Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

щодо проекту рішення Павлоградської міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Павлограді»

Сентябрь 26th, 2012 Аналіз рег. впливу Вывести на печать

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
щодо проекту рішення Павлоградської міської ради ««Про затвердження Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у
м. Павлограді»»

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання

На теперішній час у місті склалася дуже не проста ситуація з питання утримання домашніх тварин, а саме: не ведеться у повному обсязі облік та реєстрація домашніх тварин, не достатньо контролюється правильність їх утримання, розмноження, своєчасність проведення вакцинації та стерилізації, що у подальшому призводить до збільшення популяції безпритульних тварин, які становлять підвищену небезпеку для життя та здоров’я мешканців міста, погіршує санітарно-епідеміологічний стан міста. Тому у даній ситуації необхідне державне втручання з метою встановлення чітких правил і вимог до власників домашніх тварин.
2. Визначення цілей регулювання
Врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми та іншими тваринами, забезпечення відповідного санітарного, екологічного та епізоотичного стану території міста, забезпечення безпеки життя людей, укріплення моральності й гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі внаслідок жорстокого поводження з ними.
Цілі державного врегулювання:
— забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про благоустрій населених пунктів», «Про ветеринарну медицину»;
— посилення відповідальності власників тварин за їх утримання;
— врегулювання відносин, що виникають у зв’язку з наявністю тварин у місті;
— врегулювання відносин між органами виконавчої влади, ветеринарними службами, санітарно-епідеміологічною станцією та органами місцевого самоврядування та власниками тварин;
— забезпечення безпеки життя мешканців міста;
— встановлення належного контролю за утриманням тварин.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей
Досягнення регуляторних цілей передбачається шляхом прийняття рішення Павлоградської міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Павлограді».
Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства, після опублікування в засобах масової інформації, отримання пропозицій і зауважень підлягає затвердженню міською радою.
З питань, які вирішуються даним регуляторним актом, розглядаються 2 альтернативні варіанти.

Альтернатива 1
Збереження існуючого на сьогоднішній день стану в сфері поводження з тваринами в місті Павлограді, тобто регулювання відносин у даній сфері на підставі чинного Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Ця альтернатива є неприйнятною насамперед через те, що немає детального опису проведення реєстрації, не визначені особливості утримання не визначений орган, який проводить реєстрацію домашніх тварин та тварин, які належать юридичним особам, що не дає змоги в разі втрати тварини знайти її власника та повернути тварину, а це в свою чергу веде до збільшення чисельності безпритульних тварин.
Альтернатива 2.
Прийняття рішення міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Павлограді», враховує захист тварин під час продажу; деталізує механізм реєстрації тварин, запобігає збільшенню безпритульних тварин на вулицях міста, забезпечує відповідний санітарний, екологічний та епізоотичний стан території міста, забезпечення безпеки життя людей, укріплення моральності й гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі внаслідок жорстокого поводження з ними
Оцінюючи альтернативи, перевага віддана останній, оскільки в цьому випадку досягти мети можливо в стислий термін, з врахуванням особливостей роботи міської ради та її виконавчих органів, та ситуації, яка склалася у сфері поводження з тваринами у місті Павлоград.

4. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Для досягнення поставлених цілей пропонується застосувати наступні механізми та заходи, а саме:
— проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців міста вимог та рекомендацій щодо належного утримання домашніх та інших тварин;
— проведення обліку, реєстрації та вакцинації домашніх тварин, що сприятиме встановленню дійсної кількості та забезпечити здоровий стан домашніх тварин;
— реєстрація та щеплення домашніх тварин, що сприятиме встановленню дійсної кількості домашніх тварин та створенню безпечних умов для життєдіяльності мешканців;
— здійснення контролю за дотриманням власниками тварин нормативно-правових актів у цій сфері;
— притягнення винних осіб до відповідальності за порушення «Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Павлограді».

