ЗВІТ
ПРО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ ПО ВІДДІЛУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПАВЛОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА 2013 РІК.
Відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради підпорядковується виконавчому комітету Павлоградської міської ради, міському голові, Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради являється головним розпорядником бюджетних коштів, до якого підпорядковані розпорядники нижчого рівня: КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги м. Павлоград» та КЗ «Павлоградський міський центр здоров’я».
Відділ спрямовує та організовує свою роботу для забезпечення конституційного права мешканців міста на одержання медичної допомоги. Загальними задачами відділу є здійснення повноважень у сфері охорони здоров’я, визначеним чинним законодавством для виконавчих органів міської ради.
На утримання відділу охорони здоров’я з міського бюджету надійшли кошти в сумі 424,0 тис.грн., при плані 437,8 тис. грн., що складає 96,8 відсотків виконання, в тому числі:
• на виплату заробітної плати з нарахуванням використані кошти в сумі – 368,8тис.грн.
• на предмети, матеріали, обладнання та інвентар — надійшли кошти в сумі 26,4 тис.грн.
• на оплату послуг (крім комунальних) надійшли кошти в сумі 8,9 тис.грн., які витрачено на оплату послуг зв’язку, обслуговування комп’ютерної техніки та інше.
• на оплату видатків відрядження профінансовані кошти в сумі 2,1тис.грн.
• на оплату комунальних послуг та енергоносіїв використані кошти в сумі 17,8тис.грн.
В 2013 році головними лікарями та провідними фахівцями лікувально-профілактичних закладів міста проведено роботу з населенням міста з питань дотримання законодавства в системі охорони здоров’я, профілактиці захворювань та пропаганді здорового способу життя.
Було проведено: 776 виступів по регіональному телебаченню, 455 радіобесід по радіо „Самара”, розміщено 314 статей в друкованих виданнях, проведено 20 прес-конференцій та 11 круглих столів.
В роботі „круглих столів”, прес-конференцій, прямих телефонних ліній приймали участь представники регіональних засобів масової інформації, репортажі по зазначеним заходам висвітлювалися в місцевій пресі, по радіо та телебаченню.
Пріоритетним напрямком роботи галузі охорони здоров’я у 2013 році залишалося впровадження первинної медико – санітарної допомоги на засадах загальної практики – сімейної медицини.
На утримання КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги м. Павлограда», до складу якого ввійшли п’ять амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, з загального фонду міського бюджету профінансовані кошти в сумі 17334,1 тис.грн., в тому числі :
• на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 13837,7 тис.грн.;
• на предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 504,8 тис.грн.;
• на придбання медикаментів – 1603,1 тис.грн. (з них на придбання медикаментів для пільгової категорії населення – 1057,0 тис. грн.);
• на оплату видатків відрядження – 84,1тис. грн.;
• на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 690,1 тис.грн.;
З метою покращення медичних послуг та матеріально-технічного стану приміщень, кабінетів амбулаторій «Центру первинної медико-санітарної допомоги» за рахунок загального фонду міського бюджету проведені поточні ремонти приміщень, кабінетів, медобладнання та придбано інструментарій на суму 388,9тис.грн.
На виконання заходів міської програми „Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки на 2012- 2015рр” видатки склали — 173,8 тис.грн., в тому числі: виплачено щомісячної муніципальної надбавки лікарям на суму 161,2 тис. грн., на придбання проїзних квитків для медичних працівників – 12,6 тис. грн.
На виконання заходів міської програми „Здоров’я павлоградців на 2012-2015 роки” витрачені кошти в сумі 841,9 тис. грн., а саме:
• придбання туберкуліну та забезпечення розхідними матеріалами – 124,4тис. грн.;
• придбання засобів індивідуального захисту – 77,6 тис. грн.;
• проведення сезонної імунопрофілактики грипу – 20,0 тис. грн.
• навчання лікарів з сімейної медицини – 66,4тис. грн.;
• забезпечення дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів молочними сумішами 52,0 тис. грн.;
• придбання лікувальних сумішей для дитини хворої на фенілкетонурію – 52,1 тис. грн.;
• придбання матеріалів для обстеження хворих методом бактеріоскопії (ДОТС стратегія) – 10,5 тис. грн.;
• тестування населення на ВІЛ та опортуністичні інфекції – 86,1 тис.грн.
• придбання посуду для збирання мокротиння для обстеження на своєчасне виявлення туберкульозу у осіб з групи ризику – 5,0 тис.грн.;
• проведення проектних робіт по реконструкції амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 – 94,9 тис.грн.;
• матеріально-технічне оснащення амбулаторій – 249,9 тис.грн.;
На реалізацію пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою використані кошти в сумі 293,8 тис. грн., що дало можливість населенню міста отримати лікарські засоби по пільговим рецептам.
За рахунок спеціального фонду придбано обладнання на загальну суму 103,1 тис.грн., було придбано 12 одиниць комп’ютерної техніки на 60,2 тис.грн., мікроскоп медичний — 8,0 тис.грн., аквадистилятор електричний -1,3 тис.грн., та інше обладнання. Проведено заміну дерев’яних вікон та дверей на металопластикові на суму 54,2 тис.грн., виконано капітальний ремонт системи централізованого теплопостачання на суму 18,1 тис.грн.
За рахунок державної субвенції отримано медичне обладнання на загальну суму 879,5 тис.грн.
Для покращення надання якісної первинної медичної допомоги та підвищення її доступності виділено приміщення КЗ «Центр первинної медико – санітарної допомоги м. Павлоград» під амбулаторію загальної практики сімейної медицини №6 за адресою вул. Паркова 1а. У 2013 році була виготовлена проектно-кошторисна документація та отриманий експертний звіт для реконструкції приміщення під амбулаторію.
Видатки загального фонду на утримання КЗ « Павлоградський міський центр здоров’я» з міського бюджету склали 181,3 тис.грн., в тому числі :
• на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 162,9 тис.грн.,
• на предмети, матеріали, обладнання та інвентар — 8,6 тис.грн., в тому числі згідно міської програми „Здоров’я павлоградців на 2012-2015 роки” витрачені кошти в сумі 3,0 тис. грн. для придбання та розповсюдження серед населення брошур з актуальних питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та наркоманію;
• на оплату послуг – 2,9 тис.грн.
• на оплату відряджень – 0,7 тис.грн.
• на оплату енергоносіїв – 6,3тис.грн.
Всі видатки установ здійснено в межах кошторисних призначень на 2013 рік.
Начальник відділу
охорони здоров’я Герасименко