7 вересня 2016 року на базі КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» (вул. Дніпровська, 213) в рамках Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги було проведено прес-конференцію та практичні заняття на тему: «Вміти надавати першу допомогу повинен кожен».
В роботі прес-конференції взяли участь: головний лікар КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» Зайчикова С.А., старший фельдшер Зеленський Ю.В патронажна медсестра, інструктор Товариства Червоного Хреста Толчина Ю.Г., журналісти місцевих ЗМІ та медичні сестри шкіл і дитячих дошкільних закладів міста, які були запрошені відділом охорони здоров’я.
Головний лікар акцентувала увагу на тому, що рятування потерпілого у більшості випадків залежить від швидкості та правильності надання першої медичної допомоги. Грамотний виклик допоможе зменшити час прибуття швидкої допомоги та врятувати життя постраждалому, тому треба зібрати необхідну інформацію і чітко відповідати на запитання диспетчера:
— адреса: вулиця, будинок, під’їзд, поверх, код під`їзду чи домофон;
— точна адреса з орієнтирами, як краще потрапити, якщо автомобіль не може проїхати до самого місця надзвичайної події;
— причина виклику, що трапилося? Наприклад: ДТП, людина без свідомості;
— кількість постраждалих;
— прізвище, ім’я, по батькові (якщо відомо), стать (жінка, чоловік, дитина);
— вік, наприклад: дитина приблизно 10 років;
— хто викликав 103 (прохожий, родич, сусід).
Інструктор Товариства Червоного Хреста Толчина Ю.Г. при проведенні практичних занять демонструвала навички надання першої допомоги з використанням муляжу та детально зупинилась на методиці серцево-легеневої реанімації та особливостях її проведення у дітей. Патронажна медсестра зауважила, що потерпілі завжди потребують морально-психологічної підтримки оточуючих. Увага, щирість, турбота – це фактори, що допоможуть подолати наслідки травми, нещастя. Неприпустимі грубість, роздратування, докори в необережності. Психологічний вплив та тактовна поведінка тих, хто оточує потерпілого вже є долікарською допомогою.
Старший фельдшер КЗ «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» ДОР» Зеленський Ю.В. наголосив на тому що, першу допомогу необхідно надавати відразу ж на місці події. Робити це потрібно швидко і вміло, ще до приходу лікаря. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої допомоги є найбільш ефективним і дозволяє звести до мінімуму розвиток небезпечних ускладнень. Перша медична допомога передбачає: швидке звільнення від впливаючого фактора, надання долікарської допомоги, виклик швидкої допомоги або доставка потерпілого до медичного закладу.
Під час проведення практичних занять Зеленський Ю.В. продемонстрував методи зупинки зовнішньої кровотечі шляхом накладання давлючої пов’язки та джгута та відповів на численні запитання медичних працівників навчальних закладів міста про дії медичного працівника при виникненні загрозливих станів для життя.
Кабінет пропаганди здорового
способу життя КЗ «ЦПМСД»