Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Значення профілактичних щеплень у попередженні інфекційних захворювань

Октябрь 30th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

ukUrCDdU_M829 жовтня 2019 року у КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Значення профілактичних щеплень у попередженні інфекційних захворювань». У роботі заходу взяла участь міський дитячий інфекціоніст Демиденко Юлія Вікторівна
Демиденко Ю.В. інформувала присутніх журналістів, що за останні 2-3 роки відзначається зростання інфекційних захворювань. Серед них є так звані вакцинокеровані інфекції, тобто ті, які можна попередити вакцинацією. До них відносяться кір, паротит, кашлюк, дифтерія, поліомієліт, правець. Потрібно відзначити, що специфічного лікування від багатьох з них не існує.
Кір – вірусне захворювання, що викликається вірусом, який вражає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, кон’юнктиви очей, регіонарні лімфовузли. Характеризується гострим початком, лихоманкою, інтоксикацією, типовими висипами, кон’юнктивітом, ураженням верхніх дихальних шляхів. Ускладнення – пневмонія, енцефаліт, середній отит, ураження рогівки ока, гепатит інтоксикаційний, коровий круп. Ускладнення через 2-3 роки – підгострий склерозуючий паненцефаліт (руйнування мозкових клітин, гибель нейронів).
Краснуха – вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується гострим початком, лихоманкою до 38 градусів, дрібноточковим висипом, збільшенням лімфатичних вузлів, артралгією. Захворювання дуже небезпечне для вагітних жінок. Ознаки вродженої краснухи: геморагічний висип, сенсорна глухота, порок серця, пороки ЦНС.
Паротит (свинка) – вірусне захворювання, яке вражає залозисті органи — частіше привушні, слинні залози. Характеризується гострим початком, лихоманкою до 39 градусів, збільшенням слинних залоз. Ускладнення – панкреатит, орхіт, енцефаліт.
Поліомієліт – вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Характеризується гострим початком, підвищенням температури до 38-39 градусів, катаральними явищами, диспепсичним синдромом (біль в животі, діарея), паралітичним періодом (ураження спинного мозку на різних рівнях — шийний, грудний, поперековий), відновним періодом (паралічі не відновлюються).
Кашлюк – вірусне захворювання, збудником якого є паличка Борде-Жанґу. Характеризується поступовим початком, температура в межах 37-37,5 градусів, незначні катаральні явища, триває 7-14 днів. Період спазматичного кашлю від 2-4 тижнів до 2-х місяців. Напади кашлю сильні, обличчя червоніє. У дітей може бути зупинка дихання. Ускладнення — апное, ателектаз, пневмонія, емфізема легенів, енцефалопатія, судомний синдром, затримка психічного розвитку. Найважче коклюш протікає у дітей до 1 року.
Дифтерія – вірусне захворювання збудником якого є дифтерійна паличка, передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується інтоксикаційним синдромом, підвищенням температури до 38 градусів, помірним болем в горлі, нальотами в глотці, збільшенням лімфовузлів, набряком підшкірної клітковини на шиї, при відторгненні плівок можуть бути аспірація і асфіксія, плівки щільні й не знімаються шпателем. Ускладнення — ураження серця (кардіопатія, міокардит), ураження нервової системи, ураження нирок, полінейропатія.
Лікар наголосила, що всіх цих захворювань можна уникнути шляхом вакцинації, згідно календаря щеплень.
Є люди, що свідомо відмовляються робити щеплення. Цим вибором вони наражають на небезпеку себе, своїх дітей, всіх близьких та оточуючих, тому їм обов’язково необхідно переглянути свої погляди. На сьогоднішній день в Павлограді є поодинокі захворювання на кір та кашлюк. Дифтерії немає, але захворювання вже є в країні – перші випадки було зафіксовано на Закарпатті, в Тернопільській області та в Києві. Хоча зараз в нашому місті ситуація спокійна, проте не варто нехтувати вакцинацією. Єдиним методом профілактики хвороби є щеплення.
Всі амбулаторії міста в достатній кількості забезпечені вакцинами. Щоб пройти вакцинацію, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Щеплення є безкоштовним.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

трансляції з web камер
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуар на жовтень

Останні надходження

 • Злагоджена робота комунальних підприємств міста
 • Пройшов перший етап засідання конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій
 • Про внесення змін до рішення виконкому від 26.02.20 р. № 147 «Про затвердження складу Комісії, Положення про Комісію та Порядку надання цільової матеріальної допомоги з міського бюджету громадянам, які відповідно до законодавства мають право на проведення безоплатного капітального ремонту житла та перебувають на обліку
 • Про забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян м. Павлограда на 2021 рік
 • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
 • Про надання матеріальної допомоги на поховання
 • Про надання матеріальної допомоги на лікування
 • Шановні суб’єкти господарювання!
 • Інформація щодо епідситуації в місті 15.01.2021 року
 • Шановні павлоградці! Виконком Павлоградської міської ради проводить вивчення громадської думки стосовно якості надання медичних послуг
 • Інформація щодо епідситуації в місті 14.01.2021 року
 • Ліквідація наслідків сніжної негоди
 • До уваги павлоградців!
 • Інформація щодо епідситуації в місті 13.01.2021 року
 • конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку