Інформація
про стан утримання, виховання, навчання та розвитку дітей-сиріт та
дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в
сім’ях опікунів та піклувальників в м. Павлограді за 2013 рік
Щорічно служба у справах дітей підводить підсумки роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.
На початку січня місяця, спеціалісти служби у справах дітей вивчили велику кількість документів, які надійшли від закладів освіти, медицини, правоохоронних органів та соціальних служб міста про те, як жили підопічні діти в 2013 році.
Зроблений аналіз, вивчена і підготовлена статистика про цих дітей.
На сьогоднішній день в сім’ях опікунів та піклувальників проживає 311 дітей, з них 75 сиріт та 236 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Це діти віком від:
— 0 до 3-х років — 11чол.
— 3 до 6 років — 62 чол.
— 6 до 15 років — 185 чол.
— 15 до 18 років — 53 чол.
Із числа дітей, які перебувають під опікою та піклуванням:
— 247 дитини навчаються в школах і отримують середню освіту ,
— 26 дітей відвідують дитячі дошкільні установи та охоплені дошкільною
освітою ,
— 30 підлітків обучаються в училищах , технікумах і здобувають обрану
професію ,
— 8 дітей неорганізовані, всі діти відвідують позашкільні установи і відвідують
додаткові заняття з підготовки до школи .
Цим дітям встановлено правовий статус. Дані на дітей внесені до республіканського банку даних «Діти» .
На дітей складені індивідуальні плани соціального захисту, які затверджені на засіданні комісії по захисту прав дитини.
Всі діти реалізували своє право на сімейне виховання.
95 % дітей перебувають під опікою і піклуванням у родичів. Більшість з них — це дідусі та бабусі.
Обов’язки, покладені на них, включають в себе безліч завдань і велику відповідальність.
Протягом року опікуни та піклувальники виховували, навчали, турбувалися про здоров’я дітей, створювали для них належні житлово-побутові умови для проживання та їх розвитку.
Підлітків готували до вибору майбутньої професії, до самостійного життя та прививали їм навички до самообслуговування.
Узагальнений аналіз щодо утримання, виховання , навчання та розвитку дітей, які проживають в цих сім’ях, говорить про те, що більшість опікунів і піклувальників належно виконували свої обов’язки.
В місті за кожною дитиною даної категорії призначені відповідальні особи, які здійснюють контроль за станом здоров’я, отриманням освіти, вихованням, проживанням та матеріальним забезпеченням.
Згідно інформацій КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда», КЗ «СМСЧ № 7», КЗ «СМСЧ № 15» відповідальними за здійснення нагляду за станом здоров’я дітей та надання їм первинної медичної допомоги призначені лікарі-педіатри.
За даними дільничних лікарів — педіатрів та висновків про стан здоров’я 292 підопічні дитини здорові.
19 дітей перебувають на «Д» обліку, із них 11 дітей-інвалідів.
Діти двічі на рік діти обстежені вузькими фахівцями. Привиті згідно віку.
Опікуни та піклувальники підтримують тісний зв’язок з лікарями-педіатрами, виконують всі рекомендації лікарів. Ці діти отримали санаторне-курортне лікування.
В 2013 році всі підопічні діти були оздоровлені в морських таборах. Діти відпочивали МДЦ “Артек”, УДЦ “Молода гвардія», “Перлина Придніпров’я”.
За інформаціями закладів освіти міста всі діти отримували дошкільну, загальну середню та позашкільну освіту.
З дітьми працювали шкільні психологи та соціальні педагоги.
На початку 2013-2014 навчального року діти отримали шкільну та спортивну форму, шкільне приладдя. Вони забезпечені одягом, взуттям відповідно до сезону та потреб, предметами особистої гігієни. Діти безкоштовно харчувалися.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримали єдині квитки, які дають право на безкоштовне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безкоштовний проїзд.
Для дітей були організовані різноманітні дитячі свята, де вони отримали цінні подарунки та солодощі.
Опікуни та піклувальники підтримували тісний зв’язок з класними керівниками, вихователями з питань навчання, поведінки, розвитку дітей та відвідували батьківські збори.
36 випускників із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування отримали одноразову матеріальну допомогу, кожен у розмірі 1042,5 гривень.
37 дітей по досягненню 18-річного віку отримали разову матеріальну
допомога..
36 випускників шкіл на пільгових умовах поступили і навчаються у вищих навчальних закладах. Їм виплачується підвищена стипендія.
По закінченню навчання такі діти отримали матеріальну допомогу на соціальні потреби. Діти забезпечені кімнатами в гуртожитках.
