Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Про хід виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки”

Декабрь 1st, 2015 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

_____________20___р. м.Павлоград №_________

Про хід виконання “Міської програми
розвитку культури та збереження об’єктів
культурної спадщини м. Павлограда
на 2015-2020 роки”

Згідно із ч. 1 ст. 40, ст. 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою виконання Законів України “Про культуру”, “Про бібліотеки та бібліотечну справу”, “Про музеї та музейну справу”, “Про театри та театральну справу”, “Про позашкільну освіту”, “Про освіту”, “Про охорону культурної спадщини”, заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради “Про хід виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки” у 2015 році, виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що у місті Павлоград проводиться робота по удосконаленню діяльності закладів культури, підтримці аматорів народної творчості, розвитку творчих здібностей юних мешканців міста, зміцненню мистецько-театральних традицій, проведенню культурно-мистецьких заходів, залученню інвесторів до спільної діяльності у галузі культури, а також забезпечується належний рівень збереження, охорони та впорядкування об’єктів культурної спадщини, розташованих на території м. Павлограда: пам’яток історії, монументального мистецтва, архітектури та архіології.

На заходи, які проводилися у 2015 році, відповідно до завдань Програми в межах бюджетного фінансування виділені кошти в сумі 217,6 тис.грн. (у 2014 році — 107,7 тис.грн.). Фінансування галузі культури на 2015 рік складає 15915,3 тис.грн. В порівняні з 2014 роком фінансування галузі збільшилось на 23%, а саме на 3064,2 тис.грн. На проведення капітальних ремонтів використано 1331,6 тис.грн.
За звітний період закладами культури було надано платних послуг на 800,6 тис. грн. (в 2014 році – 772,0 тис. грн..). З метою підтримки матеріально-технічної бази закладів культури за 9 місяців 2015 року за рахунок міського бюджету використано кошти в сумі 340,5 тис. грн.

Програма розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки визначає перспективи галузі культури міста, спрямована на збереження існуючої базової мережі закладів культури, а саме:
3 дитячих музичних шкіл, Павлоградського історико-краєзнавчого музею, Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є.Захави, Міського культурно-дозвільницького центру, який об’єднує 5 будинків культури, Павлоградської міської централізованої бібліотечної системи, яка включає — 2 міських бібліотеки та 5 філій.

Дана Програма сприяє становленню талановитої мистецької молоді, підтримка професійної творчої діяльності, а також збереженню національної культурної спадщини, реалізації освітніх, культурно-мистецьких заходів для дітей та молоді, аматорських колективів м. Павлограда.
Значна увага приділяється естетичному вихованню дітей та юнацтва. Дитячі музичні школи є державними позашкільними навчальними закладами освіти в галузі культури, які здійснюють естетичне виховання. У трьох дитячих музичних школах м. Павлограда на 01.09.2015 року навчається 880 вихованців, з них 117 дітей пільгових категорій. За підсумками 2014-2015 навчального року творчі колективи та окремі виконавці дитячих музичних шкіл стали призерами та переможцями 24 фестивалів-конкурсів різного рівня.

В КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” працюють 23 клубні формування та 16 любительських об’єднань, з них для дітей — 17, загальна чисельність учасників клубних формувань — 1382 чоловіка. Серед колективів “Міського культурно-дозвільницького центру” 5 “народних” та 8 “зразкових”.

В рамках реалізації Програми велика увага приділяється роботі бібліотечної системи та поповненню книжкового фонду. У 2015 році придбано книг на суму 16192,00 грн (251 екз)., у 2014 році ці суми склали 10000,00 грн – на книги (185 екз), на періодичні видання — 24949,20 грн. Бібліотечні фонди поповнились на суму 31055,00 грн.(1007 екз.) завдяки читачам. Проте, все одно залишається проблема поповнення фондів згідно з читацьким попитом та відсутності автоматизованої бібліотечної інформаційної системи — “УФД/Бібліотека”, яка дасть змогу, не виходячи з дому, користуватись книжковим фондом бібліотек міста не тільки читачам бібліотек, але й всім пересічним громадянам міста.

Згідно з проектом «Реконструкції приміщень театру та виконання прибудови до нього з метою влаштування приміщень гримерних, репетиційної зали, туалету, душової та буфету по вул. Харківській, 65у м. Павлограді» у 2014 році розпочаті ремонтні роботи в театрі, протягом 2015 року продовжувалися роботи з реконструкції на суму 662,8 тис.грн

За 2015 рік всіма формами роботи Павлоградським історико-краєзнавчим музеєм було обслуговано 50200 чол. Проведено 606 екскурсії. У фонди музею надійшло 450 експонатів основного фонду, загальна кількість предметів основного фонду складає 49065 одиниць та 9 науково — допоміжного (зараз 3621 од.), всього — 52686 од.

