1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Пайова участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста визначається за діючим Положенням, яке розроблено згідно Закону України «Про планування і забудову територій» та затверджене рішенням Павлоградської міської ради від 12.12.2008 року №817-41/V «Про порядок залучення коштів замовників для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Павлограда»
У зв’язку з тим, що закон України «Про планування і забудову територій» втратив чинність на підставі Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», від 17.02.2011р., виникла необхідність привести діюче Положення у відповідність до вимог чинного законодавства.
Даний регуляторний акт встановлює порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Павлограда.
2. Цілі державного регулювання
Метою цього регуляторного акта є:
— Встановлення прозорого та чітко врегульованого порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів у розвитку інфраструктури міста Павлограда для фізичних та юридичних осіб у разі здійснення ними будівництва об’єктів містобудування на території міста;
— Забезпечення надходження коштів до міського бюджету для фінансування розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста;
— створення сприятливих конкурентних умов для фізичних та юридичних осіб у сфері містобудування.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей
Державне врегулювання залучення та розрахунку розміру пайової участі фізичних та юридичних осіб у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста впроваджується на підставі ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.
Положенням визначається порядок та вимоги залучення коштів у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Павлограда з врахуванням функціонального призначення об’єктів містобудування.
Дане Положення регулює організаційно-правові відносини, які пов’язані з оформленням договорів про пайову участь замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та встановлює порядок розрахунку розміру та сплати замовниками будівництва пайової участі у розвитку інфраструктури міста в грошовій формі.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту.
Прийняття зазначеного проекту регуляторного акта визначить організаційно-правові засади в укладенні договору про сплату пайового внеску замовником будівництва та виконавчим комітетом Павлоградської міської ради та визначить порядок розрахунку розміру коштів пайової участі.
Впровадження такого нормативно-правового акта є підставою для правового регулювання пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта
Впровадження цього регуляторного акта буде сприяти додатковим надходженням коштів до міського бюджету; стимулювати фізичних та юридичних осіб – замовників будівництва до раціонального та ефективного використання об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста; створювати рівні, чітко визначені умови для різних категорій суб’єктів господарювання.
Впровадження вимог такого регуляторного акта державними органами не потребує додаткових витрат з бюджету.
7. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту
Строк дії запропонованого регуляторного акту необмежений, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта.
Прогнозні показники результативності прийняття регуляторного акта не мають бути кількісними, а призводити до зниження фінансового навантаження на міський бюджет при створенні нових та реконструкції існуючих об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Павлограда
9. Визначення заходів за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта.
Базове відстеження результативності здійснюється відділом містобудування та архітектури після набрання чинності регуляторного акта, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності.
Повторне відстеження результативності здійснюється через рік з дня набрання чинності цього рішення.
Періодичні відстеження результативності цього рішення здійснюютьсяраз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності.
Начальник відділу містобудування та архітектури,
головний архітектор міста О.В.Сасик
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник міського голови А.О.Вершина