20 березня відбувся міський семінар вчителів географії, який проходив у формі науково-практичної географічної експедиції зі спуском у шахту «Західно-Донбаська» ШУ «Тернівське».
Ініціатором проведення такого заходу стала Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9, яка співпрацює з ШУ «Тернівське» в пілотному проекті «Школа — шахта. Від профорієнтації — до професіоналізму». Педагогів гостинно зустріли господарі. Відбулося знайомство з роботою компанії ДТЕК, з шахтним виробництвом, з науковою-виробничою діяльністю підприємства. Експедиція географів розпочалася з екскурсії в музей Шахтарської слави, а потім географи пройшли інструктаж з техніки безпеки, ознайомилися з правилами користування саморятівником і, переодягнувшись у шахтарський спецодяг та отримавши відповідне обладнання, вчителі подолали спуск на горизонт 585 метрів.
Практична частина географічної експедиції проходила під землею. Педагоги мали можливість безпосередньо ознайомились з технологічними особливостями виробництва, поспілкуватись с шахтарями на їх робочому місці, задати питання технологам, інженерам.
Теоретичний блок також був не менш цікавим. В роботі круглого столу взяли участь кращі фахівці – професіонали шахтоуправління «Тернівське». Вчителі багато дізналися про розвиток західно-донбаського вугільного басейну та про роботу шахтоуправління «Тернівське». Головний технолог Едуард Вільгельмович Френцель розповів про використання новітніх технологій щодо вирішення проблеми подолання тектонічного порушення Богданівського скиду. Вчителі географії щиро аплодували досягненням гірників.
Підводячи підсумки географічної експедиції, вчителі були вдячні за гостинний прийом і надану корисну інформацію. Тепер на уроках географії вчителі міського методичного об‘єднання зможуть дати більш якісні знання та сформувати компетентності у дітей, володіючи не тільки теоретичним матеріалом, а й знанням технологічних особливостей гірничого виробництва.
Цей захід, безперечно, став інструментом популяризації престижності шахтарської праці та підвищення ефективності роботи закладів освіти Західного Донбасу.