В 2020 році відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради був головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем по наступним бюджетним програмам:
— 0710160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах»;
— 0712010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню»;
— 0712030 «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям та новонародженим»;
— 0712100 «Стоматологічна допомога населенню»;
— 0712111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»;
— 0712144 «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет»;
— 0712152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я»;
— 0717322 «Будівництво медичних установ та закладів».
За результатами аналізу стану виконання результативних показників та аналізу ефективності бюджетних програм високу ефективність мають 4 програми, середню ефективність — 3 програми, низьку ефективність — 1.
Ефективність бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік, результативні показники бюджетної програми наступні. У відділі охорони здоров’я кількість штатних посад становить 7 штатних одиниць, з них посадові особи – 6. Протягом 2020 року спеціалістами відділу було підготовлено 1861 листів, з них 1392 листа, які потребували відповіді (у тому числі на звернення громадян — 412 листів), листів за підписом мера або заступників міського голови — 98, листи на лікувальні заклади та інші установи — 371. За 2020 рік було підготовлено 54 нормативно-правових актів: рішень міської ради та виконкому, розпоряджень міського голови. Високий показник ефективності по програмі за рахунок збільшення навантаження на одного працівника відділу. Так, показник «Кількість наданих відповідей на листи установ, звернення громадян на одну посадову особу» у 2020 році збільшився на 50% (2020 рік – 232 листа, а 2019 рік – 154 листа). Це обумовлено тим, що з 01.01.2020 року чисельність відділу зменшилася на 1 штатну одиницю та в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) збільшилась кількість листів, які потребували відповіді.
Ефективність бюджетної програми «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» є середньою.
У зв’язку з тим, що з 01.04.2020 року лікарні перейшли на фінансування до Національної служби здоров’я, аналіз деяких результативних показників здійснювався за 1 квартал 2020 року. Результативні показники продукту за 1 квартал 2020 року: було проліковано у звичайних стаціонарах 3275 хворих, у денних стаціонарах – 1553 хворих, кількість відвідувань лікарів в поліклінічних відділеннях становить 85796, кількість ліжко/днів у звичайних стаціонарах — 27512, з них звичайні ліжка — 26664 ліжко/дні, ліжка інтенсивної терапії (реанімація) – 848 ліжко/дня. Середня тривалість перебування у звичайному стаціонарі за 1 квартал становить 8,4 днів. Річна кількість пролікованих у денних та звичайних стаціонарах по бюджетній програмі становить15214 хворих, яка в порівнянні з минулим роком зменшилася у зв’язку з забороною планової госпіталізації під час карантину. Середній показник ефективності по програмі за рахунок виконання планових показників та збільшення кількості лікарських відвідувань на 1 лікаря клініко-діагностичного відділення, яке обумовлено тим, що по закладу не укомплектовані штатні лікарські посади.
Ефективність бюджетної програми «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям та новонародженим» є середньою.
У зв’язку з тим, що з 01.04.2020 року лікарня перейшла на фінансування до Національної служби здоров’я, аналіз деяких результативних показників здійснювався за 1 квартал 2020 року. Результативні показники продукту за 1 квартал 2020 року: кількість відвідувань лікарів в поліклінічному відділенні становить 4803 відвідувань, кількість ліжко/днів у звичайних стаціонарах 5333, з них у пологовому відділенні – 1869 л/дня, кількість породіль (пологів) – 286, кількість кесарських розтинів – 67. Річна кількість пролікованих у денних та звичайних стаціонарах по бюджетній програмі становить 3118 хворих, яка в порівнянні з минулим роком зменшилася у зв’язку з забороною планової госпіталізації під час карантину. Середній показник ефективності по програмі за рахунок виконання планових показників та збільшення кількості лікарських відвідувань на 1 лікаря клініко-діагностичного відділення, яке обумовлено тим, що по закладу не укомплектовані штатні лікарські посади.
Ефективність бюджетної програми «Стоматологічна допомога населенню» є високою.
