Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Жінки, турбуйтесь про своє здоров’я.

Октябрь 24th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

Жінки, турбуйтесь про своє здоров’я

19 жовтня 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» пройшла прес-конференція в рамках Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози. У заході взяв участь лікар-хірург консультативно-діагностичного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» Масловський Віктор Федорович.
Фахівець інформував журналістів, що злоякісні новоутворення молочної залози займають провідне місце в структурі онкологічної захворюваності жінок як і в Україні, так і в Дніпропетровській області. Проте, за останні роки жіноче населення стало набагато уважніше ставитися до проблеми молочних залоз – більшість проходить обстеження у лікаря кожні 6 місяців.
gC4lt_qkJOUМасловський В.Ф. повідомив, що у місті Павлограді за 9 місяців 2017 року всього з онкологічними захворюваннями виявлено 251 особа, з яких 53 (21,1%) – занедбані випадки. Рак молочної залози виявлено у 42 осіб, з яких 11 (26,2 %) – занедбані. Виявлено 96 випадків захворювання на візуальні форми раку, з них 18 випадків (18,75%) – занедбані. А за 2016 рік було виявлено 370 осіб з онкологічними захворюваннями, з них 107 випадків (28,9%) – занедбані. Рак молочної залози було виявлено у 39 осіб, з них 15 (38,5%) – занедбані випадки.
Сама молочна залоза – це орган, який має 25-30 молочних дольок в кожній. Ці дольки проходять свої стадії розвитку: дозрівання та формування молочних залоз, період здатності виробляти грудне молоко (це період годування), період затишшя перед можливою вагітністю та пологами, а також період зворотного розвитку, коли дольки втрачають здатність виробляти молоко.
Лікар-хірург звернув особливу увагу на травмування молочних залоз. Вони є дуже важливими органами, які мають зв’язок з усіма залозами внутрішньої секреції (надниркових гіпофіз, щитовидна залоза, паращитовидна залоза, яєчники). Грубе та неосвічене поводження з молочними залозами, неуважні обстеження, недотримання особистої гігієни, аборти, будь-якого роду травми (як у вигляді фізичного впливу, так і емоційні) можуть дати поштовх до захворювання. Травматичний влив на молочні залози в дитячому віці може призвести до пороків розвитку. Дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря, якщо був прямий поштовх у груди. Потрібно пам’ятати, що рак молочної залози може розвитись від травми молочних дольок.
Найбільш доступним та ефективним методом ранньої діагностики пухлинних захворювань молочної залози є часте самообстеження (4 рази на місяць). Лікар детально розповів про методику самообстеження та порадив на які ознаки жінці необхідно звернути увагу при самообстеженні. Якщо ви вважаєте, що з дня останнього самообстеження відбулися помітні зміни, то потрібно терміново звернутись до лікаря.
Фахівець назвав методи профілактики раку молочної залози: регулювання маси тіла; відмова від шкідливих звичок; підтримка регулярного статевого життя, перші пологи не пізніше 28-30 років, природне вигодовування дитини не менше року, уникнення абортів; своєчасне лікування гінекологічної патології, контроль за прийомом гормональних контрацептивів; лікування цукрового діабету, захворювань печінки та щитоподібної залози; запобігання впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища, уникнення стресів, регулярне самообстеження молочних залоз; обстеження у лікаря-гінеколога один раз на рік; ультразвукове дослідження молочних залоз жінкам віком до 40 років – 1 раз на 2 роки, після 50 років – щорічно. Ефективним методом ранньої діагностики є мамографія. Завдяки мамографії смертність від раку молочної залози в Україні знизилася на 20-30%. Мамографія може виявити пухлини до того, як вони почнуть проявлятися клінічно.
Віктор Федорович наголосив на тому, що рак молочної залози – це не вирок. При своєчасному зверненні і лікуванні хвороби на ранніх стадіях у людини є можливість залишитись практично здоровою.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про наявність вакантних посад
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.09.2022 року № 966 « Про створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту м. Павлограда»
  • До уваги землевласників та землекористувачів!
  • Про здійснення організаційних заходів щодо реєстрації права комунальної власності
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 25.10.2023р. № 1649 «Про створення координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Павлоградському міськвиконкомі»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Звіт про виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Про стан роботи щодо профілактики злочинності у м. Павлограді
  • Про погодження на видалення дерев
  • Про погодження на видалення дерев
  • Виконком від 10.01.2025 р
  • Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю
  • Про затвердження Положення про організацію роботи дрібнороздрібної торгівлі та об’єктів сфери розваг на території Павлоградської міської територіальної громади
  • Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акту