Успішними кроками розвитку культури м. Павлограда стали перемоги закладів культури в конкурсах проектів, грантах, які підтримують та сприяють розвитку культурно-освітньої діяльності, а саме: молодіжна команда Міського культурно-дозвільницького центру вдруге здобула перемогу в конкурсі міні-проектів “Місто своїми руками” з проектом “Центр молодіжного спілкування «Позитивний Павлоград» (оновлення центру). Павлоградська міська ЦБС активно брала участь у конкурсних проектах програми «Бібліоміст», спрямованих на підвищення професійної компетенції працівників бібліотек та створення нових послуг для громади.

Проблемними залишаються питання проведення капітальних ремонтів приміщень закладів культури, придбання та оновлення костюмів, музичних інструментів, комп’ютерної техніки, науково-методичної літератури, меблів тощо. Гострим залишається питання виконання заходів з протипожежної безпеки.
Сьогодення потребує і вдосконалення та нового підходу до надання культурно-освітніх послуг. Потрібно відзначити недостатній рівень роботи із залучення коштів інвесторів для вирішення проблем закладів. Павлоградський історико-краєзнавчий музей спільно з відділом освіти недостатньо проводить роботу із залучення учнів загальноосвітніх шкіл та організацій, підприємств міста до відвідання музею. В дитячих музичних школах №1, №2, №3 проводиться недостатня робота з вдосконалення навчально-методичної роботи педагогів. А саме, організація та проведення семінарів, майстер-класів педагогічної майстерності, творчих конкурсів та звітів педагогів.

Однією з головних цілей Програми є забезпечення належної реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини, посилення пам’яткоохоронної діяльності в місті, створення відповідних умов для збереження об’єктів культурної спадщини, пам’ятників історії та архітектури місцевого значення. Сприяння становленню Павлограда не тільки, як міста соціально-економічного розвитку, а й як культурно-духовного, історичного центру, привабливого для туризму, виховуючого своїх юних земляків на кращих традиціях історії краю.
Протягом 2015 року проводилася плідна робота щодо забезпечення належного рівня збереження, охорони та впорядкування об’єктів культурної спадщини м. Павлограда.
Станом на 1 грудня 2015 року у м. Павлограді налічується 51 об’єкт культурної спадщини, з яких 39 об’єктів обліковані під охоронними номерами та знаходяться на державному обліку. З них за видами:
історичні — 26 пам’яток (72 — разом з внутрішньокомплексними),
монументального мистецтва — 1 пам’ятка,
архітектури — 11 пам’яток ,
археологічні — 2 пам’ятки (7 — разом з внутрішньокомплексними).

Протягом 2015 року були здійснені наступні заходи зі збереження об’єктів культурної спадщини:
міською комісією з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда щокварталу проводилися засідання з вирішення поточних питань з пам’яткоохоронної роботи. Міською комісією здійснено 9 об’їздів пам’ятників історії, монументального мистецтва, братських кладовищ та пам’яток археології; проведено 5 нарад та надано відповідні доручення управлінням та відділам міської ради, комунальним службам щодо пам’яткоохоронних заходів та впорядкування пам’ятників, визначено пріоритетні завдання для подальшої роботи зі збереження та утримання об’єктів культурної спадщини м. Павлограда;
комунальними підприємствами “Затишне місто” та “Спеціалізована агенція “Ритуал” проведено поточні ремонти та роботи з благоустрою територій пам’ятників історії, монументального мистецтва, братських кладовищ, поховань;
визначено балансову належність на 26 пам’яток історії та монументального мистецтва, грошову вартість 16 пам’яток (КП “Затишне місто”);
укладено 1 охоронний договір з ВАТ “Павлоградконоплепром” на пам’ятку археології — курган №7511;
станом на 01.12.2015року укладені наступні охоронні договори на пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення: будівля “Центр поштового зв’язку” (№ 170); “Прибутковий будинок з крамницею та гімназійна церква” (№171); “Павлоградський театр ім. Б.Є. Захави” (№178).

На 2015 рік міським бюджетом були передбачені кошті на утримання малих архітектурних форм в сумі 329,0 тис. грн., освоєно – 229,2 тис. грн.
При формуванні міського бюджету на 2016 рік планується передбачити кошти на утримання малих архітектурних форм в сумі 306,0 тис. грн.

Залишаються проблемними і невирішеними питання щодо роботи зі збереження об’єктів культурної спадщини:
 щодо укладення 4 охоронних договорів на пам’ятки історії: 2 — приватна власність, 1 — Павлоградський механічний завод, 1- балансоутримувача не визначено. Не укладено охоронні договори на 8 пам’яток архітектури місцевого значення;
 не визначено балансоутримувача пам’ятки історії №11485-Дп “Група могил радянських воїнів: 2 братські могили”;
 не визначено грошову оцінку на 11 пам’яток історії.

З огляду на вищевикладене, з метою ефективного виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки” виконавчий комітет Павлоградської міської ради

ВИРІШИВ :

1. Вважати стан виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки” задовільним.

