07 листопада 2012 року в відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради проведено круглий стіл до Всесвітнього Дня діабету.
В роботі круглого столу взяли участь головний фахівець з ендокринології відділу охорони здоров’я м. Павлограда Геращенко О.І. та головний дитячий ендокринолог Нікуліна А.О.
Фахівці говорили про те, що цукровий діабет визнаний в усьому світі соціально – небезпечною хворобою, яка розповсюджується швидкими темпами в усіх країнах світу в тому числі і в Україні, тому підтримка активної життєвої позиції хворих на цукровий діабет є однією із найважливіших задач сучасної медицини.
Геращенко О.І. наголосила на тому, що Національна Програма «Цукровий діабет», метою якої є попередження та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, збільшення тривалості та покращення якості життя хворих на цукровий діабет шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги.
В відповідності з програмою виділяються кошти з державного та місцевого бюджетів для придбання препаратів інсуліну, медичних препаратів в пігулках, шприц – ручок, глюкометрів та тест полосок для вимірювання глюкози крові та оснащення кабінетів самоконтролю.
Головний ендокринолог міста говорила про фактори ризику виникнення цукрового діабету такі як: нервові емоціональні перенапруження, спадкова схильність, вживання великої кількості тваринних жирів і вуглеводів, ожиріння, вірусні інфекції, особливо краснуха, вітряна віспа, епідемічний паротит та грип..
Фахівець акцентувала увагу мешканців міста, на основні симптоми захворювання, які повинні змусити людину звернутись за медичної допомогою та чому необхідно виявити захворювання на ранній стадії.
Головний дитячий ендокринолог Нікуліна А.О. звернулась до батьків з проханням бути уважними до здоров’я своїх дітей, тому що на цукровий діабет хворіють і діти, як новонароджені так і в старшому віці.
Частіше захворювання виявляється у підлітків.
Дитячий ендокринолог звернула увагу батьків на ознаки цукрового діабету у дітей, такі як спрага, втрата ваги та збільшення сечовиділення, а у новонароджених ознакою захворювання можуть бути «накрохмалені» пелюшки.
Лікарі наголосили на важливості дотримання рекомендацій лікаря, та порадили ні в якому разі не займатись самолікуванням.
Фахівці підкреслили важливість тісної співпраці пацієнта з лікарем, щоб керувати діабетом та постійно утримувати рівень глюкози в крові, якомога ближче до норми, дуже важливо дотримуватись індивідуально підібраної дієти, помірних фізичних навантажень. І що ці засоби будуть ефективними для пацієнта тільки тоді, коли він буде щоденно застосовувати їх в повсякденному житті.
Цукровий діабет не вирок – це спосіб життя.
Павлоградський міський центр здоров’я