ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
_____________20___р. м. Павлоград №_________
Про стан медичної
допомоги дитячому
населенню м. Павлограда
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про охорону материнства», «Основи законодавства про охорону здоров’я в Україні», міської програми «Здоров’я павлоградців на 2012-2015 роки», прийнятої рішенням сесії Павлоградської міської ради від 29.12.2011 №402-18/VI, заслухавши доповідь начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Герасименко О.О., виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться певна робота по організації охорони здоров’я дитячого населення. При Павлоградському виконкомі діє координаційна рада з питань охорони материнства та дитинства під головуванням заступника міського голови на якій обговорюються та вирішуються проблемні питання сьогодення.
На 01.07.2015р. дитяче населення міста складає 20222 дітей, з них діти до 14 років 17558 чол., підлітки 2664 чол. Показник народжуваності за 2014 рік склав – 12,4 на 1000 населення (обласний показник 11,1). Природній приріст є від’ємним та складає – 2,5 проте є найбільшим по області по області.
Амбулаторна медична допомога дітям надається 6 амбулаторіями КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда», поліклініками ДЗ «СМСЧ №7 МОЗ України» та ДЗ «СМСЧ №15 МОЗ України». Стаціонарна допомога надається педіатричним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» на 40 ліжок, з яких 6 ліжок – для недоношених дітей, інфекційним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» на 20 ліжок. Також на базі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» діє 5 хірургічних ліжок для надання допомоги дитячому населенню міста.
В медичній галузі міста впроваджуються нові технології та методики лікування, що приводить до позитивних результатів.
Одним з головних критеріїв роботи медичної служби міста є показник малюкової смертності. Так за 6 місяців 2015 року він становить 8,8 на 1000, про обласному показнику 7,2.
В місті проводиться робота щодо своєчасного виявлення та лікування патології у дітей на ранній стадії. Медичними працівниками дитячих поліклінік проводяться медичні огляди, виконуються профілактичні щеплення, проводиться оздоровлення дітей.
Особлива увага приділяється дітям інвалідам. На 01.07.2015 року на обліку у педіатрів перебуває 365 дітей інвалідів. Завдяки центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей кожна дитина м. Павлограда, може регулярно отримувати необхідне відновлювальне лікування згідно з індивідуальним планом реабілітації. В 2015 році оздоровлено 406 дітей-інвалідів, з них отримали санаторно-курортне лікування – 15 чол., стаціонарне лікування – 69 чол., пройшли реабілітацію в центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей – 44 чол.
Відмічається щорічне зростання питомої ваги дітей з 2 та 3 групами здоров’я через хронічну патологію та функціональні відхилення. Суттєво знизився показник дитячого травматизму. Так, за 6 місяців 2015 року він становив 459,4 на 10 тис. населення, що значно нижче показника 2014 року, який склав 620,1 на 10 тис. населення, при обласному 226,1 на 10 тис. населення. Також знизився показник захворювань системи кровообігу, за 6 місяців 2015 року склав – 15,3, при показнику за аналогічний період 2014 року 24,7 (при обласному 33,7). Суттєво знизився показник захворювання кістко-м’язової та сполучної тканини, за 6 місяців 2015 року склав 181,0 за аналогічний період 2014 року 227,4 (при обласному 133,6).
З метою покращення медичного обслуговування дитячого населення Павлоградською міською радою затверджені та діють на сьогоднішній день програми: «Здоров’я павлоградців на 2015-2019 роки», якими заплановано 375,3 тис. грн., використано – 253,2 тис. грн. На придбання туберкуліну та забезпечення розхідними матеріалами з бюджету заплановано виділення 188 943,0 грн., забезпечення дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів молочними сумішами виділено 49 160,0 грн., на придбання лікувальних сумішей для дітей хворих на фенілкетонурію виділено 56 000,0 грн., на забезпечення дітей з вадами мозку, ДЦП (придбання препарату «Топамакс») з міського бюджету виділено 64 200,0 грн.
У м. Павлограді мешкає 10780 дітей у віці від 7 до 17 років. У поточному році заплановано охопити оздоровленням та відпочинком 6665
дітей, фактично охоплено 6673 дитини. На оздоровлення дітей з міського бюджету виділено 352,0 тис. грн. На території міста функціонувало 28 пришкільних та дошкільних дитячих таборів з денним перебуванням.
Для дітей пільгових категорій у тому числі дітей сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки придбано 33 путівки до ДОТ «Зміна», 16 дітей (внутрішньо переміщенні особи, учасників АТО, дітей з будинку сімейного типу) були оздоровлені в республіці Хорватія.