Відповідно до інформації управління праці та соціального захисту населення опікуни та піклувальники в 2013 році своєчасно отримували державну допомогу на утримання підопічних дітей. Матеріально діти були забезпечені.
На їх утримання держава постійно збільшувала розмір матеріальної допомоги .
В 2013 році на кожну дитину під опікою і піклуванням виплачувалася державна допомога від 2 064 до 2 572 тис. гривень, в залежності від віку дітей.
В минулому році збільшилася на 25 % допомога на утримання інвалідів з числа дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. І сьогодні вона становить 2 838 грн. (для дітей до 6 років) та 3 314 грн. (для дітей від 6 до 18 років).
10 сім’ям опікунів та піклувальників, де виховується більше 3-х дітей надана 50 % знижка по оплаті за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, придбання вугілля та скрапленого газу.
Вперше в 2013 році опікуни та піклувальники почали усиновлювати підопічних дітей віком від 10 до 17 років. Держава таким усиновителям виплатила одноразову допомогу в розмірі 30 960 гривень.
Опікуни та піклувальники надали до служби у справах дітей звіти про використання коштів в 2013 році в установленій формі. Кошти витрачені на утримання дітей.
Однією з найважливіших завдань, яке стоїть перед опікунами — це захист житлових прав дітей.
На початку 2013 року служба у справах дітей отримала на кожну дитину від Державної реєстраційної служби Павлоградського міськрайонного управління юстиції нові інформаційні довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно, яке мають діти.
На підставі отриманих довідок служба у справах дітей створила житловий реєстр на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
За його даними :
— 76 дитини мають власне житло;
— 235 дитини мають право на користування житлом.
Над власним майном 76 дітей рішенням виконкому призначена опіка. Дане житло передано опікунам на збереження.
За 235 дітьми, які мають реєстрацію за місцем проживання рішенням виконкому закріплено право на користуванням цим житлом до їх повноліття.
Опікуни та піклувальники належним зберігали і утримували житло дітей. Вони приватизувати житло на ім’я дітей, оформляти право власності на дітей і своєчасно вступати в спадщину на майно, після смерті їх батьків.
Опікуни оплачували комунальні послуги, ремонтувати житло і підтримувати його в належному санітарному стані. При необхідності оформляти субсидії та договори реструктуризації на наявні борги.
Відповідно до вимог ст. 46 Житлового кодексу України, ст.25 Закону України “Про охорону дитинства” 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують поліпшення житлових умов, перебувають на квартирному обліку для надання їм в позачерговому порядку житла. В 2013 році 7 дітей взяті на квартирний облік .
В місті рішенням сесії міської ради затверджена міська програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки.
Згідно даної програми з бюджету міста передбачені кошти на ремонт соціального гуртожитку по вул. Промислова, 9/2 для дітей та осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, придбання квартир тощо.
В минулому році придбана однокімнатна квартира для особи-сироти. В 2014 році планується придбання ще однієї квартири.
Відповідно до вимог Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальними, лікувальними закладами та правоохоронними органами здійснювали постійний контроль за умовами виховання і проживання дітей в сім’ях опікунів та піклувальників.
Згідно затвердженого графіку дані сім’ї відвідувались за місцем проживання з метою обстеження житлово-побутових умов проживання дітей та збереження їх майна, про що були складені акти.
За даними інформації Павлоградського МВ ГУМВС відповідальними працівниками міліції сім’ї опікунів та піклувальників систематично відвідувались за місцем проживання. Проявів асоціальної поведінки з їх боку не встановлено.
До адміністративної та кримінальної відповідальності опікуни та піклувальники не притягувались. Скарг до відділу міліції відносно них не поступали.
Служба у справах дітей підтримувала тісний зв’язок з опікунами, піклувальниками. З метою надання практичної і правової допомоги службою у справах дітей виготовлено та роздано пам’ятки для опікунів та піклувальників.
Для покращення захисту прав дітей, підвищення відповідальності за життя та здоров’я підопічних дітей служба у справах дітей разом з відділом освіти організувала та провела 3 семінари-практикуми для опікунів та піклувальників за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів освіти, охорони здоров’я, пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту, управління юстиції, правоохоронних органів.
За результатами проведення семінарів прийняті резолюції, які є обов’язковими для виконання опікунами, піклувальниками та відповідальних в роботі з даною категорією дітей.
Згідно вимог чинного законодавства всі діти, які перебувають під опікою та піклуванням користуються пільгами.
Протягом року для дітей були організовані і проведені дитячі свята, культурно-спортивні, розважальні заходи. Діти отримували солодощі, подарунки, призи.
Багато дітей радували місто успіхами в навчанні, спорті, своїми творчими талантами і досягненнями.
Начальник служби В.Г.Стрига