адресної матеріальної допомоги особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, на вирішення соціально-побутових проблем
 • Перелік рішень виконкому Павлоградської міської ради за грудень 2018 рік
 • Про ставки єдиного податку в 2019 році
 • «Про затвердження Положення про надання платних соціальних послуг, які надаються комунальною установою «Павлоградський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»
 • Про затвердження Положення про комісію по розгляду питання звільнення громадян, що мають рідних від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в структурних підрозділах територіального центру