Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Всесвітній день психічного здоров’я

Октябрь 11th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

09 жовтня 2019 року у психоневрологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня психічного здоров’я. У заході взяли участь міський психіатр Гамій Наталія Володимирівна, психолог психоневрологічного диспансерного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» Вірясова Анна Василівна та засновник Українського Об’єдна́ння УБД та волонтерів АТО Західного Донбасу Михайлов Михайло Вікторович.
Цього року, згідно рішення Всесвітньої федерації психічного здоров’я (WFMH), основною темою Всесвітнього дня психічного здоров’я є «Профілактика самогубств».
Гамій Н.В. розповіла журналістам, що суїцидальна поведінка існувала протягом усієї історії людства, а за останні десятиліття вона зросла у всіх частинах світу і досягла тривожних статистичних рівнів. Зараз кожні 40 секунд в світі хтось помирає від самогубства. А за даними ВООЗ, щорічно від самогубства вмирають понад 800 000 людей, що робить його основною причиною смерті серед людей віком від 15 до 29 років.
CAM0311012
В Павлограді за цей рік внаслідок самогубств пішло з життя 15 людей, з яких 11 – чоловіків та 4 — жінки. Самогубств серед дітей не було.
Вірясова Анна Василівна інформувала що, що в Павлограді проводилось дослідження серед учнів старших класів місцевих шкіл, згідно якого кожна 4 дитина (25%) не показує ніякої депресивної симптоматики. Відповідно інші діти схильні до депресії, але не всі випадки соматичного характеру. 60% підлітків мають мінімальні прояви та не потрапляють у центр уваги психологів – вони потребують емоційної підтримки від близьких. 15% — ті, у яких вже є клінічні показники стану депресії і які потребують уважного спостереження збоку близьких та спеціалістів.

CAM0313012
Гамій Наталія Володимирівна наголосила, що в країні є проблема самогубств серед військовослужбовців. Рівно рік тому Матіос говорив, що за 4 роки війни на Сході 615 військовослужбовців добровільно пішли з життя. В Павлограді за цей час 3-є учасників АТО скоїли самогубство.
Михайлов Михайло Вікторович розповів про діяльність групи психологічної допомоги для учасників бойових дій, ветеранів війни, їхніх родин та внутрішньо переміщених осіб під назвою «Крок на зустріч». Ця група була створена з метою профілактики розвитку у учасників бойових дій посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, а також відновлення психічного здоров’я та ефективної соціальної поведінки, зміцнення їхнього особистісного та соціального статусу.
Михайлов М.В, як сертифікований спеціаліст та безпосередній учасник бойових дій на Сході України, сам веде курс тренінгів. Він як ніхто розуміє проблеми ветеранів війни і головне знає – як їм краще допомогти. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте за номером: (066) 821 77 66.

CAM0314712
На рівні держави йде робота по створенню Lifeline Ukraine — це неурядовий проект, але створюється і координується у співпраці з МОЗ України та Міністерством у справах ветеранів. В Україні до кінця року повинна запрацювати перша національна лінія з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я Lifeline Ukraine. В ній працюватимуть близько 40 людей. Вже найближчим часом для них заплановані перші тренінги. Спочатку планується допомога для учасників і ветеранів війни, а згодом і для всіх інших громадян.
В Україні зараз працюють локальні гарячі лінії допомоги, які орієнтовані на людей, котрим необхідно справлятися з емоційними проблемами:
1. Екстрена психологічна допомога при Кризовому Центрі медико-психологічної допомоги: +38 0687703770, +38 0996321818, +38 0936093003
2. “Лiнiя допомоги “- (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76
3. “Ла Страда-Україна” 0 800 500 335 або 386 (з мобільного)
4. Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей — 0 800 505 085
Всесвітня федерація психічного здоров’я рекомендує складати план безпеки по запобіганню самогубству. План безпеки — це алгоритм дій, що підтримує та керує людиною з думками про самогубство, щоб допомогти їй. Він складається тоді, коли людина ще не переживає інтенсивних думок про самогубство, коли вона ще має надію на життя. Це може бути написано після, але не під час, суїцидальної кризи. Ось кроки, які можуть реально допомогти.
КРОК 1:
Попереджувальні знаки. Це думки про безперспективність, переважаючий поганий настрій, проблеми в житті чи на роботі, складна життєва ситуація, зміни в поведінці, почуттях,сприйнятті оточуючого, тілесні відчуття душевного болю, перегляд насильницьких фільмів, спеціальних сайтів — так ви отримуєте досвід, який дозволяє вам знати, що ви є на шляху до думки про самогубство. Подумайте і про деякі додаткові чи тонкіші підказки.
КРОК 2:
Внутрішні стратегії подолання. Це відповідь на запитання, чи можна вирішити проблеми без контактування з іншою особою, використовуючи лише свої ресурси (техніки релаксації, дихання, фізична діяльність, фільми, музика, природа та інше)
КРОК 3:
Скласти список знайомих та близьких людей, до яких можна звернутися за допомогою.
Тим, хто хоче підтримати людину в цей важкий час необхідно її провідати, розпитати про улюблені та важливі речі, нагадати про позитивні моменти життя, вислухати та запитати, що конкретно вони можуть зробити, щоб допомогти.
КРОК4:
Дізнатися які є громадські або державні установи, де можна отримати допомогу.
В Павлограді ветеранам війни, УБД та їх сім’ям допомогу надають в Управлінні соціального захисту населення. Адреса: вул. Центральна, 49, тел. 0509336740
З вересня розпочала роботу група підтримки для ветеранів і учасників АТО при Павлоградському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Адреса: вул. Cоборна, 42а, тел. 0955824438.
Допомогу надає Українське об’єднання УБД та волонтерів АТО Західного Донбасу. Адреса: вул. Шевченко,102, тел. 0668217766.
КРОК 5:
З’ясувати, хто з професіоналів може вам бути корисним в кризі та де знаходиться
найближча лікарня, яку слід відвідати.
У Павлограді це психоневрологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР», де прийом ведуть психіатр і психолог. Адреса: вул. Шевченка,63, тел. 0664023326
Бажано зберігати свій план безпеки в доступному місці, щоб завжди мати його під рукою, наприклад, у своєму телефоні або в гаманці. План безпеки не є недоторканним: його можна переглядати так часто, як потрібно.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Житлово-комунальні послуги: право користуватися пільгами для ветеранів війни
  • Протокол № 2 засідання Ради з питань ВПО
  • Вітаємо нашого земляка з перемогою