Велику компанію по оздоровленню провів ДТЕК «Павлоградвугілля». За три зміни оздоровлено 720 дітей.
З метою поліпшення стану медичного обслуговування дитячого населення в місті виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Інформацію по медичному обслуговуванню дитячого населення прийняти до відома.
2. Начальнику відділу охорони здоров’я Герасименко О.О.:
1) забезпечити виконання заходів міських програм, передбачивши пріоритетність фінансування заходів, направлених на покращення надання медичної допомоги дітям-інвалідам, багатодітним, родинами які опинились в складних життєвих обставинах, дітям-сиротам, які знаходяться під опікою;
Термін: постійно
2) забезпечити якісне та своєчасне проведення санітарно-просвітницької діяльності з профілактики травматизму, розповсюдженості соціально-небезпечних інфекційних хвороб серед дітей;
Термін: постійно
3. Начальнику фінансового управління Роїк Р.В., начальнику відділу охорони здоров’я Герасименко О.О. забезпечити фінансування та виконання міських програм з питання охорони здоров’я.
Термін: постійно
4. Головному лікарю КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікову О.І., рекомендувати начальнику ДЗ «СМСЧ №7 МОЗ України» Лаппо Н.І., начальнику ДЗ «СМСЧ №15 МОЗ України» Іскендерову І.Р., головному лікарю КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» Олійнику С.С.:
1) забезпечити своєчасне, за показниками, направлення дітей на вторинний та третинний рівні надання медичної допомоги;
Термін: постійно
2) при виявленні патології під час проведення профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку своєчасно скеровувати пацієнтів до профільних фахівців;
Термін: постійно
3) проводити оздоровлення диспансерної групи дітей.
Термін: постійно
5. Забов’язати начальника відділу охорони здоров’я Герасименко О.О., головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікову О.І., рекомендувати головним лікарям КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» Костюковій М.Г., начальнику ДЗ «СМСЧ №7 МОЗ України» Лаппо Н.І., начальнику ДЗ «СМСЧ №15 МОЗ України» Іскендерову І.Р. забезпечити:
1) Створення клінік/кабінетів, дружніх до молоді та їх функціонування;
2) Надання лікувально-діагностичної, консультативної медичної допомоги дітям та молоді, у т.ч. тим, які опинились в складних життєвих обставинах, у співпраці з Павлоградським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
3) Впровадження нових технологій профілактики, діагностики, лікування та реабілітації дітей та молоді;
4) Здійснення профілактичної роботи щодо попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, у тому числі ВІЛ/СНІД;
5) Належні умови для надання спеціалістами Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді на базі клінік/кабінетів, дружніх до молоді;
6) Проведення спільно із спеціалістами Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформаційно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю.
Термін: постійно
6. Начальнику управління праці та соціального захисту населення Бобровницькій Л.В. надавати соціальну допомогу дітям-інвалідам відповідно до міської програми «Здоров’я павлоградців на 2015-2019р.р.»
Термін: протягом 2015р.
7. Начальнику служби у справах дітей Данільчук Н.М., директору Павлоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вільховій С.В. забезпечити:
1) Інформування дітей, молодь та їх батьків про надання медичної допомоги та соціальних послуг;
2) Направлення дітей та молоді за необхідністю до кабінетів/клінік, дружніх до молоді та закладів охорони здоров’я;
3) Соціальний супровід (за необхідністю) дітей та молоді за рекомендаціями лікарів клінік/кабінетів дружніх до молоді та інших закладів охорони здоров’я;
4) Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з дітьми, молоддю, батьками та педагогами з питань збереження репродуктивного здоров’я, попередження захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, туберкульозу тощо;
5) Організувати спільно з лікарями клінік/кабінетів, дружніх до молоді та інших закладів охорони здоров’я підготовку та діяльність волонтерів з питань пропаганди здорового способу життя;
6) Залучати лікарів клінік/кабінетів, дружніх до молоді, закладів охорони здоров’я та інших установ до розробки, розповсюдження методичних матеріалів з питань збереження репродуктивного здоров’я, попередження захворювань, що передаються статевим шляхом, тощо.
Термін: постійно
8. Начальнику відділу освіти продовжити роботу з оздоровлення дітей під час оздоровчої компанії літа 2016 року та покращити діяльність пришкільних дитячих таборів.
Термін: протягом 2016р.
9. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому Павлоградської міської ради від 29.10.2014 №700 «Про стан медичної допомоги дитячому населенню м. Павлограда».
10. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу охорони здоров’я Герасименко О.О., контроль на
заступника міського голови – керуючого справами виконкому Рябову А.В.
Міський голова І.С. Метелиця