ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
____________2021р. м.Павлоград №_________
Про стан роботи щодо
реалізації грантових та інвестиційних
програм у м. Павлоград
Згідно з п.4 ст.42 та ст. 35 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України «Про інвестиційну діяльність», «Про благодійну діяльність та благодійні організації», «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Північною екологічною фінансовою корпорацією», постановою Кабінету Міністрів України «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» зі змінами, на виконання Програми Муніципального маркетингу та підвищення інвестиційної привабливості міста Павлоград на 2019-2021 роки виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проведена значна робота з підготовки та реалізації інвестиційних і грантових програм у 2020 році.
Для вирішення проблем економічного розвитку та забезпечення розвитку інфраструктури міста стратегічно важливим є залучення додаткових фінансових ресурсів через взаємодію та партнерство з різними донорськими організаціями та міжнародними фондами, які діють на території України.
Місто Павлоград співпрацює з організаціями, які мають пріоритетами своєї діяльності сприяння розвитку місцевого самоврядування, енергоефективність та заходи направлені на поліпшення рівня життя людей. Протягом 2020 року відділом з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій, реалізації спільно з відділами та управліннями Павлоградської міської ради розроблено та подано проекти для участі у 15 грантових програмах, які охоплюють проєкти в сфері економічного розвитку, підтримки підприємництва, освіти, охорони здоров’я, житлового та комунального господарства, соціального захисту.
Основними партнерами міста є:
— Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) в реалізації проєкту «Термомодернізація будівель дитячих дошкільних закладів № 30, 15, 11, 8»;
— Український фонд соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW в реалізації субпроєкту «Покращення умов надання первинної медичної допомоги у амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 8 Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград Дніпропетровської області/ KfW .
Для формування інвестиційно-привабливого бізнес-клімату, іміджу міста як території, сприятливої для інвестування і співробітництва, та створення умов для реалізації конкурентоспроможних інвестиційних проектів прийнято програму Муніципального маркетингу та підвищення інвестиційної привабливості міста Павлоград на 2019-2021 роки. Розробляється брендова продукція з логотипом міста, що сприяє формуванню іміджу міста як міста привабливого для інвесторів.
З метою вирішення проблем економічного розвитку міста та реалізації інвестиційних проектів, виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Керівникам управлінь та відділів міської ради:
1) провести аналіз діючих проєктів, наявної проєктно-кошторисної документації, надати пропозиції щодо першочерговості та актуальності реалізації цих проєктів;
2) сприяти розробці та впровадженню енергозберігаючих програм щодо залучення державних інвестицій та інших коштів, не заборонених законодавством, на їх реалізацію;
3) з метою створення бази інвестиційних пропозицій та підтримання її в актуальному стані, надавати до відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформацію про реалізовані (в тому числі самостійно) проєкти та наявну проєктну документацію на об’єкти соціальної інфраструктури.
2. Відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій (Кусочкіна):
1) створити та підтримувати в актуальному стані базу інвестиційних пропозицій з метою залучення донорської та технічної підтримки на їх реалізацію;
2) продовжити роботу спільно з відділами та управліннями міської ради щодо реалізації проектів з УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», NEFCO, Асоціацією міст України та іншими донорами;
3) надавати допомогу підприємствам, установам та організаціям міста у реалізації інвестиційних, інноваційних проектів з метою залучення інвестицій;
4) систематично проводити моніторинг грантових проєктів та інформувати структурні підрозділи міської ради про можливість залучення грантових коштів.
3. Управлінню комунального господарства та будівництва (Завгородній), відділу освіти (Дем’яненко), відділу охорони здоров’я (Дейнеженко) спільно з відділом з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій (Кусочкіна) сприяти залученню державної підтримки, міжнародної технічної допомоги, яка направлена на впровадження енергозберігаючих технологій, покращення матеріальної бази бюджетної сфери та підтримку інноваційних ідей.
4. Юридичному відділу (Ялинний) забезпечити юридичний супровід проєктів і програм, які реалізуються в місті за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.
5. Відділу організаційної роботи та взаємодії з громадськістю (Кашталян) забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації діяльності виконавчого комітету міської ради щодо реалізації інвестиційних проєктів та грантових програм міста.
6. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на начальника відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій, Кусочкіну С.М.., контроль – на секретаря міської ради Остренка С.А.
Міський голова А.О.Вершина