Субсидія доступна кожному
З метою соціального захисту малозабезпечених верств населення Урядом розроблена і впроваджена програма житлових субсидій, у функцію якої входять підтримка малозабезпечених сімей при оплаті комунальних послуг шляхом призначення їм житлових субсидій. Програмою субсидій стабільно користуються багато сімей протягом 19 років, відчувши на собі значну підтримку і соціальний захист з боку держави.
Розмір субсидії — це різниця між нарахованими комунальними платежами (з урахуванням пільг) і можливістю оплати. Для працюючих громадян самостійною можливістю плати за житло вважається 15% від доходу сім’ї, для сімей, де є пенсіонери, інваліди і діти до 18 років, — 10%. Також право на 10% оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, що складаються з працездатних громадян, якщо доход з розрахунку на одного члена сім’ї не перевищує розмір прожиткового мінімуму.
З 1 грудня 2013 року прожитковий мінімум для визначення доходу при призначенні субсидії складає 1176 грн.
Для оформлення житлової субсидії громадяни надають в Управління праці та соціального захисту населення мінімальний пакет документів. При зверненні заявник згідно паспорта заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан сім’ї, працюючі надають довідку про доходи. Інші документи (довідка про отримання пенсій непрацюючих членів сім’ї, довідка з «Єдиного вікна», ) комплектуються фахівцями без участі громадян. Звертаємо увагу на те, що субсидії призначаються на опалювальний (жовтень-квітень) та неопалювальний (травень-вересень) сезон.
При розрахунку субсидії враховуються доходи усіх членів сім’ї, які зареєстровані разом за адресою, за попередні шість місяців, передуючих місяцю звернення. У сукупний доход сім’ї включаються усі види грошових та натуральних доходів, які носять систематичний характер виплат і підлягають оподаткуванню. Це нарахована заробітна плата, усі види соціальних виплат, пенсії, стипендії, регресні та компенсаційні виплати, доходи від підприємницької діяльності, аліменти, доходи від земельного паю та ін. Громадяни несуть персональну відповідальність за надання документів зі свідомо неправдивими відомостями, невірною або неповною інформацією про доходи. До винних в зайвому нарахуванні субсидії приймаються заходи, передбачені законодавством.
Для надання права на отримання субсидій за винятком, при виконкомі працює комісія зі спірних питань. Засідання комісії проводяться в міру необхідності.
У 2013 році позитивно розглянуто 700 звернень. Це питання, що вимагають індивідуального розгляду. Рішення по кожному випадку приймаються членами комісії колегіально.
У опалювальному періоді 2013-2014 р.р. вже скористалися правом отримання субсидії на відшкодування витрат при оплаті житлово-комунальних послуг 5700 сімей. Середній розмір субсидії на одну сім’ю складає 285 грн. щомісячно. Вперше за державною допомогою в опалювальний період 2013-2014 р.р. звернулося 315 сімей.
Кожна сім’я має право скористатися державною підтримкою при оплаті за житло шляхом оформлення житлових субсидій.
Шановні громадяни міста! Заощаджуйте гроші для новорічних та різдвяних свят — підрахуйте свій сімейний доход і звертайтеся за субсидією!
З метою перевірки свого права на отримання субсидії просимо звертатися в Управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Павлоград, вул. К.Маркса, 47 кабінет №4, тел. 6-28-57.
Міська влада опікується проблемами малозабезпечених громадян міста, призначення субсидій знаходиться завжди на котролі.
Начальник управління Л.В. Бобровницька