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта

Можливість досягнення цілей регуляторного акта забезпечується у разі сумлінного виконання власниками домашніх та інших тварин його вимог.
Прийняття цього регуляторного акта дозволить удосконалити правове підґрунтя функціонування системи контролю у сфері утримання та поводження з домашніми тваринами у м. Павлограді, сприятиме формуванню гуманного ставлення до тварин, забезпеченню безпеки громадян, свідомому ставленню громадян до існуючих проблем у сфері утримання домашніх та інших тварин, покращанню санітарно-епідемічного стану міста.
Найбільш значний вплив зовнішніх факторів на дію вищезазначеного акта можливий при виникненні змін у чинному законодавстві. В цьому випадку може мати місце невідповідність положень регуляторного акта нормам, що встановлюються нормативно-правовим актом вищої юридичної сили. Зазначена обставина негативно вплине на виконання вимог акта, проте може бути подолана шляхом внесення відповідних корегувань до нього.
Враховуючи вищевикладене, впровадження та виконання вимог акта органами державної влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами підприємницької діяльності передбачається ефективним та відповідає ресурсам, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги.

6. Обґрунтування щодо вигод та витрат , які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта

Сфера впливу регуляторного акта

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Дотримання  на території
м. Павлограда вимог діючого Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», підвищення позитивного іміджу влади, створення умов для контролю за популяцією безпритульних тварин на території міста

Відсутні

Суб’єкти господарювання

Врегулювання відносин щодо утримання   тварин.

Оплата послуг із щеплення   та реєстрації домашніх тварин

Територіальна громада міста

Підсилення гуманності та моральності в суспільстві, зменшення кількості безпритульних тварин на вулицях міста, що створює умови для безпечного проживання на території міста

Оплата послуг з щеплення та реєстрації домашніх тварин

Не всі вигоди, яки виникають внаслідок дії цього регуляторного акту, можуть бути визначені кількісно. Серед них є такі, які не можливо визначити кількісно, але вони найголовніші це – створення безпечних умов для здоров’я, життя та діяльності мешканців міста, покращення санітарно-епідеміологічного та епізоотичного стану міста, виховання гуманного ставлення до тварин.
Таким чином вигоди, отримані внаслідок дії запропонованого регуляторного акту виправдовують ці витрати.

7. Строк дії регуляторного акта

Даний проект рішення Павлоградської міської ради «Про затвердження
м. Павлограді» є загальнообов’язковим до застосування на території міста.
Термін дії запропонованого акта визначається на довгостроковий період. У разі потреби до регуляторного акту будуть вноситися зміни.

8. Показники результативності регуляторного акта

З метою відстеження результативності дії цього регуляторного акта визначено наступний показник результативності — кількість:
— кількість випадків притягнення до адміністративної відповідальності за порушення цих Правил.
— зареєстрованих тварин;
— щеплених тварин;
— випадків укусів тваринами людей.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття

Результативність регуляторного акта буде відстежуватися один раз на півріччя управлінням комунального господарства та будівництва міськради спільно з управлінням ветеринарної медицини, міською санепідемстанцією шляхом визначення кількості зареєстрованих, щеплених тварин, випадків укусів тваринами людей.
Метод проведення відстеження результативності — статистичний
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися протягом 3-х місяців після набрання чинності регуляторного акта.
Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акта. За результатами буде можливо порівняти показники базового та повторного відстежень.
Періодичне відстеження планується проводити один раз на три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності з метою дотримання чинного законодавства та нормативно-правових актів.

Аналіз підготував
заступник начальника управління
комунального господарства та будівництва Ю.С. Дейнеженко

Погоджено:
Перший заступник міського голови А.О. Вершина

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Центральна дитяча бібліотека стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі
  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про надання матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про надання матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 12.06.2024 №781/0/3-24 «Про утворення груп оповіщення на території Павлоградської міської територіальної громади»
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 12.06.2024 №781/0/3-24 «Про утворення груп оповіщення на території Павлоградської міської територіальної громади»