Аналіз регуляторного впливу
до проекту рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради «Положення про конкурсний комітет з визначення операторів паркування і умови проведення конкурсу на надання права експлуатації і утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів на території міста Павлограда».
1. Проблема, яку передбачається розв’язати
Забезпечити належний благоустрій вулиць та доріг міста, збільшення пропускної спроможності проїжджої частини вулиць міста, підвищити безпеку дорожнього руху та дисципліну водіїв, впорядкування транспортних засобів на вулицях міста, посилення адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують правила паркування, підвищення культури паркування та дисципліни сплати збору за місця паркування транспортних засобів, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету.
2. Визначення цілей регулювання
Метою проведення конкурсу є розвиток конкуренції, обмеження монополізму на ринку послуг з паркування автотранспорту на території міста, вибір на конкурсних засадах оператора паркування, який спроможний забезпечити якісне утримання та експлуатацію майданчиків для паркування, екологічні та санітарні вимоги, безпеку дорожнього руху, розвиток системи платного паркування, підвищення дисципліни сплати збору за місця паркування, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету за рахунок збору за місця паркування транспортних засобів.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
Збереження існуючого стану. Альтернатива відкинута. Якщо не запровадити цей регуляторний акт у сфері паркування транспортних засобів, то це може призвести до зниження безпеки дорожнього руху, пропускної спроможності проїжджих частин на території міста, недоотримання надходжень до міського бюджету від збору за місця паркування транспортних засобів.
4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми, і відповідні заходи
Вказану вище проблему планується розв’язати шляхом проведення конкурсу.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
У разі прийняття регуляторного акта дозволить створити економічні умови для подальшого розвитку цієї галузі господарської діяльності, покращити естетичний вигляд та благоустрій території міста, збільшити надходження коштів до міського бюджету від збору за місця паркування. Позитивними факторами можуть бути збільшення обсягів послуг та поліпшення умов їх надання.
6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта
Запропонований проект не передбачає значних фінансових витрат від органів місцевого самоврядування та територіальної громади міста.
Очевидними є вигоди міської влади та територіальної громади, створити умови, які регулюють правові відносини щодо паркування транспортних засобів у місті Павлограді. Зокрема, створення належної конкуренції на ринку надання послуг з паркування транспортних засобів, можливість залучення приватного капіталу до створення та експлуатації майданчиків для паркування, збільшення надходжень до міського бюджету від збору за місця для паркування, підвищення якості надання послуг з паркування транспортних засобів, здійснення діяльності в прозорому нормативно-правовому полі, залучення додаткових коштів для підвищення ефективності господарської діяльності.
7. Обґрунтування терміну дії регуляторного акта
Рішення набирає чинності з дня опублікування його в засобах масової інформації відповідно до законодавства України. Термін його дії не обмежено.
8. Показники результативності регуляторного акта
Ефективність регуляторного акта буде оцінюватися за результатами відстеження динаміки надходжень збору за місця паркування транспортних засобів до міського бюджету, впровадження сучасних методів організації місць паркування.
Затвердження цього регуляторного акта надасть можливість органам місцевого самоврядування покращити благоустрій міста, збільшити надходження до бюджету, задовольнити підприємницький інтерес до цього виду господарської діяльності, сприяти вирішенню завдань із підвищення можливостей усіх суб’єктів господарювання в забезпеченні потреб у паркуванні, залучення інвестицій у його розвиток для досягнення сталих економічних умов.
Впровадження цього акта дозволить підвищити відповідальність суб’єктів господарювання — операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами, забезпечити захист естетичних потреб громадян. З метою створення сприятливих умов для громадян та суб’єктів господарювання будуть своєчасно вноситися відповідні зміни до цього рішення.
Для відстеження результативності цього регуляторного акта визначено наступні показники:
— збільшення кількості майданчиків для паркування та суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування;
— збільшення розміру надходжень до міського бюджету від збору за місця паркування транспортних засобів.
9. Відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання ним чинності. Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде проводитись один раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів повторного відстеження.
У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу результатів дії цього акту, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.
Зауваження та пропозиції приймаються впродовж місяця з дня опублікування за адресою:
Начальник відділу регуляторної політики, розвитку
споживчого ринку та підприємництва С.М. Кусочкіна