У зв’язку з тим, стоматологічна поліклініка була реорганізована в стоматологічний підрозділ КНП «Павлоградська міська лікарня № 1» шляхом приєднання, аналіз результативних показників здійснювався за 1 квартал 2020 року. Результативні показники продукту за 1 квартал 2020 року: кількість лікарських відвідувань становить 20153, з них 3250 діти віком від 0 до 17 років. Проведено зубопротезування 87 особам, з них 36 осіб це пільгова категорія населення. Високий показник ефективності по програмі за рахунок виконання планових показників та за рахунок кількості пролікованих пацієнтів на одного лікаря-стоматолога. Це обумовлено тим, що по в установі не укомплектовані штатні лікарські посади та призвело до збільшення навантаження на 1 лікарську посаду.
Ефективність бюджетної програми «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медично-санітарної) допомоги» є високою.
Результативні показники продукту за 2020 рік: кількість придбаних доз туберкуліну 31050 доз, кількість придбаної лікувальної суміші «Comida – PKU B» — 57 банок, чисельність дитячого населення, якому проведений профілактичних оглядів на туберкульоз – 15960 дітей, кількість наявного населення на 01 січня 2020 року – 104225 осіб. Високий показник ефективності по програмі за рахунок збільшення показника «кількість доз туберкуліну на 1 дитину, якій проведений профілактичний огляд на туберкульоз» та за рахунок забезпечення повноти охоплення профілактичних оглядів на туберкульоз серед дитячого населення. Це обумовлено тим, що в амбулаторіях, школах і дитячих садочках була проведена активна робота по залученню дитячого населення на тутеркулінодіагностику.
Ефективність бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» є високою.
Результативні показники продукту за 2020 рік: кількість охоплених пацієнтів диспансерної групи хворих на цукровий та нецукровий діабет становить 836 осіб, з них діти до 17 років – 38 осіб. У 2020 році середньорічний розмір витрат на одного хворого на цукровий та нецукровий діабет становить 7046,83 грн. Рівень освоєння бюджетних коштів становить 100% від запланованих. Високий показник ефективності по програмі за рахунок зменшення середнього розміру витрат на одного хворого на цукровий та нецукровий діабет в порівнянні з плановим показником. Це обумовлено тим, що збільшилась кількість пацієнтів диспансерної групи на 7% , яке виникло за рахунок покращення діагностики та виявлення хворих на цукровий діабет серед дорослого населення, переважно людей похилого віку.
Ефективність бюджетної програми «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» є низькою.
Нова бюджетна програма. У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), з березня 2020 року в Україні були встановлені деякі обмеження та відмінені пасажирські перевезення. З метою забезпечення безперебійного функціонування лікарень у 2020 році були організовані нерегулярні перевезення для медичного персоналу на час карантину. Результативні показники продукту за 2020 рік: кількість рейсів нерегулярних перевезень – 214, середня вартість одного рейсу нерегулярних перевезень – 1500 грн. Рівень освоєння бюджетних коштів становить 70% від запланованих. У зв’язку з збільшенням хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) Кабінетом Міністрів України розглядалося введення карантину на прикінці 2020 року. Були збільшені видатки, але не відбулося введення жорсткого карантину та не було обмежень для громадського транспорту, тому кошти не були освоєні. Низький показник ефективності по програмі за рахунок не освоєння у повному обсязі бюджетних коштів.
Ефективність бюджетної програми «Будівництво медичних установ та закладів» є середньою.
Нова бюджетна програма. Результативні показники продукту за 2020 рік: кількість виготовленої проектно-кошторисної документації – 5 одиниць, кількість об’єктів, в яких планується провести капітальний ремонт або реконструкцію – 2. Рівень освоєння бюджетних коштів становить 95,5% від запланованих. Середній показник ефективності по програмі за рахунок виконання планових показників.
Аналіз стану виконання результативних показників бюджетних програм у сфері охорона здоров’я за 2020 рік підтверджує те, що вони є ефективними. Середній результат оцінки програм – 210 балів.