2. В.о.начальника відділу культури Павлоградської міської ради Шкатулі О.В.
1) забезпечити виконання заходів Програми протягом 2015-2016 років;

2) продовжити роботу по втіленню нових сучасних форм, проектів у сфері культури, роботі закладів культури, зміцненню їх матеріально-технічної бази;

3) залучати до спільної діяльності та фінансування заходів Програми соціальних партнерів та інвесторів;

4) активізувати роботу щодо участі закладів культури, творчих формувань у проектах, грантах, які підтримують та сприяють розвитку культурно-освітньої діяльності;
термін виконання: протягом 2016 року

5) здійснювати заходи з енергозбереження в закладах культури: встановлення пеллетного котла опалення в БК “Шахтобудівників”, продовження капітального ремонту даху КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр”, проведення капітального ремонту даху Павлоградського історико-краєзнавчого музею;
термін виконання: до 01.09.2016 року

6) активізувати участь у проектах в рамках програми “Українська платформа інтеркультурних міст”;
термін виконання: постійно

7) сприяти поповненню книжкового фонду бібліотечних закладів;
термін виконання: постійно

3. В.о.начальника відділу культури Шкатулі О.В., директорам: КБУ “Міський культурно-дозвільницький центр” Могильному М.І., КЗ “Павлоградська міська централізована бібліотечна система” Бондаренко Л.М., КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” ВедмідьТ.І., Павлоградського драматичного театру ім. Б.Є. Захави Реві А.А., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №1” Осінній В.І., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №2” Філатовій Л.В., КЗ “ПСМНЗ «Дитяча музична школа №3” ТаранцюА.І. розвивати платні послуги в межах існуючих закладів.
термін виконання: протягом 2016 року

4. Директору КЗ “Павлоградська централізована бібліотечна система” Бондаренко Л.М.:

1) продовжувати впровадження заходів щодо втілення нових сучасних форм обслуговування читачів у бібліотечних закладах міста в напрямку — Бібліотека — головний інформаційний та культурно-просвітницький центр для громади міста;

2) продовжувати участь Павлоградської міської централізованої бібліотечної системи у грантових програмах.
термін виконання: протягом 2016 року

5. Директору КЗ “Павлоградський історико-краєзнавчий музей” Ведмідь Т.І.:

1) продовжити роботу по залученню підприємств та організацій міста до відвідування музею, організації виїзних екскурсій згідно з туристичними маршрутами;

2) активізувати роботу спільно з відділом освіти (Дем’яненко І.В.) по залученню учнів загальноосвітніх шкіл до відвідування музею.
термін виконання: протягом 2016 року

6. В.о.начальника відділу культури Шкатулі О.В., директорам: КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 1” Осінній В.І., КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 2” Філатовій Л.В., КЗ “ПСМНЗ “Дитяча музична школа № 3” Таранцю А.І. активізувати роботу з проведення міських профільних семінарів з музично-естетичного виховання, майстер-класів, конкурсів педагогічної майстерності.
термін виконання: протягом 2016 року

7. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В. під час формування міського бюджету на 2016 рік врахувати:
1) за поданням відділу культури потребу в асигнуваннях на виконання “Міської програми розвитку культури та збереження об’єктів культурної спадщини м. Павлограда на 2015-2020 роки”;
2) за поданням управління комунального господарства та будівництва (Дейнеженко) фінансування заходів на утримання пам’ятників історії та монументального мистецтва.

8. КП “Затишне місто” (Пріян), КП “Спеціалізована агенція “Ритуал”:
1) скласти графік проведення протягом 2016 року поточних ремонтів пам’ятників історії та монументального мистецтва.
Термін: до 01 квітня 2016 року

2) здійснити заходи з благоустрою та ремонту пам’ятників історії, братських кладовищ.
Термін: квітень, вересень 2016 року

9. КП “Спеціалізована агенція “Ритуал” завершити роботу щодо визначення грошової оцінки на 10 пам’яток історії.

Термін: березень 2016 року

10. Відділу культури (Шкатула) здійснити заходи щодо оновлення укладених охоронних договорів з балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини.
Термін: травень 2016 року

11. Відділу містобудування та архітектури (Бондаренко), відділу земельно-ринкових відносин (Орист), відділу Держгеокадастру в м. Павлограді (Саввіна) здійснити заходи щодо включення земельної ділянки, на якій розташована пам’ятка історії періоду Великої Вітчизняної війни “Група могил радянських воїнів” — (№11485-Дп), до земель міської ради.
Термін: протягом 2016 року

12. Відділу містобудування та архітектури (Бондаренко):
1) укласти охоронні договори з балансоутримувачами пам’ятників архітектури.
Термін: протягом 2016 року

2) здійснити заходи за встановлення охоронних дошок на пам’ятках архітектури.
Термін: протягом 2016 року

11. Балансоутримувачам та власникам пам’ятників історії, монументального мистецтва та архітектури забезпечити утримання об’єктів у належному стані.
Термін: постійно

12. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому від 26.03.2014 року № 182 “Про стан збереження пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда”.

13. Координацію роботи по виконанню даного рішення покласти на відділ культури Павлоградської міської ради (Шкатула), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.

Міський голова                                А.О.Вершина

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження