Розроблений на виконання та з дотриманням вимог статті 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.
Назва регуляторного акта: проект рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів»
Регуляторний орган: виконавчий комітет Павлоградської міської ради.
Розробник документа: управління комунального господарства та управління Павлоградської міської ради.
Відповідальна особа: Дейнеженко Юлія Сергіївна
Контактний телефон: 6-28-68.
1. Визначення проблеми.
Проблема, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання, полягає у регулюванні господарських відносин у сфері поводження з побутовими відходами та створенню конкурентного середовища на ринку надання житлово-комунальних послуг. Згідно з рішенням виконавчого комітету від 09.04.2010 р. № 327 виконавцем послуг з вивезення побутових відходів в місті Павлоград визначено ТОВ «Павлоградавтотранс», який є на сьогодні єдиним виконавцем послуг. В зв’язку з скрутним фінансовим становищем підприємства деякі селищ міста охоплені спеціалізованою технікою не в повній мірі, що призводить до створення несанкціонованих сміттєзвалищ.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. № 1173 затверджено Порядок проведення конкурсу з вивезення побутових відходів. Зазначені зміни на законодавчому рівні направлені на забезпечення в повній мірі реалізацію завдань та функцій державного регулювання між суб’єктами господарювання для здійснення діяльності у сфері поводження з побутовими відходами.
2. Визначення цілей місцевого самоврядування.
Основними цілями здійснення місцевого регулювання господарських відносин, які виникають в процесі надання населенню послуг з вивезення та утилізації побутових відходів є:
— ліквідація умов для створення стихійних звалищ;
— поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.
— визначення реальних обсягів утворення побутових відходів;
3. Альтернативні способи досягнення цiлей.
До альтернатив запропонованого механізму вирішення проблеми можливо віднести збереження існуючої на даний момент ситуації без змін, що може призвести до збільшення стихійних сміттєзвалищ, погіршення санітарно-епідеміологічного стану контейнерних майданчиків, послаблення контролю з боку влади у сфері відношень з побутовими відходами.
4. Механізми розв’язання проблеми.
Цей регуляторний акт забезпечить збалансованість інтересів споживачів та виконавців послуг з вивезення побутових відходів.
Прийняття рішення, здійсненне із додержанням вимог чинного законодавства, надасть можливість застосовувати нові підходи до надання послуг з вивезення побутових відходів.
Реалізація запропонованого механізму не вимагає від органів місцевого самоврядування великих витрат.
5. Сфери регуляторного впливу.
До сфер регуляторного впливу проекту рішення відносяться:
— виконавчий комітет Павлоградської міської ради;
— мешканці багатоквартирних будинків та приватного сектору, бюджетні організації та підприємства міста;
— суб`єкти господарювання та їх об`єднання.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта.
Впровадження та виконання даного рішення дозволить ліквідувати стихійні звалища, створити умови комфортного проживання мешканців міста, поліпшити санітарно-епідеміологічний стан у місті, а також надасть можливість стабілізувати роботу виконавців послуг у сфері поводження з побутовими відходами.
Аналіз вигод i витрат
Категорія суб’єктiв, на яких впливає документ | Вигоди | Витрати |
Органи влади | Вирішення питання безперебійного i якісного виконання послуг з санітарної очистки міста. | Витрати пов’язані з оприлюдненням та адмініструванням регуляторного акту |
Населення | Забезпечення належного рівня по санітарній очистці міста, підвищення якості обслуговування житлових будинків, створення умов для їх комфортного проживання. | Витрати на оплату послуг з вивезення та знешкодження побутових вiдходiв. |
Суб’єкти господарювання | Стабiлiзацiя роботи та збільшення доходів спеціалізованих підприємств – виконавців послуг з вивезення побутових відходів, дотримання графiкiв обслуговування споживачiв, виконання замовлень у повному обсязi.
Зменшення скарг та звернень споживачiв. |
Витрати на придбання та встановлення контейнерів. |
7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акта.
Термін дії запропонованого регуляторного акта необмежений за умови відсутності внесення принципових змін у нормативно-правові акти, якими регулюється питання надання послуг з вивезення побутових відходів.
8. Показники результативності регуляторного акта.
Виходячи із цілей державного регулювання для відстеження результативності регуляторного акту обрано такі показники:
9. Заходи відстеження результативності акта.
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися управлінням комунального господарства та будівництва за допомогою аналізу статистичних даних після набрання чинності регуляторного акту.
Повторне відстеження планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторного акту, за результатами якого можна здійснювати порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом внесення відповідних змін.
Періодичні відстеження результативності дії регуляторного акта планується здійснювати один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Начальник управління
комунального господарства
та будівництва
Павлоградської міської ради В.В.Разводов